A ​rontás könyve 27 csillagozás

Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Az olasz ifjúsági regény főhősei mai amerikai tinédzserek, akik rendkívüli mentális képességeik révén hihetetlen kalandokba keverednek, amikor a gonosz varázsló őket használja fel, hogy megszerezze a világhatalomhoz szükséges Rontás Könyvét. Telepatikus kommunikáció, hipnózis, szemfényvesztés, véráldozat, varázslatok… Kiderül, ki az igaz barát, ki az ellenség, és az is bizonyossá válik, hogy felnőttként nem feltétlenül kell feladni az ifjúkori álmokat, megőrizhető a gyermeki lélek tisztasága idősebb korban is. A gonosz varázsló ugyan azt állítja: nem gyerekjáték a varázslás. Vagy talán mégis?

Eredeti cím: Il segreto di Misty Bay

Eredeti megjelenés éve: 2000

Ventus Libro, Budapest, 2012
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639926875 · Fordította: Faragó Rita
Ventus Libro, Budapest, 2012
252 oldal · ISBN: 9789630971089 · Fordította: Faragó Rita

Ferger_Jolcsi P>!
Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Nekem nagyon tetszett ez a történet, igaz, hogy a fiatalabb korosztálynak íródott, de ettől függetlenül én az egész történetet nagyon élveztem. Izgalmas volt és kalandos. A főszereplők mindegyike nagyon bátor, együttes erővel próbálnak megküzdeni a gonosszal. Kicsit hasonlított nekem az elgondolása az Az c. könyvre (természetesen gyerek verzióban :D), de csak a fő váza, a cselekmény maga már más volt. Nem is értem, miért van ilyen alacsonyan a könyv százaléka, mert szerintem ennél tényleg sokkal jobb volt.

Angieolvas P>!
Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Elvileg ez egy gyerek könyv, fantasyval fűszerezve. Engem a történet untatott. Nem hiszem, hogy egy gyereket letudna kötni. Vannak sokkal jobb gyerek könyvek ennél.

Jeyne_Poole>!
Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Egész jó kis történet volt, mondjuk kicsit többre számítottam. Ifjúsági könyv létére tudott tetszeni sok helyen, a három főszereplő gyerek meg szimpatikus volt.

Dombi_Petra>!
Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

A könyv eleje nagyon-nagyon magával ragadott. Az írásmód, a történet, a cselekmény és minden más. Elmélyülten olvastam, csak úgy faltam a lapokat. A könyv közepe nekem kicsit érdektelen volt és unalmas, azzal elég lassan haladtam. A könyv utolsó kb 50 oldala megint csak nagyon izgalmasra sikerült, olvastatta magát.
A gyerekek nagyon szimpatikus karakterek voltak, hogy harcolnak a jóért, a gonosz ellen.
Ez a könyv is megmutatta az igaz barátságot, az összetartást.
A történetet kb. 13 éves korig ajánlanám, de aki elolvassa, nem veszít semmit :)

Panda>!
Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Nagyon cuki történet gyerekeknek, kellő izgalommal és „nem várt” csavarokkal. :)

loz >!
Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Bár gyerekeknek való, szerintem sok felnőtteknek szóló, hasonló témájú könyvet messze felülmúl. Fordulatos, izgalmas, nem éreztem, hogy gyerekes lenne vagy egyszerű. Logikai buktatók sem voltak, vagy nem vettem észre, pedig elég összetett volt a történet. Én kíváncsi lennék a többi részre, ha esetleg lefordítanák.
(Aki a borítót csinálta, az nem olvasta a könyvet… Lényeges része a történetnek, hogy a fontos-ház nem egy dombtetőn meredezik, hanem a sziklákhoz simul, szinte annak a része.)

Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Egyedi történet, szerethető szereplőkkel és persze tele fordulatokkal, és peeszembe rengeteg varázslattal. Bár idősebb vagyok a célközönségnél, mégis érdekes volt és izgalmas.

Rubintpikkely>!
Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Nem mondom, hogy nem volt jó. Mert jó volna… ha én éppenséggel 10-12 éves lennék. Aranyos, kicsit nyomozós, de nagyon könnyen ki lehetett találni a könyv negyedétől a végét. Nekem sikerült. Ajánlott minden kiscserkésznek, de akik komolyabbat akarnak, azok messziről kerüljék.

Giovanni Del Ponte: A rontás könyve

Könnyed esti olvasmányként kaptam le a polcról az idei Olvasás Éjszakája alkalmából. Nos, felnőtt fejjel ifjúsági regényt választani többesélyes, számomra is inkább érdekes kitérőt jelentett, ehhez képest bekebelezett a világa erre a néhány órára.
Álomlátás, időutazás, telepátia, illúzió… Izgalmakban bővelkedő és aranyos poénokkal tűzdelt, fordulatos mesét olvashattam, ahol a varázslat sokszínűségének hála bármelyik pillanatban szinte bármi megtörténhet.
A kis főszereplők egyedisége, vagánysága, találékonysága, és helyenként gyermekien egyszerű, bájos gondolatai miatt is megkedveltem a történetet. :)

Mimoo>!

Egyedül randevúzik az ember a Sorssal.

131. oldal, 14. fejezet (Ventus Libro Kiadó, 2012)

Mimoo>!

Azt mondja, az igazi hősök így viselkednek: jót cselekednek, de nem várják meg soha a jutalmat.

90. oldal, 11. fejezet (Ventus Libro Kiadó, 2012)

Mimoo>!

A fantáziában az a szép, hogy vágyunk valamire, nem pedig megkapjuk; a fantáziában az illúzió, a ráfordított idő a szép!

188. oldal, 19. fejezet (Ventus Libro Kiadó, 2012)

Mimoo>!

A történetek, Douglas! Ha tudnád, mennyire fontosak! Azok töltenek meg tartalommal mindent és mindenkit… Születésünk pillanatától – hála a történeteknek – a világ beszél hozzánk.

48. oldal, 6. fejezet (Ventus Libro Kiadó, 2012)

Kiss_Dorina_Hedvig>!

Vannak, akik bátornak hiszik magukat, de amikor eljön az alkalom, hogy ezt bizonyítsák, visszakoznak. Mások viszont javíthatatlan gyávának tartják magukat, aztán ők csodálkoznak a legjobban, na meg mások is, amikor látják saját viselkedésüket. Sosem lehetünk biztosak abban, hogyan reagálunk egy kiélezett helyzetben, míg valójában bele nem kerülünk.

Mimoo>!

Crystal még erősebben koncentrált. A közelben egy macska fújt, talán összeveszett egy másikkal. Még sohasem próbált összekapcsolódni egy állat elméjével. Azt mondják, az állatokat jól lehet használni a telepátiában vagy más érzékek feletti érzékelésben.
„Vezess macskusz. Damon háza nincs messze: talán ismered, tudod, hol van…vezess…”
[…] Valami megmozdult előtte a ködben. Egy fekete foltos fehér cica.

128. oldal, 14. fejezet (Ventus Libro Kiadó, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: macska
Mimoo>!

Tudod, gyerekként az ember szimpátia alapján ítél meg másokat, aszerint, hogy egy hullámhosszon vagytok-e, s milyen érzelmet váltanak ki belőled. Aztán felnőttként a mérce olykor változik…

28. oldal, 2. fejezet (Ventus Libro Kiadó, 2012)

Kiss_Dorina_Hedvig>!

A könyvek és a történetek szeretete. Ez olyan mélyen gyökerezik bennem, hogy remélem, át tudom adni másoknak is.