Egy ​hazug ember önéletrajza VI. kötet 20 csillagozás

Graham Chapman: Egy hazug ember önéletrajza VI. kötet

Ez a könyv egy csillogó, sok sztárt felvonultató aranybánya. Íme végre, a világon elsőként egy szerző, aki rezzenéstelenül, őszintén és mindenfajta szégyenérzet nélkül feltárja az összes, szó szerint az összes részletet minden idők leghíresebb, leggazdagabb és legkegyetlenebb embereinek életéről és szerelmeiről! Minden egyes gúnyos szótag csak úgy lüktet! A könyv lerántja a leplet a szennyes klikkekről. Olvasása közben lépten-nyomon pikáns részletekbe, testi vágyakba, hataloméhes nemzetközi iparmágnásokba, gyönyörű vetkőző férfiakba és nőkbe, sokmillió dolláros számítógépes csalásokba és drogba botlunk. Ebben a könyvben lényegében mindenről megtalálhatók a megdöbbentő tények!

Eredeti cím: A Liar's Autobiography, Volume VI

Eredeti megjelenés éve: 1980

Róla szól: Graham Chapman

Cartaphilus, Budapest, 2006
260 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637448292 · Fordította: Baló András Márton

Eric Idle · Graham Chapman · John Cleese · Michael Palin · Terry Gilliam · Terry Jones

London · tekepálya

Frank_Waters I>!
Graham Chapman: Egy hazug ember önéletrajza VI. kötet

Graham Chapman egy imádnivaló pasas volt, tehát kiállhatatlan. A lényeg, hogy bármilyen fura dolgokat is művelt (alkoholizmus homoszexualitás), normális ember volt. A könyv mégsem ér föl a Monty Python-epizódokkal, pedig ezen is dolgozott négy ember, ahogy azt egy önéletrajzon kell. Nyugodtan lehett volna vágni belőle, azt hiszem. Az eleje zseniális, aztán ellaposodik, és a humor is fáradt lesz fárasztó helyett. De lehet, hogy csak a fordítás a rossz.

Chulainn>!
Graham Chapman: Egy hazug ember önéletrajza VI. kötet

Nagyon montypythonosan indult, de aztán valahogy csak önéletrajz lett belőle. Kimondottan a szórakoztatóbbik fajtából.

Anuika>!
Graham Chapman: Egy hazug ember önéletrajza VI. kötet

Nekem egyre jobban tetszett a könyv minél tovább olvastam. Vannak benne helyenként kusza részek, többek között az utolsó fejezet is. De amúgy őszinte, kitárulkozó életrajz , amibe persze benne van jócskán az író stílusa is (szerencsére :D ). Az is tetszett benne, hogy nem valaki más írta az életrajzát Graham Chapman-nek, hanem maga Graham Chapman, így sokkal hitelesebb és szórakoztatóbb. Tele van olyan részekkel amin az ember nevet és olyanokkal amire csak mosolyogva rázni tudtam a fejem. Amin a legjobban meglepődtem az az, hogy orvos volt, ki gondolná egy ilyen emberről, hogy orvostanhallgatónak megy?! Mindent összevetve nagyon tetszett és elszórakoztatott de legfőképpen tele volt meglepetésekkel. ;)

Carmilla >!
Graham Chapman: Egy hazug ember önéletrajza VI. kötet

Jó kis önéletrajz ez – a legőszintébb, amit valaha olvastam –, bár nem tudom, miért kellett öt ember a megírásához. A vége kicsit zagyva lett szerintem (lehet, hogy az akart lenni a könyv többi része is, de nem jött össze, haha). Remek eszmefuttatásokkal, kiváló éleslátásról tanúskodó megállapításokkal fűszerezett memoár.

Csiga4>!
Graham Chapman: Egy hazug ember önéletrajza VI. kötet

Az eleje nem tetszett mert zagyvaság volt bár ha jobban megnézem ez a fordítás hibája mert ezeket a Pythonos hülyeségeket csak Galla tudja értékelhetően, érthetően és szórakoztatóan lefordítani.
A könyv további részei nagyon jók voltak. Belecsöppenhettem abba az álomvilágba amiban az összes kedvenc szereplőm benne van: a Pythonok, a Beatles és néhol Durrellék is feltűnnek. Ez nekem elég is. A könyv tényleg nyersen őszinte, sokszor polgárpukkasztó, de valahogy közben Chapman mégis gentleman marad. Elmebeteg de gentleman.

Evione>!

Az egész Python filmstáb egy glencoei hotelban szállt meg, a következő lakott település mintegy huszonöt mérföldre volt. Ünnepi hangulatban voltunk, mert jó forgatási napot zártunk, és volt egy tekepálya a bárban. Michael Palinnek és nekem az az ötletünk támadt, hogy a játék nyertese ezúttal ne az a személy legyen, aki a legtöbb bábut leüti, hanem az aki a leghülyébben gurítja el a labdát. Michael felvette a labdát, néhányszor körbepördült a tengelye körül, aztán kirontott a hotelből, háromszor körbefutotta, visszajött a bárba, egy korsó sört öntött a fejére és a pontozótáblának dobta a golyót. A további vetélkedés fölösleges volt, őt nyilvánítottuk nyertesnek.

Tizenötödik fejezet - Bajorország és Glencoe

Kapcsolódó szócikkek: Michael Palin · tekepálya
czegezoltanszabolcs>!

Ahhoz képest, hogy ez a könyv önéletrajz, meglepően sok szerzője van.

A társszerzőkről

czegezoltanszabolcs>!

A testem a tudományra hagytam,
De sajnos nem kellett nekik.

Még egy kis apróság a végére - Eric Idle utószava - Idézet a Medical Love Songból

Evione>!

Hallottam, ahogy jön föl a lépcsőn. Olyan félelem lett rajtam úrrá, hogy az már az alsóneműm tisztaságát fenyegette, úgyhogy azt mondtam Davidnek, hogy találkozzunk később a kikötői vízi bárban, és a klozetra menekültem. […]
Körülbelül egy óra elteltével a pincérek egyre hangosabban kopogtattak az ajtón – nem volt több klozet.
Újabb félóra múlva az állandó, erőteljes zörgetés már kezdett olyan lenni, mintha egy nyilvános illemhelyen ülnék Drezdában 1945. Bálint-napján. Olyan hangokat adtam ki, mintha rosszul lennék, hányást szimuláltam, meg még annál is rosszabbakat, és még azt is fontolóra vettem, hogy kiugrom az ablakon, le az utcára, de hát Alan éppen abba az irányba nézett, és meglátott volna. Nem mozdult. Miért nem? Rendelt még egy italt és tovább fejtette a keresztrejtvényt – majd megőrültem. Megint dörömböltek az ajtón. Továbbra is úgy tettem, mintha hánynék, ezúttal spanyolul.

Hatodik fejezet - Ibiza

czegezoltanszabolcs>!

Pál apostol első levele az új-zélandiakhoz
Kr.u. 59

ELSŐ FEJEZET
1, amelyben Pál ostorozza az ellenlábasokat; 2, 3, az álságos jámborság közszemlére tétele; 4, a paráználkodókról és az emberiséget gyalázókról; 5, a szegénységről és a toleranciáról; 8, amelyben inti őket, hogy őrizkedjenek a hamis prófétáktól.

[…]

Most be kell hogy fejezzem, mert még oda kell érnem a postára. Sok szeretettel, P. Puszi, puszi, puszi.

Hetedik fejezet - Reinkarnáció - A parti, amin felfedem homoszexualitásomat. Egy montreaux-i platina hortenzia. Szent Pál elveszett levele az új-zéldaniakhoz.

gyurmapok>!

Körvonalazódni kezdett a biztos jövőm az orvoslásban, de a körvonalak túl élesek voltak, a jövőm túl biztos. Rájöttem, hogy ha orvos maradnék, pontosan tudnám, mit fogok csinálni tíz, húsz, vagy akár harminc év múlva attól a pillanattól kezdve, hogy megkezdem a praxist. Ez a felismerés úgy vágott pofán, mint egy laposhal az Északi-tengerből. Ez egyáltalán nincs jól így, én nem akarok ilyen életet. Semmi értelme dolgozni hatvanöt éves korig, hogy aztán várhassam, hátha a legközelebbi reinkarnációm alkalmával szerencsésebb leszek.

Hetedik fejezet - Reinkarnáció - A part, amin felfedem a homoszexualításomat. Egy montreux-i platina bortenzia. Szent Pál elveszett levele az új-zélandiakhoz.

Evione>!

Egy hangos ordítást hallottunk magunk mögött, meg egy fültépő dudatülkölést. Farolva álltunk meg az út szélén, hogy kitérjünk az éktelen nagy jármű elől. Egy SEAT 600-as siklott el mellettünk és csikorgó fékekkel állt meg, körülötte felporzott a homok és a szamárpotyadék. Marty Feldman feje bukkant ki a napfénytetőn, és olyan volt, mint Marty Feldman feje egy naptetőn át. […]
– Láttátok a balesetet? – kiáltotta.
– Úgy érted, ezt? – mondta John, miközben kihúzta a biciklijét egy bokorból.

Hatodik fejezet - Ibiza

czegezoltanszabolcs>!

Egyikünk sem kedvelte a franciákat, ha tömegben voltak, majdhogynem a németeknél is rosszabbak, habár valószínűleg az angolok a legrosszabbak mind közül.

Hatodik fejezet - Ibiza - "Clint" morpeth kapitány. Köcsög nyárspolgárok. "Nasoluba". A melegek egyenjogúsága

czegezoltanszabolcs>!

Szüleim, Tim és Beryl, bocs, Tim és Betti nagyon fel voltak háborodva, amikor világra jöttem, mert egy heteroszexuális fekete zsidót vártak egypár igen mulattató születési rendellenességgel, lévén hogy szükségük volt a problémákra.

czegezoltanszabolcs>!

Visszament Írországba, és a telefonhívásaiból világos lett, hogy sikerült felülkerekednie a Jimmy halála utáni érzések negatív aspektusain*.

*Az elviselhetetlen szívfájdalom kifejezése pszichiátriai nyelven.

Kilencedik fejezet - Brendan és Jimmy - Marxista mikrofilm. Izé úr és az ő radikális alternatívái a börtönre. Elviselhetetlen szívfájdalom.