3. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján
!

Kardok vihara (A tűz és jég dala 3.) 1184 csillagozás

George R. R. Martin: Kardok vihara George R. R. Martin: Kardok vihara
Könyvtár

Ritkán született még olyan történet, amely annyira rabul ejtené egy egész nemzedék képzeletét és szívét, olyan lebilincselő mese, mint George R. R. Martin hatalmas fantasy-sorozata. A Trónok harcában megismertünk egy ősi királyságot, amelyet könyörtelen férfiak és nők hatalomvágya marcangolt. A Királyok csatájában kiéhezett ragadozóként söpört végig a birodalmon a háború, a mágia és az őrület. Most pedig, ahogy a hatalomért folytatott embertelen küzdelem viharos tetőpontjához közeledik, a megtépázott és megosztott királyság kénytelen szembenézni legszörnyűbb ellenségével, egy ellenséggel, amely a síron túlról érkezik…
A hatalomért versengő öt király közül egy halott, egy pedig meggyengült, a harcok mégis változatlan hevességgel tombolnak. Szövetségek születnek és hullanak szét. A Vastrónuson a Lannister-házból való Joffrey, a Hét Királyság ingatag uralkodója ül. Legengesztelhetetlenebb ellenfele, a legyőzött és megalázott Lord Stannis egy féltékeny boszorkány hálójába… (tovább)

Eredeti mű: George R. R. Martin: A Storm of Swords

Eredeti megjelenés éve: 2000

Kapcsolódó zóna

!

A tűz és jég dala (tvsorozat)

642 tag · 1081 karc · Utolsó karc: 2015. július 3., 23:19

Tyrion Lannister · Havas Jon · Arya Stark · Daenerys Targaryen · Jaime Lannister · Eddard Stark · Robb Stark · Petyr Baelish (Kisujj) · Bran Stark · Tarth-i Brienne · Sandor Clegane · Hodor · Sansa Stark · Samwell Tarly · Jorah Mormont · Bronn · Cersei Lannister · Oberyn Martell · Catelyn Stark · Gendry · Aemon mester · Tywin Lannister · Ygritte · Jojen Reed · Margaery Tyrell · Davos · Loras Tyrell · Barristan Selmy · Öreg Nan · Bánatos Edd · Joffrey Baratheon · Lady Olenna · Eddison Tollett · Luwin mester · Stannis Baratheon · Meera Reed · Melisandre · Drogon · Edmure Tully · Óriásvész Tormund · Jon Umber · Mance Rayder · Missandei · Pycelle nagymester · Jeyne Westerling · Lady Alerie · Meleg Pite

Elcserélné vagy eladná

5.000 Ft ★★★★★ Eladó
maplacz könyve George R. R. Martin: Kardok vihara

Orsi041000
George R. R. Martin: Kardok vihara

A Trónok harca különlegessége, egyedisége miatt ragadott magával, a Királyok csatája szövevényes cselekménye, izgalmas történetvezetése miatt tetszett, a Kardok viharát pedig megkapó, bonyolult, kicsit komor mivolta miatt imádom.
Még mindig annyira csodálom Martint azért, hogy ennyi szálat össze tud egyeztetni, és hogy kiismeri magát a sok szereplő között. A kedvenc szereplőim továbbra is Tyrion, Arya és Jon, és hatalmas meglepetésemre még Jaimet is megkedveltem. A karakterfejlődések folyamatosak minden kötetben, de szerintem ez eddig az a könyv ahol a legtöbb pálfordulás van. Tyrion továbbra is humoros szereplő, de megmutatkozott egy kedves és egy vad oldala is, és a végére különös fordulatot vett a személyisége. Hogy ez jó-e vagy rossz, még elválik. A másik mint említettem érdekes új szemszög Jaime volt, aki lassanként mintha egy szempontból jobb emberré válna. Pont a szenvedései kovácsolják jobbá, ha mondhatom így. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz vele meg Briennel. Arya, Arya….Őszintén? Ennél messzebb már nem is lehet egy ártatlan 11 évestől. De éppen ez a jó benne, olyan makacs, erős. Catelynt továbbra sem szeretem, sőt itt olyan tesze-tosza volt. Bran fejezeteit untam. Davos kicsit Nedre emlékeztet, ő is becsületes és őszinte, és valószínűleg ebbe is fog belebukni. Jon. IMÁDOM őt:) Daenerys pedig *sóhajt* komplikált. Van, hogy szeretem, van, hogy nem.
Szóval kedves Martin bácsi, kérjük gyorsan a 6. és 7. könyvet is, és (bocsánat hogy ilyet írok de..) ne tessék meghalni, mert még a koporsóból is kirángatom, hogy fejezze be ezt a lehengerlő sorozatot.

vicomte MP
George R. R. Martin: Kardok vihara

A sorozat eddigi csúcspontja.
Ha az előző kötet a büszkeségről és a gőgről szólt, ez a könyv sokkal inkább igazolja azt, amit Cersei Királyok csatájában mond Sansának:
„ A szeretet méreg. Nagyon édes méreg, az igaz, de attól még ugyanúgy végez veled.”
A Kardok viharában ezt a tételt bizonyítja olyan sokszorosan, és olyan keményen Martin, hogy az olvasónak néha kedve támad falhoz csapni a könyvet.
Persze abban, hogy kit mi pusztít el, vannak különbségek: akad akit a szerelem, van olyan, akit a szeretet hiánya, és olyan is, akit a szeret illúziója.
S hogy az jár-e jobban, az aki ténylegesen belehal a dologban, vagy aki csak megnyomorodik ettől a érzéstől? Nem biztos, hogy a túlélők, bár nekik legalább még esélyük van a valódi boldogság megszerzésére…
A könyvben most mindössze egy új nézőpontkarakter lép be, akivel megkapjuk a Jég és Tűz dalának eddigi legellentmondásosabb, és minden szempontból legmodernebb szemléletű és legkiszámíthatatlanabb szereplőjét.
Egy olyan szereplőt, aki a kötet végére minden előzetes várakozásommal szemben az egyik kedvenc figurámmá lépett elő.
Természetesen a régebbi nézőpont karakterek is visszatérnek és tovább szövődik az ő száluk is, ezzel bemutatva azt, hogy kik fognak végül a nagy fináléban felsorakozni az egyre vadabbul támadó Mások ellen.
S persze az is egyre inkább sejthető, hogy kik lesznek még azok a kulcsszereplők, akik addigra megtörnek, s biztos vagyok benne, hogy ha megtörnek, nagyon csúful fognak elbukni.

Lanore P
George R. R. Martin: Kardok vihara

Ez volt eddig a legbrutálisabb, legkegyetlenebb, legdurvább, és egyben legzseniálisabb rész. Imádtam minden sorát! Ahogy Martin szövögeti a szálakat, az valami hihetetlen… a karakterek sokszínűek, mindig tudnak meglepetést okozni, még úgy is, hogy a tv-sorozatból már tudtam, mi fog történni. Kicsit félek a negyedik résztől, hallottam már róla hideget-meleget egyaránt, de mindenképp folytatni fogom.

KV

Ahogy főiskolás tesitanárom mondaná:
Azt a mocskos, rozsdás kurblivas! o.O

Holnap normális értékelés várható.

Shanara
George R. R. Martin: Kardok vihara

A sorozattal kapcsolatban továbbra is vegyes érzelmeim vannak. Egyrészt az írót még mindig zseninek tartom, másrészt ritka szadista embernek, aki élvezettel kínozza mind a szereplőit, mind az olvasóit. A szereplők egyik kalandból, összeesküvésből, csatából a másikba, én mint olvasó pedig egyik megrázkódtatásból, ámulatból a másikba estem. Bele sem merek gondolni, hogy milyen hangulata lesz a következő résznek, amelynek már a címe is elég lehangoló és sokat sejtető (Varjak lakomája).
Eseménydús, meglepetésekkel teli, nagyon sötét, egyre kegyetlenebb és összetett cselekménnyel kerülünk szembe ebben a kötetben. Kicsit hosszú volt, néha be kellett iktatnom kisebb-nagyobb szünetet az olvasás közben (leginkább azért, mert kezdtem életunt lenni a nem túl pozitív történésektől), de nagyon megérte elolvasni ezt a részt. Most hagyok egy valamivel nagyobb szünetet és majd a jövő év elején folytatom a sorozatot.

Moncsycsy
George R. R. Martin: Kardok vihara

Öt ok, amiért Martin harmadik könyve szintén megigézett, lebilincselt, kitépte a szívemet, majd otthagyta a varjaknak, a Másoknak és Dany sárkányainak. Arról nem is beszélve, hogy sikerült egy újabb Guiness rekordot döntenem, mert elolvastam minden idők leghosszabb könyvét…
– Új keletű brutalitás (Ha eddig Martint kegyetlennek tartottam, akkor a Vörös nász után mégis mit szóljak?)
– Kedvenc szereplőmből sorozatgyilkost csinálni. Ezt mégis hogy gondoltad Martin bácsi? – ennek ellenére viszont tényleg ez volt a legváratlanabb fordulat.
– Az a pillanat, amikor végre indián táncot járva örülsz, mert a ”gonosz elnyerte méltó büntetését”, majd a következő fordulattal egyik kedvenc szereplőd szívja meg, de nagyon…
– Új szövetségek kialakulása, régi karakterek pálfordulása és napi szinten való csonkítás, gyilkosság és miegymás. Csak egy átlagos nap Westerosban…
– Új kedvencek születése (csakúgy, mint Jamie, Tyrell nagyi vagy Ser Malacka), ami nagyban hozzájárul fog járulni ahhoz, hogy a közeljövőben még többször vágjam a könyvet a falhoz. (Persze, csak elméletben.)

Bár sokáig nem értettem, miért mondja mindenki, hogy a Kardok Vihara a legjobb (tekintettel arra, hogy nehezen hittem el, hogy az első két részt még felül lehet múlni), de most már én is megvilágosodtam. Mert az oldalszámon kívül tényleg ebben a részben van a legtöbb meglepetés, fordulat, cselszövés, meghatódós jelenet és halál.

UI: Most pedig az öt könyv felén túl jutva, úgy érzem, végre tényleg elkezdhetek pánikolni, hogy Martin bácsi még sehol sem tart a Winds of Winterrel…
Bővebben: http://hiddenworldsinourworld.blogspot.hu/2013/11/george-r-r-martin-kardok-vihara.html

horsegirl
George R. R. Martin: Kardok vihara

Ez volt az eddigi legizgalmasabb rész. Arya és Tyrion továbbra is kedvenc. Már nagyon várom, hogy Dany felülhessen az egyik sárkányra (bár ez még elég messze van). Sam végre megtalálta a bátorságát (már ideje volt). Na és a vége! Zseniális!

Rézangyal
George R. R. Martin: Kardok vihara

Azt hiszem az igazából nem értékelés, ha azt írom: Utálom George R. R. Martint. Szívem szerint lassú tűzön pirítanám meg a máját, hogy átérezze milyen is, mikor olyan szereplőket tesz el láb alól, akiket kedveltünk.
De igazából nem tudok mit írni, csak annyit, hogy próbálok, nagyon erősen próbálok megbocsájtani.

Fummie P
George R. R. Martin: Kardok vihara

Határozottan ez a legjobb rész eddig a sorozatban. Egy szóval tudnám legjobban jellemezni: halálos. És ez most a szó minden értelmében értendő.

Briza
George R. R. Martin: Kardok vihara

Uram isten micsoda vég, s közben ez a sok halál teljesen megtépázta az idegeimet! Mondhatni maga volt a Meglepetések vihara. Nem győztem feldolgozni a számtalan sokkot. Még egy ilyen Vörös Esküvő és szétszedem a lapokat! Bár utólag be kell, hogy valljam ez lett az egyik kedvenc részem. A másik Astaporban esett meg. S hogy el is pityeredtem a végén, arról meg Havas Jon tehet.
Igazán hálás vagyok Martinnak, amiért a kedvenceim még mindig játékban vannak. Sőt Kisujjt is egyre jobban csípem.

Sajnos csak most szembesültem a szörnyű ténnyel, hogy a hatodik kötet csak jövőre jelenik meg ANGOLUL. (Már hallom, ahogy mások azt mondják: Ez tudott.) Mi lesz így velem, ha idén júniusban eljárom a Sárkányok táncát?

Dorothy_Gray P

Ugyanarra az égboltra nézünk fel, és mégis milyen különböző dolgokat látunk.

Kapcsolódó szócikkek: Havas Jon
Rits

A nővérem gombának néz. Sötétben tart, és szarral etet.

Rits

Vannak öreg zsoldosok és bátor zsoldosok, de öreg és bátor zsoldosok nincsenek.

kerimaria

– Én sohasem nyerek meg semmit – sóhajtott Bánatos Edd. – Wattra viszont mindig rámosolyogtak az Istenek. Amikor a vadak leütötték a Koponyák hídjáról, valahogy sikerült neki egy jó kis mély pocsolyába zuhannia. Milyen szerencse, hogy elkerülte azt a sok sziklát!
– Nagyot esett? – érdeklődött Grenn. – A víz mentette meg az életét?
– Nem – felelte Bánatos Edd. – Már halott volt a fejszétől a fejében. De azért nagy szerencséje volt, hogy elkerülte a sziklákat.

Kapcsolódó szócikkek: Eddison Tollett
Lex

Joffrey gúnyosan elvigyorodott.
– Te vagy a szörnyeteg, bátyám!
– Valóban? – Tyrion félrehajtotta fejét. – Akkor talán szelídebben kellene beszélned velem. A szörnyetegek veszélyesek, a királyok pedig mostanában hullnak, mint a legyek.

Kapcsolódó szócikkek: Joffrey Baratheon · Tyrion Lannister
RKAti P

Öreg Nan néha többször is elmesélte ugyanazt a történetet, de ha jó történet volt, nem bántuk. Mindig azt mondta, a régi történetek olyanok, mint a régi barátok. Időről időre meg kell látogatnod őket.

Kapcsolódó szócikkek: Öreg Nan
psn

A legnagyobb bolondok gyakran okosabbak azoknál, akik kinevetik őket

Dottie

Minél feljebb mászik valaki, annál nagyobbat zuhan.

Traclon

– Szórakoztatóbb lettél utolsó találkozásunk óta.
– Lehet, bár én jobban szerettem volna inkább megnőni.

Kapcsolódó szócikkek: Tyrion Lannister

Összehasonlítás

A tűz és jég dala sorozat