A ​titokzatos sajttolvaj (Geronimo Stilton 8.) 105 csillagozás

Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Hogy kicsoda Geronimo Stilton? Hát, egy igen szórakozott pacák, pontosabban pocok, aki mindig a felhők fölött jár… Egy kiadó vezetőjeként dolgozik, de igazi szenvedélye az írás. Rágcsáliában, Egér-sziget fővárosában minden műve bombasiker. Nem olvastad még őket? Pedig igazán mulatságos történetek: könnyebbek, mint a mozzarella, kívánatosabbak, mint az edami és ízesebbek, mint az érett parmezán… Majd meglátod a színes, vidám könyvből! Miért mondja ez a gyanús pacák nekem, hogy nem lehet többé a nevem Stilton? És miért kell nekem elutaznom egy távoli sajtgyárba? És mi közöm a titokzatos rágcsálóhoz?

Alexandra, Pécs, 2017
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633696415 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Valentina Grassini, Maria de Filippo, Mirella Monesi, Silvia Bigolin
Alexandra, Pécs, 2013
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633696415 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789633696415 · Fordította: Kotsis Orsolya

ziara>!
Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Ez volt a tegnap esti olvasmányunk. Miután már a sokadik Geronimót olvassuk, elmondhatom, hogy mindig hoz egy szintet. A sztorik milyensége azért változó, de a humoros részletekkel, a böngészhető több lapos képekkel, az íráskép variálásával folyamatossan fenntartja az érdeklődést, a miénket mindenképp. Bár ez a kicsit túlgondolt sztorik közé tartozik, szerintem.

KBCsilla P>!
Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Annyira szeretem ezeket a kis könyveket!
Hát még ha egy ilyen sajtházat is kaphatnék, az maga lenne a csoda! Imádom a sajtot.
Érdekes, mostanában egyre több egérrel találkozom!
Tökéletes olvasmány a kisikolásoknak, hogy megszeressék az olvasást!

Skeletrino>!
Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Ez tetszett idáig a legjobban. Egy kis nyomozgatás, egy kis viccelődés, egy kis borzongás olyan Scooby doo szerűen. 5 – 6 évesek imádják. Én meg imádom hallgatni a kacagásukat. :)

Trudiz>!
Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Ez a név, ejnye,ejnye, nem lehet az övé! Sajt-túrára indulunk. Színes, kiemelt, megemelt, kacskaringós betűkkel helyenként. Sajtevés, sajtkóstolás, sajtkészítés, minden ami a sajttal kapcsolatos és persze kis nyomozás vár.

Iustitia>!
Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Egy idő után kezdenek egysíkúvá válni felnőtt fejjel a Stilton-könyvek, pedig gyerekként izgalmasabbakat és különbözőbbeket el se tudtam volna képzelni. Sok az ismerős vonás már, mégis szélesebb a látóköre, tetszett az az újítás, hogy ebből a részből sokkal több információt kaphat egy gyerek Angliáról, a sajtokról és még néhány receptet is talál. Az is igaz, hogy majd 10.000 forint/kg áron nem sok magyar anyuka tudja megvenni valószínűleg a szóban forgó sajtot, illetve nem sok 10 év körüli enné meg szívesen a penészes sajtokat, mégis azt hiszem, hogy gyerekként bizonyára szerettem volna eljátszani a gondolattal, hogy megcsinálok egy könyvben olvasott receptet.

anesz P>!

borító + ill. : 5
tartalom: 4
stílus: 4
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Régen olvastam már Stiltont, jó, hogy kiderült a név eredete is. Most is kalandos utazásban és nyomozásban vehettünk részt, egy családi titok nyomába eredhettünk. A jogvédettség fogalmát is bemutatta a történet. A végén a jutalom, és a kívánság persze borítékolható volt. Az elkövető azonban ismeretlen volt előttem, talán valamelyik kötetben megjelent már és tudni kellett volna róla? A sajtból készült ház nagyszerű ötlet, csak azt nem értettem, hogy tudta megállni, hogy egyen a berendezésből? A vége pedig, a veszekedés és a kibékülés, a keresés nagyon szívet melengető. Hozta a szokásos formát.

btunde P>!
Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Ez az ötödik Geronimo Stilton, amit olvastam, és eddig ez tetszett a legjobban. Vicces, izgalmas, emberi értékeket közvetít és még a sajtkészítés módját is ismerteti. Tegnap csak picit olvastam belőle a gyerekeknek, ma viszont már nem bírtuk letenni.

KönyvParfé P>!
Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Unokaöcsémnek válogattam könyveket tavaly és hallottam, hogy a korosztálya él-hal Stiltonért. A gyerek elolvasta és tényleg szerette, én meg kicsit furán éreztem magam, hogy olyan könyvet ajánlottam neki, amit még nem olvastam. Ezt ebben a hónapban igyekszem pótolni és megismerkedek Geronimo Stiltonnal. Kikölcsönöztem a könyvtárból 3 példányt, ez az első, amivel végeztem. Szegényemet biztosan sokat forgatták, mert újraköttették. Ez már egy kis garancia, nem?
A történet aranyos, sok infót felcsipegethetnek a gyerekek. (Itt most a sajtkészítés volt középpontban és a Stilton sajt.) Vidám kis színes oldalak, vicces történet, szerethető szereplők. Azt gondolom minden adott, hogy egy 7-8 éves megszeresse az olvasást. Geronimo meg nem akármilyen rágcsávó! :)
Azt hiszem jóval indítottam, mert receptek is voltak a könyvben. :) És tudtad, hogy egy 8 kg-os Stilton sajttömb elkészítéséhez 78 liter friss tejre van szükség? Nem? Háh, ezért kell néha gyerekkönyveket is olvasni! :)

Geronimo Stilton: A titokzatos sajttolvaj

Nemrég egy könyvben pont a Stilton sajtokról olvastam és akkor világosodtam meg, hogy ez egy sajtmárkanév. Erre most ez a rész is erről szól, hogy a Stilton család nem használhatja ezt a nevet. Ennek kapcsán újabb kalandokba keverednek, elsősorban persze Geronimo.
De a vég nekem kicsit szirupos lett, ahogy az unokatestvérével karácsonykor viselkedtek egymással, és nem igazán tudom, most akkor mitől oldódott meg, hogy használhatják tovább a Stilton nevet.
De nagyon kis oktató jellegű könyvecske volt, kevésbe mesekönyv szerű, mint az előzőek.

Szelén>!

Kedves rágcsálóbarátaim, hadd mutatkozzam be.

Szelén>!

Stilton. Ősi angol falu. Valamint egy híres sajt neve – olvastam álmosan.

Szelén>!

Elmentünk hát a hatalmas szupermarketbe, ahol minden létező sajt megtalálható volt. De Stilton még nyomokban sem…

Trudiz>!

A lemenő nap rózsaszínűre festette Rágcsáliának, az egerek városának egét.

Szelén>!

Az új könyvemen dolgoztam éppen (egy képes sajtenciklopédián), amikor csöngettek.

Szelén>!

Hazafelé menet megálltam a kikötőben közelében és elgyönyörködtem a látványban.

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás