Nem ​mindennapi vőlegény (Spies and Lovers trilógia 1.) 81 csillagozás

Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Miss Jane Whittington reményei darabokra törtek. Mindig azt képzelte, férje bátor, kalandvágyó és izgalmas lesz. Ehelyett a férfi, akivel apja eljegyezte… egy divatmajom! Lord Chadwick őrjítően jóképű, de Jane sosem tudna egy aranyifjút szeretni, akit semmi más nem érdekel, csak a legújabb divat. Hogy lehet mégis, hogy a férfi szenvedélyes pillantása olyan vágyat gyújt benne, amiről soha még csak nem is álmodott?
William a briteknek kémkedik, és ez a munka évekre kizárja a társadalmi életből – és fogalma sincs róla, hogy legutóbbi „álruhája” egyáltalán nem szalonképes. Most, hogy egyszerűbb, biztonságosabb sorsra vágyik, úgy véli, megtalálta eszményi menyasszonyát ebben az ellenállhatatlan szépségben. De Jane szívét csak különleges módon tudja meghódítani. És amikor a korona visszahívja a szolgálatba, meg tudja-e William tagadni – vagy feláldozza azt a békét, amelyet keres… és a nőt, aki nélkül nem tud többé élni?

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs, 2005
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633692466 · Fordította: Tasi Zsuzsánna

nicosia P>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Will nálam az első perctől "betalált"a maga ellentmondásos, kissé merev viselkedésével. Az álcáján, a kutyáján és a házasságról szőtt elképzelésein jókat nevettem. Ehhez képest Jane nem tudott izgalmas karakter lenni, szerintem egyébként merevebb is volt mint Will. Kettejük párosa valamiért mégis működött. A történet kellőképpen mozgalmas, haladós, érdekesek a mellékszereplők is, összességében tehát teljesen helyén volt.

Nikyy18>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Aranyos kis történet volt. Egy kis délutáni kikapcsolódáshoz pont jó.

Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Sorozatindítónak nem volt rossz, de azért messze van még a tökéletestől. Talán ha Willben kicsit több az élet és Jane kevésbé elkényeztetett, jobban tetszett volna, így viszont leginkább csak a tucatnyi hümmögésre emlékszem. Arról nem is beszélve, hogy Jane végig gardedám nélkül mászkált Will társaságában, amit mindenki olyan naggggggyon természetesnek vett! Na persze, pont ez jellemzi az 1800-as éveket!
A kémes háttérsztori viszont tetszett, és Gyilkoson is jókat mosolyogtam.
Jöhet Nick és Charlotte könyve!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Spies and Lovers trilógia 1

Ez eszméletlenül jó könyv volt, imádtam, imádtam, imádtam. Egyértelműen kedvenc lett.
Igaz a szerző összes művéért odavagyok.

Remek karakterek, színpompás helyszínek, kalandos utazás a tengeren.
Szerelmi csatározások, és egy kész „Gerolsteini kaland”, ami persze a mai ifjúságnak semmit sem mond, mert ez egy régi remek magyar film címe, ami két főrangú ember álruhában és inkognitóban való találkozása és a szerelem első látásra tipikus esete.
Nagyon élveztem a helyzetet és a sziporkázó párbeszédeket, a gyöngéd erotikát.
Szóval jól szórakoztam és kikapcsolódtam két komolyabb és izgalmasabb fantasy regény között.

Fufukaaa>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Az elején elég döcögősen haladtam vele… De aztán a könyv negyedénél volt egy áttörés, amikortól nem bírtam lerakni.
Jane lelkében igazi kalandor.. Szívesen utazna, és mellőzné az úri hölgyi szokásokat. Néha furcsa volt az észjárása, de amúgy kedveltem:-)
És Will.. Hát az biztos, hogy nagyon jó színész. És ezenkívül szenvedélyes is, valójában.. nincs nagyon olyan, amihez ne értene.:P Jane-nel tökéletesen kiegészítik egymást.
Egyik kedvenc szereplőm még Will kutyája volt, aki nem egy bonyodalmat okozott a könyvben:D
Szerintem érdemes elolvasni, főleg azoknak, akik kedvelik ezt a műfajt!:3

Tímea_Kocsis_2>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Egy trilógia nyitó kötete, ahol a részek időben fedik és kiegészítik egymást, a fő történet nem teljes csak az adott történet szerelmes párja talál egymásra. Kémkedés viktoriánus módra. Jane nem tipikus fiatal hölgy, nem életcélja a házasság, mikor hirtelen egy vőlegény birtokába jut igyekszik szabadulni tőle. Útnak indulnak Jane apjához, de váratlan bonyodalom támad. Will látszólag egy piperkőc, valójában titkos ügynök volt; egykori munkatársa a segítségét kéri. A kalandok során kiderül, hogy a fiatalokban több a közös mint sejtették vagy remélték, de némi kompromisszummal tökéletesek egymásnak. A lezárás kicsit rövid és sietős, teret hagy a további két résznek a részletek tisztázására. Az ezredes éppen csak felbukkan, pedig ő s közös pont a fiatalok életében.

Ani249>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Egy volt kém próbál visszailleszkedni az arisztokraták közé. Hogy ez gyorsabban sikerüljön, kap maga mellé egy menyasszonyt. Mikor a menyasszonyát el kell kísérnie a vidéki birtokra az apjához, egy csomó kalandba keverednek. Gyorsan olvasós, szórakoztató történet.

Eva_Pussova>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Egy 19. századi romantikus regény. Egy volt katona és kém , aki szeretne nyugodt életet élni és egy fiatal lány, aki kalandokkal teli életet szeretne. És férjet nem akar. Teljesül a kívánsága, és nemsokára egy kém ügyben találja magát.

meteoritastar>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Ez egy kedves romantikus történet volt.
Tetszett. A szereplőkkel se volt bajom. Gyilkos nagyon aranyos volt:)):)) Imádom, ha egy kutyának ez a neve:)):))
De viszont sajnáltam, hogy kevés izgalom volt benne. De ezzel se lett volna baj, ha nem tudom előre, hogy ki is igazából Will. Akkor sokkal humorosabb és érdekesebb lett volna a könyv.
De így is megadom neki a 4 csillagot, mert lekötöttt, olvasatta magát és egyszerűen tetszett :)):))

wallery>!
Gayle Callen: Nem mindennapi vőlegény

Kellemes kis olvasmány volt délelőtt szerethető karakterekkel és egy butácska történet izgisebb variációjával

Natsu>!

Maradjunk közel az igazsághoz, amennyire csak lehet, hogy ne keveredjünk bele a hazugságba.

Sippancs P>!

– A csók csak akkor teszi boldoggá az embert, ha önként adják neki.

Kapcsolódó szócikkek: csók
Kicsicsillag123 P>!

Jane legszívesebben utána vágott volna valamit, de csupán a kutya volt a keze ügyében, és az egy kicsit durva lett volna.

Sippancs P>!

Semmi sem rosszabb egy olyan férfinál, aki túl sokat tart magáról.

Sippancs P>!

A hintóból egy aprócska terrier hajolt ki, mely valószínűleg még a lány térdéig sem ért. Szőre majdnem a földet söpörte, amely hosszú testén szürkésbarna színű volt, hasán pedig fehér és bozontos. Szája körül fehér szakállka díszelgett, és egy fehér copfocska a fején végtelenül bolondossá tette megjelenését.
[…]
– Ó, bocsássa meg, hogy nevettem, uram – mondta a lány, és kesztyűs kezével eltakarta a száját. – De… Gyilkos?
– Születése pillanatától hihetetlenül vad, Miss Whittington. Úgy véltem, ez a név a jövő be lát.
– És megölt valakit?
– Majdnem… egyszer-kétszer.

Kapcsolódó szócikkek: kutya
Sippancs P>!

– Olaszul tanulok – felelte a lány hűvösen.
– Micsoda romantikus nyelv.
– Honnan tudja?
– Véletlenül hallottam két tengerészt, akik kipakolták az árut a hajójukból.
– Két tengerész – milyen romantikus.

– Most duzzog.
– A kisfiúk szoktak duzzogni. A felnőtt férfiak csak szeszélyesek. Legalábbis az édesanyám ezt szokta mondani.

Nikyy18>!

Nick arca megdermedt.
– Gyászidő? Kiért?
– A férjéért. Nem tudod?
– Nem beszélt hozzám.
– Miért nem?
– Mert felpeckeltem a száját.
Will egy pillanatig csak döbbenten pislogott.

R>!

Miss Jane Whittington öltözőasztalánál ült, tenyerén pihentette állát és tükörképére meredt.

Spies and Lovers trilógia sorozat · Összehasonlítás