!

Legendás állatok és megfigyelésük (Harry Potter) 437 csillagozás

Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Minden valamirevaló mágusháztartásban megtalálható a Legendás állatok és megfigyelésük egy példánya. Most – de csakis egy adott ideig – a mugli olvasóknak is lehetőségük lesz arra, hogy megtudják: hol él a quintaped, mivel táplálkozik a puffskein és miért nem tanácsos knarlok számára kint hagyni bármilyen élelmet.

A kötet megvásárlásával ön a brit Comic Reliefet támogatja, egy szervezetet, amely hosszú évek óta küzd a szegénység ellen a világ legelmaradottabb országaiban. Egy olyan munka részese lesz tehát, kedves vásárló és olvasó, amely csodásabb bármilyen varázslatnál. Ha ezt nem így érezné, csak abban reménykedhetek, hogy ha netán Mantikór támadna önre, az arra járó varázslók kegyesebbek lesznek önhöz.

Albus Dumbledore

Eredeti mű: Newt Scamander (J. K. Rowling): Fantastic Beasts and Where to Find Them

Eredeti megjelenés éve: 2001

Kapcsolódó zóna

!

Harry Potter

850 tag · 1857 karc · Utolsó karc: 2014. november 28., 20:32 · Bővebben

Hermione Granger · Ron Weasley · Harry Potter

Elcserélné vagy eladná

Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Szórakoztató, érdekes, rövid olvasmány – jobban illeszkedett a varázsvilágba, mint Bogár Bárd.
Megjegyzés: én azért hagytam volna, hogy Ron jobban összefirkálja :)

misscaty I
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Nem az a hű, de mély olvasmány, de nem is idegesítő, hogy olyan, mintha egy tankönyvet tartanál a kezedben. Göthe professzor ( :P ) megjegyzései is néha gyerekesek, viccesek.
Na, meg, hogy Ron, Hermione és Harry is végig megjegyzéseket firkáltak egyes részekhez, szórakoztató volt, most, hogy már volt egy kis előismeretem a HP terén.
Köszönet, hogy elolvashattam @Aurora_Serenity_White – nak :)

MisssBee
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Nagyon jó kis gyűjtemény a legendás állatokról, sok okosat lehet belőle tanulni :)

Volt pár állat, ami kivételesen tetszett: lenyűgözött például a kiméra és a mantikór, és a mooncalf-ot is szívesen megnézném moonwalkolni. A hippokamposz elég szerencsétlen állat lehet ló felső-, és hal alsótestével – szegényke. A pogrebinről pedig nekem azok a „kőrákok” jutottak eszembe, amik a 3. Karib-filmben szerepelnek :)

A megjegyzések is nagyon brilliánsak voltak, bár szerintem a legtöbb Ron agyából pattant ki. Az egyetlen dolog, amit sérelmeztem, hogy rengeteg helyen nem fordították le az állatok nevét, pedig ránézésre is jókat lehetett volna kihozni belőle :)

Belle_Maundrell
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Aranyosnak aranyos volt, néha szórakoztató is, de azért nem vettem volna meg. Harry, Ron és Hermione megjegyzései viccesek voltak, lehetett volna több is belőlük – sokkal több. Viszont engem zavart, hogy néhány nevet lefordítottak, néhányat meg nem. Törekedjünk az egységre! Mellesleg lehet, hogy csak én érzem így, de szerintem jópár lényt ki is hagytak. Aranyos, de kicsit felesleges könyvnek tartom, csak igazi, elvetemült fanatikusoknak ajánlanám, de nekik is rajongásuk csúcsán. Én most nem ott vagyok.

Light_House
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Főleg Harry és Ron megjegyzéseit szerettem a könyvben. A sokféle legendás lény nevét képtelenség megjegyezni, nem is próbálkozom vele :)

Kristiina
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Ron jegyzetei imádnivalóak(kár, hogy nem szentelt több időt a firkálgatásra).. A fajok leírása pedig nagyon szórakoztató. Örültem, hogy Dumbledore stílusában íródott az előszó. Könnyű egyszeri olvasmány volt , de nagyon szórakoztató. :)

bzsolti10
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Milyen jó is volt ha csak egy kevés időre is, de visszakerülni Rowling világába.
Az eleje kicsit száraz volt, de mit várjak tőle?
Az állatokról igen hasznos leírást kaphattunk, de azért remélem nem kell használnom élesben a könyvet :D
Harry és Ron megjegyzései még jobbá tették a könyvet.

Juccimo
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Elég régen olvastam, de „Ron” kommentjei a legjobbak :D tetszett ez a firkás megoldás.

viky0222
Göthe Salmander (J. K. Rowling): Legendás állatok és megfigyelésük

Végre el tudtam olvasni! Nem nagy szám összességében, de nagyon érdekes. Egy-két történet is nagyon jó volt:)

Frank_Spielmann I

Ez a könyv Harry Potter tulajdona.

meg Ron Weasleyé, mert az övé szétesett.

Akkor miért nem veszel magadnak egy másikat?

A saját könyvedbe firkálj Hermione!

Szombaton bevásároltál egy rakás trágyagránátot! Vettél volna inkább egy új könyvet!

A trágyagránát szuper!

Kapcsolódó szócikkek: Harry Potter · Hermione Granger · Ron Weasley

= C H U D L E Y      C S Ú Z L I K =
Weasley!
Ha már belefirkálsz a könyvembe, legalább egy normális csapat nevét írd bele!

Kapcsolódó szócikkek: Ron Weasley
Algernon ×+SP

A Varázslényfelügyeleti Főosztály szigorú ellenőrzés alatt tartja a legendás állatok kereskedelmét, a kísérleti keresztezésről szóló, 1965-ben hatályba lépett törvény pedig megtiltotta új fajok létrehozását.
de Hagridnak erről senki sem szólt

Frank_Spielmann I

A Varázslényfelügyeleti Főosztály minden ismert bestiát, mágikus értelmes lényt és szellemet besorol egy öt kategóriából álló rendszerbe. A besorolás az adott faj tapasztalati úton megállapított veszélyességét hivatott tükrözni. Az osztályok a következők:

A Mágiaügyi Minisztérium által meghatározott (M. M.) osztályok:
XXXXX      bizonyítottan varázslót ölt / idomításra, szelídítésre alkalmatlan
vagyis Hagrid imádja
XXXX      veszélyes / kezelése szaktudást igényel / csak magasan képzett varázsló tud bánni vele
XXX      képzett varázslóra nem veszélyes
XX      ártalmatlan / szelídíthető
X      unalmas

zsálya P

(…) a varázslók számára a padlásszörny jelenléte általában kedvelt társalgási téma, sőt, sok családban házi kedvencnek tekintik.

Életveszélyes_és_Tilos

MAGYAR MENNYDÖRGŐSÁRKÁNY

A legveszedelmesebbnek ez nem vicc tartott sárkányfaj. Kimondottan óriásgyíkszerű testét fekete pikkelyek borítják. Szeme sárga, szarvai és a farkából kiálló tüskék bronzvörösek. Kivételesen hosszú lángcsóvát tud fújni, akár 15 métereset is. Cementszürke tojásának héja rendkívül kemény. Áttöréséhez a kicsinyek kikelésükkor a farkukat használják, amelyen addigra kifejlődnek a tüskék. A magyar mennydörgősárkány kecskét, juhot és – ha teheti – embert eszik.

Kapcsolódó szócikkek: sárkány
Belle_Maundrell

A legutóbbi ismert erkling-támadás, amely egy hatéves varázslógyermeket, Bruno Schmidtet ért, a bestia halálával végződött. Az ifjú Schmidt ugyanis fejbe csapta az erklinget apja kompakt üstjével.

encsy_eszter MP

PIXI
(más néven tündérmanó)
M. M. osztály: XXX      de Lockhartnak XXXXXXX
Tündérmanókkal leggyakrabban az angliai Cornwallban találkozhatunk. Acélkék színűek, max. 20 cm nagyok és szerfölött pajkosak. Nagy örömüket lelik különféle csínyek, heccek elkövetésében. Bár szárnyuk nincs, tudnak repülni; fülénél fogva felkapják az óvatlan embert, és fa vagy épület tetejére helyezik áldozatukat. Magas, vékony, csacsogó hangokat hallatnak, de beszédük csak a többi pixi számára érthető. Elevenszülők.