Isten ​a metrón 28 csillagozás

Gilbert le Mouel: Isten a metrón

A könyv is, egy kicsit olyan, mint a horgászás: a végére tartogatja a meglepetést. Valahogy úgy, mint amikor a metróban utazunk.

Agapé, Szeged, 2002
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634580491 · Fordította: Rencsényi Tibor
Agapé, Szeged, 1996
Agapé, Szeged, 1995
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638112921 · Fordította: Rencsényi Tibor · Illusztrálta: Németh Csaba

szanes1>!
Gilbert le Mouel: Isten a metrón

Ezt a könyvet húsvét előtt olvastam a nyitogatókon. Arról szól, hogy Isten lejön a párizsi metróba nagypénteken szétnézni. 12 állomásból áll a szöveg (a 12 stációnak megfeleltethető) és a szöveg nagyon lírai, nekem kimondottan tetszett. Jól lehetett beszélgetni róla a gyerekekkel, sok témát kínált a reggeli csendességünkhöz. ja, és nem mindenhol teljesen biblikus, de azokról a részekről is jó volt beszélgetni.

Nienna001 P>!
Gilbert le Mouel: Isten a metrón

Feldobott ez a könyv, jó érzés volt olvasni. A fordítás nem tökéletes, de az üzenet így is átjött. A történet is tetszett, Isten benne egészen emberi volt. Egy kicsit hozzájárult, hogy jobban megértsem, milyen is lehet, persze ez csak egy fikció, amit valaki elképzelt, de azért segített. A sok bibliai utalás külön jó volt. Na jó, összefoglalva annyit, hogy ez a könyv ötcsillagos. (De a fordítóját elküldeném egy továbbképzésre).

ÚJRAOLVASÁS 2019: Bár azt hiszem most egy korábbi kiadást olvastam, mint elsőre egyáltalán nem éreztem rossznak a fordítást. Nagyon örültem, amikor Győrben a Könyvszekéren megtaláltam és ezzel rá irányította a figyelmemet erre a kedvenc könyvemre. Jó volt újraolvasni.

ppeva P>!
Gilbert le Mouel: Isten a metrón

Kiolvastam, de még egy darabig tovább metrózok (illetve trolizok) vele… Stílszerűen útközben olvastam/olvasom. Aranyos és kedves könyv, szeretem a humorát. Jó volt olvasni a tömegben, emberek közt zötykölődve, máris kicsit másképp látszottak a dolgok… Jókat lehet mosolyogni rajta.
Az a csöppnyi naivság és egy ügyűség még jót is tesz neki. :) Nem egy világirodalom remeke, de a maga nemében jó.

Parlandorka IP>!
Gilbert le Mouel: Isten a metrón

Ez nem ér! Most, hogy az utolsó harmadába fordult az év, már lassan elkezdett körvonalazódni az idei toplistám… Erre most jött ez a könyv, és befurakodott valahová egészen az elejére.
Nem biztos, hogy ez a könyv lesz az idei évem abszolút győztese, mert azért nagy a konkurencia, de ha ki kellene választanom egyet az idén olvasott 150 kötet közül, amit szeretném, ha mindenki elolvasna, akkor egészen biztos, hogy ezt mondanám.
A legtisztább, legőszintébb hit könyve. Az a hit, ami egészen megtisztít, miközben olvasod. És hozzá a gondolat, hogy igen, Isten bárhol ott lehet, akár a metrón is. És alighanem ott is van.

Papírtigris>!
Gilbert le Mouel: Isten a metrón

Hihetetlen, hogy 1973-ban, majdnem 40 éve íródott ez a könyv, mégis mennyire aktuális. A metró, akikkel találkozik, amik történnek, stb.. Kedves könyv!

Juditha P>!
Gilbert le Mouel: Isten a metrón

Rajongtam érte… Egyszerűen elrabolta a szívem ez a lélekemelő apróság. Ha pedig Isten mindenütt ott van, akkor miért ne lehetne a metrón is? És mindezt úgy, hogy ez a metró (a megállóktól eltekintve) akárhol lehetne.
Jól esett most csak elmerengeni a képein, jól esett végiggondolni, hol mindenhol van ott Isten, ahol eszünkbe sem jutna.

Papírtigris>!

…csak akkor lehetünk
mindannyian együtt boldogok,
ha önmagunkból azt ajándékozzuk,
amire a másiknak szüksége van.

Szelén>!

Álmodozni a munka szünetében azért mégiscsak jobb, mint egyáltalán nem álmodozni, gondolta Isten, mert jól ismerte az életet, és ő maga is szeretett álmokat szőni.

giny>!

Félretette a gitárt,
majd zsebéből hasist vett elő
s rágyújtott.
mert mint mondta,
ő kábítószere a szeretet,
a soha meg nem szűnő,
örökké tartó
és őrületesen boldogító szeretet.

Parlandorka IP>!

Isten azonban soha nem késik,
ő mindig pontos,
mindig időben jelen van,
az élet minden útkereszteződésénél

Jesper_Olsen>!

Ha egyedül vacsorázol, az olyan, mintha nem is vacsoráztál volna.

giny>!

egy műszaki hiba,
két szerencsétlenség,
három öngyilkossági
és négy gyilkossági kísérlet,
öt kihágás a közerkölcs ellen,
hat gyermekrablás,
hét verekedés,
nyolc szívroham,
kilenc idegösszeroppanás,
tíz házassági ígéret,
tizenkét megtérés,
és elhangzott
száz meg száz köszönetmondás,
ezer meg ezer szitok és átok,
egymillió fáradt
és kishitű sóhaj;
úgy vélte, most már igazán
kezd komollyá válni a helyzet,
s elhatározta, lenéz egy kicsit
a földre,

Aztán,
amikor már nem volt mit
mondaniuk egymásnak,
hallgattak
mert nem volt már szükségük
a szavakra
ahhoz, hogy megértsék egymást.