A ​mélység titkai 7 csillagozás

Az emberi civilizáció rejtélyes eredete
Graham Hancock: A mélység titkai

Graham ​Hancock mindenkinél többet foglalkozott korunk egyik nagyszabású elméletével, mely szerint egy ismeretlen, nagy civilizáció létezett a prehistorikus időkben.

Hancock könyvei és tv-műsorai heves vitákat váltottak ki a tudósok között, emberek millióinak keltették fel az érdeklődését szerte a világon, és az emberi civilizáció eredetének újfajta szemléletéhez vezettek. A mélység titkaiban a víz alatt folytatja a figyelemre méltó kutatást – ahol az ókori mítoszok szerint egy globális özönvíz pusztította civilizáció romjai találhatók.

Miközben igyekszik feltárni a mítoszokban rejlő igazságot, Hancock a modern tudomány segítségével vizsgálja az utolsó jégkorszak titkát. Ahogy a jég elolvadt, mintegy 8-15000 évvel ezelőtt, a tengerszint megemelkedett, és ezáltal összesen több mint tízmillió négyzetkilométer szárazföld került víz alá, gyökeresen megváltoztatva az emberek által lakott világ alakját. Hancock a legújabb számítógépes technika segítségével a… (tovább)

Eredeti cím: Underworld: The Mysterious Origins of Civilization

Eredeti megjelenés éve: 2002

Alexandra, Pécs, 2003
736 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633685575 · Fordította: Kiss Balázs

Graham Hancock: A mélység titkai

Graham Hancock: A mélység titkai Az emberi civilizáció rejtélyes eredete

Nyílvánvaló, hogy több év munkája van e könyv megírása mögött. Ilyen hosszú kutatás azt eredményezi, hogy rengeteg anyag gyűlik össze a témával kapcsolatban, s én úgy éreztem, hogy az író megpróbálta szinte az egészet a könyvbe zsúfolni, majdnemhogy napló részletességgel írja le a kutatásaiban tett kudarcait vagy felfedezéseit. 686 oldalnyi olvasmány ez, s én valahol a 400 oldal körül kezdtem elveszíteni az érdeklődésemet, nem a témát feszengető kérdések miatt (ami amúgy elgondolkodtató és érdekes), hanem a túlzott részletezés miatt, amelyet leír a nyomozása során.
Mindazonáltal, meg kell jegyezni, hogy Hancock valós felfedezései és minden ami addig vezetett a rejtélyekre ha nem is ad választ, de elgondolkodtat minket sok mindenen, pl. "Az az igazság, hogy senki sem tudja, hogy mikor kezdődött a „védikus kor”, csakúgy, mint ahogy senki nem találta meg a Siva kultusz kezdetét Indiában. Erőteljessége és mindenütt jelenlévősége miatt a Himalajátától egészen a déli területekig úgy tűnik, hogy mindig létezett – a lingam imádatában, a szent hegy imádatában, a jóga és a tudás istenének imádatában, keresztbetett lábakkal, mély meditációban, vadállatokkal körülvéve. Ez a titokzatos alak, és az általa keltett elméletek és szimbólumok összetett rendszere kellett, hogy kiindulon valahonnan. Talán Kumari Kandamból?"
Mi lehetett a legősibb kontinens az egész világon, ami ma persze nincs is a szemünk előtt, mert tenger borítja ennyi évezred után? Azt hiszem, mint ahogy a kozmosz világában oly sok minden el van rejtve előlünk, úgy a tenger is csendben őrzi az ősi titkokat és hogy honnan jövünk az csak sejtés marad számunkra és ha egyszer megtudjuk az igazat, később rájövünk, hogy még azon felül is van egy másik igazság…

Molu P>!

Vannak olyan helyek a világon, amelyeket az előttünk járó emberek készítettek – megszentelt helyek vagy a hatalom helyei – ahol a művészet és az építészet mantraként szolgál, ami kitágítja a szellemet. Néhány esetben vissza lehet találni a szent hely eredeti történetéhez, ami időrendben jóval megelőz bármi fennmaradt építményt vagy szimbólumokat – arra utalva, hogy magának a helynek van valami kisugárzása, amire a különböző időszakok és hitek emberei is érzékenyek lehettek.

348

Molu P>!

A hihetetlenül fontos tény a civilizáció történelmében…az, hogy a 13. században, látszólag hozzávetőleges számítással létrehozott térkép felveszi a versenyt a 19. századi tudományos tengerészeti térképekkel… ….nem fejlődés eredményei. Ezek örökség nyomai voltak.

482, 484