Hasad ​a tudatom 1 csillagozás

Vidám írások
Gombó Pál: Hasad a tudatom

A szent életű plébános cérnát akar befűzni a tűbe. Ám hiába próbálkozik, nem megy. Hol mellé bök, hol csakúgy nem akar átmenni. A szemüveg sem használ, reszket a keze. Kimerülvén felfohászkodik: Istenem, segíts!
Abban a szempillantásban megjelenik a szobában egy teve. A plébános mindjárt érti, miről van szó, a cérna végét odaköti a teve farkához, az meg, huss, át a tű fokán és a cérna már a helyén is van. A plébános gondosan elvágja, elkötözik a végét, megvarrja a varrnivalót, aztán körülnéz. A púpos jószág csendesen melegedik a kályhánál. A szent életű férfiú elkezd töprengeni: – Most mit csináljak a tevével?

Magyar Zsebkönyv, Budapest, 1986
150 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632720075

regulat>!
Gombó Pál: Hasad a tudatom

Az a baj az ilyen humoros írásokat összeszedő kötetekkel, hogy akarva akaratlan az írások többségét valahogy kiheréli. Már humorilag. Ennyi egy kupacban már nem is vicces.
Ráadásul Gombó aktuál humorban utazott, aki nem emlékszik a nyolcvanas évekre, annak miért lenne poén az egri(!) Fecske… még akkor is, ha tudja, hogy a Fecske az bíz cigaretta volt… de az egrit, már nem biztos, hogy érti…
…mint ahogy azt sem érti, hogy a levélkézbesítésnél miért poén a Toshiba
Korrajz. És nem egyben letudva… valószínűleg megadtam volna a négy csillagot is.

Magyar Zsebkönyv, Budapest, 1986
150 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632720075

regulat>!

…én ezért tanultam meg angolul, csikágói kiejtéssel. Három szót: „Hands up!” És „Shut up!” (az „up” közös) Kellene egy negyedik is, de azt tudom: széf!