Éjsötét ​vágyak (Az alvilág urai 1.) 597 csillagozás

EMBERFELETTI hatalom
HALHATATLAN szenvedély

Hat férfi él a világtól elvonultan egy magas hegy tetején álló komor erődben. Halhatatlan harcosok egytől egyig, mind különös képességekkel felruházva, de testükben az erőszak, harag és halál démonai lakoznak. Az istenek rég magukra hagyták, egykori társaik elárulták őket, ám egy nap minden megváltozik, amikor egy gyönyörű fiatal nő segítséget kér tőlük. A legveszélyesebb közülük nem bír feltörő szenvedélyével, és bár mindketten tudják, hogy az örök kárhozatba tartanak, a nő és a démon szerelme megállíthatatlan háborút szít a harcosok között…

Gena Showalter a paranormális-romantikus irodalom új csillaga. Világszerte népszerű sorozataiban démoni vágyakkal és emberfeletti hatalommal rendelkező férfiak és az őket csábító nők szerelmét írja meg, szenzációs sikerrel.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2009
454 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542942 · Fordította: Farkas Orsolya

Kapcsolódó zóna

!

Az Alvilág Urai

124 tag · 75 karc · Utolsó karc: 2020. október 4., 00:03 · Bővebben

Lucien (Halál) · Torin (Betegség) · Maddox (Erőszak) · Paris (Promiszkuitas) · Reyes (Fájdalom) · Aeron (Harag) · Ashlyn Darrow · Danika Ford

Nikolett0907 P>!

OMG!

Ez a könyv valami elképesztően jó volt, pedig először be kell, hogy valljam őszintén bizony húztam a számat. Kicsit már unom az ilyen borítójú könyveket, de mostantól egy szót sem szólok, ha a többi része is ilyen jó.

Karakterek kidolgozva és fejlődnek is.
Erotika pont annyi és olyan, amit szeretek.
Az események pedig izgalmasak és egy percig sem hagytak unatkozni.
Amint lesz egy kis időm jöhet a következő kötet.
Kedvenc!

Ulpius-ház, Budapest, 2009
454 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542942 · Fordította: Farkas Orsolya
Krisztina_Németh_2>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Nagyon-nagyon rég olvastam ezt a könyvet és el is felejtettem milyen jo. Láttam sokan panaszkodnak arrol, hogy mennyire nem életszerü a történet, de könyörgöm ez egy fantasy sorozat, mégis mit várnak? Itt minden megtörténhet, és meg is történik. Igen, nem alakult ki hosszu fejezeteken át Meddoxék szerelme de nekem igy is tetszik. Kevés volt a romantika és a harcjelenet, de ez sem nagyon zavart. Szivesen olvastam volna az elözményekröl, mármint arrol, hogy mégis hogy sikerült ellopniuk a szelencét és utána mi történt, de igazábol ez is hanyagolhato. Nekem tetszett a történet igy ahogy van. Ami engem zavar az az, hogy ez a sorozat miét is hiányzik a polcomrol?

cicus61 P>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Mostanában nem vagyok kibékülve a fantasy könyvekkel. Pár könyv tetszik, de a sorozatokból kevés van, amit szándékomban áll elolvasni. Ez a történet is ilyen volt. Az biztos, hogy az írónő nem sokat tud Magyarországról és Budapestről. Maddoxról és a többiekről változatos a véleményem, néha szerettem őket, néha nem. Értem, hogy démonok laknak bennük, de akkor is olyan semmilyenek nem voltak. Maddox Ashlyn iránti érzelmei elég érdekese, azt már megszoktam, hogy első látásra beleesnek egymásba az olvasmányaimban, ami számomra nem igazán reális, vagy már öreg vagyok :) A sorozat sok-sok része is visszatart, nem szeretnék ennyit olvasni erről a témáról.

Viktória_Erdei P>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Most egy kihívás miatt újra kivettem a könyvtárból és nem bántam meg. Jó volt újra olvasni ezt a történetet. Mindig is imádtam a görög mitológiát. Tetszik, hogy Budapesten játszódik. A karakterek jól ki vannak dolgozva, bár Ashlyn néha mintha két személyiség lenne. Egyik percben egy makacs nő, a másik percben meg egy ártatlan lány. Alig várom, hogy a többiek könyvét is olvassam, főleg Torin és Reyes könyvét.
Maddox pedig imádom. Úgy tűnik, hogy a Maddox-okat én csak imádni tudom, akármilyen sorozatban is szerepelnek. :)

Enikő_Darai_Enii>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Nem volt rossz, de a legjobb sem, mindenesetre tovább fogom olvasni a sorozatot, mert felkeltette a kíváncsiságom… egyébként nem tudom melyik volt előbb, de vagy ez hajazott az FTT-re, vagy az erre. :D

molybarby>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Nagyon bejött ez a démonos cucc :D
Ashlyn és Madox között egyik pillanatról a másikra izzik fel a szenvedély. Ez egy ilyen könyvben, démonokkal és istenekkel teljesen rendben is van, nagyon is tetszett. Ahogy az egész könyv is. A fél pont levonást azért adtam, mert többet akartam. Több romantikus jelenetet, több harcot, egy picivel többet mindenből. Mégis annyira magával ragadó egy történet volt, hogy szinte faltam a sorokat. Szegény kicsi démonokat azért rendesen veri az élet, mégis mindegyiknek megvan a maga varázsa.

Szilvi00 P>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Barátnőm polcán láttam meg a könyvet és azt gondoltam: tetkós pasi a borítón? Jöhet! :D
A fülszöveg is ígéretesnek hangzott és még az sem tartott vissza, hogy a sorozatnak csak négy része jelent meg magyarul. Tetszett a felépített világ, a budai hegyen élő hat halhatatlan és elátkozott harcos története ígéretesnek tűnt.
Maddox és Ashlyn sztorijának megvoltak a maga hibái. A Lorddal semmi bajom nem volt, de Ashlyn elég ellenmondásosan viselkedett és néha bosszantott. Minden olyan hirtelen jött és fura volt, hogy két nap elég volt egy örökké tartó és ezért bármit feláldozó szerelem kialakulásához…
Én azt hittem Ashlyn képessége nagyobb hangsúlyt kap a Vadászok ellene harcban, illetve a szelence utáni keresésben. Talán majd később!
Őszintén szólva élvezetes olvasmány volt, bár olvastam ennél igényesebbet is. Kb. ezt várja az ember egy paranormális-romantikus-erotikus regénytől, de még bőven van hova fejlődni a folytatásban.

abipter>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Még mindig érzékien magával ragadó.
Eddig is ez volt a kedvenc részem, de annak fényében, hogy tervezem a magyarul megjelent összes kötet elolvasását, ki tudja? :)
spoiler

K_A_Hikari I>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

„Csak egy bolond szaladna el a mennyországból, még akkor is, ha azt a darabka mennyet egy pokolbéli arc uralja.”

Bevallom őszintén, a fene se tudta, mit várok, mit akarok én ettől a könyvtől. Oké, Ash nem olvastatna velem szemetet, de mégis…én és a démonos urban fantasy? Annyira nem tudtam elképzelni, hogy ez nekem tetszeni fog.
Itt az élő bizonyíték arra, hogy néha jó ötlet a komfortzónán kívül olvasnivalót keresni.
(…)
Összességében nem volt ez rossz könyv, és nem bántam meg, hogy elolvastam. Biztos vagyok benne, hogy a többi karakter se fog nekiállni keresztszemes öltést tanulni, úgyhogy folytatni fogom a sorozatot.
Aki preferálja az erotikus fantasyt, a szexi démonokat, és elég türelme van, hogy ne akarja egy kiskanállal szíven szúrni a főhősnőt, az tehet vele egy próbát.
Még én se csalódottan tettem le a könyvet, pedig igazán válogatós vagyok mind fantasy, mind erotika műfajban.

Madama_Butterfly>!
Gena Showalter: Éjsötét vágyak

Sorozatindító kötetként teljesen rendben volt, gyorsan olvasható, pörgős történet. Kicsit kidolgozatlannak tűnik még a világ és karakterek is, de jó irányba mutat ez a mitológiai, démonos, harcos vonal – remélem ez a következő kötetekben tovább fejlődik, mert hogy folytatni fogom a sorozatot, az biztos.
Maddox és Ashlyn párosa annyira nem fogott meg (picit gyors és következetlen volt minden…), sokkal inkább érdekel most Danika és Reyes sorsa, és kíváncsian várom mit kezd az írónő Torinnal. :)
Külön piros pont a budapesti helyszínért! :)))

Quiconque>!

– Tegnap éjjel mondtam neked, hogy menj vissza a városba. Nem mentél. Még követtél is. Értem kiáltottál. Emlékszel?
Az emlékeztető mélyen Ashlynbe mart.
– Pillanatnyi elmezavar volt – suttogta, lefelé bámulva, a kezére. Ujjai összekulcsolódtak, ujjpercei kifehéredtek.
– Hát az a pillanatnyi elmezavar megpecsételte a sorsod, asszony. Itt maradsz.

Kapcsolódó szócikkek: Ashlyn Darrow · Maddox (Erőszak)
Sayara>!

Ashlyn újra pofon vágta.
– Engedj el.
A másik csak még jobban ráncolta a homlokát. Egyik kezével orcáját dörzsölgette, míg a másikkal szorosan fogta Ashlynt.
– Engem nem szoktak megütni a nők. Szeretnek.

Kapcsolódó szócikkek: Ashlyn Darrow · Paris (Promiszkuitas)
veri7>!

Virág_>!

– Többet nem beszélünk a nőkről és az átkokról.
– Hát most berekesztetted a közös témáink nagy részét.

Kapcsolódó szócikkek: Ashlyn Darrow · Maddox (Erőszak)
bbabri>!

Egy apró izom kezdett rángatózni Maddox szeme alatt.
– Akkor is el kellett volna mondanod.
– Amíg súlyzók voltak a kezed ügyében? Kérlek, Betegség vagyok, nem Hülye.

Kapcsolódó szócikkek: Maddox (Erőszak) · Torin (Betegség)

– Mi a neved?
– Torin – válaszolt a férfi láthatóan meglepődve.
– Nem tervezed, hogy megölsz engem, ugye, Torin?
A férfi felhorkant.
– Aligha. Ha megtenném, Maddox kivágná a szívemet és megsütné reggelire.

Kapcsolódó szócikkek: Ashlyn Darrow · Maddox (Erőszak) · Torin (Betegség)
inka0507>!

– Ööö, örülök, hogy közel vagyok hozzád, meg minden, de fogalmam sem volt róla, hogy neked ez ennyire fog tetszeni – motyogta Paris.
Maddox évszázadok óta először érezte, hogy orcáját elönti a pír.
– Ez nem neked szól.
– Hála az isteneknek – hangzott barátja válasza.

Kapcsolódó szócikkek: Maddox (Erőszak) · Paris (Promiszkuitas)
Quiconque>!

– Ashlyn! – kiáltozta [Maddox]. – Ashlyn!
– Nem értem, hogy lehet ilyen ádáz egy nő miatt – hallotta halványan Lucien hangját.
– Veszélyes az effajta rajongás – válaszolta Reyes.

Kapcsolódó szócikkek: Lucien (Halál) · Maddox (Erőszak) · Reyes (Fájdalom)
inka0507>!

– Hallak titeket, ti beteg seggfejek – kiabált egy női hang az ajtó mögül. – Ha megöltök minket, az istenre esküszöm, hogy megölöm mindegyikőtöket.
Átmenetileg újra elhallgattak odabent. Reyes ajka száraz vigyorba kunkorodott.
– Lehetetlen tett, de szinte szeretném látni, ahogy megpróbálja.
Női öklök ütötték az ajtókeretet.
– Engedjetek el! Engedjetek el minket, halljátok?
– Hallunk, asszony – mondta Reyes. – És biztos vagyok benne, hogy a halottak is meghallottak.

Kapcsolódó szócikkek: Danika Ford · Reyes (Fájdalom)
EditVagyok>!

– Előfordul, hogy nem arra van szükségünk, amit akarunk – mondta Lucien.

Kapcsolódó szócikkek: Lucien (Halál)

Az alvilág urai sorozat · Összehasonlítás