!

A macskát visszafelé simogatják (Judit 1.) 117 csillagozás

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják
Régikönyvek.hu · 1.200 Ft –40% 720 Ft
Könyvtár

„Amikor te lettél a mi mamánk, akkor én még kis hülye voltam, és nem tudtam, hogy engem nem fogsz szeretni. Csak aztán mindig jobban megnőttem, és mindig jobban rájöttem.” Ilyet persze hangosan soha nem mondana a nevelőanyjának Judit, de éjszaka a kórházban, ahol az ember úgysem tud aludni, sok minden kimondható, vagy legalábbis végiggondolható. Juditnak most bőven van ideje a magányos párbeszédre, hiszen jó darabig nem rohanhat úszni, dzsúdózni, huzakodni ikertestvérével, a lüke Ágival, hiszen feküdnie kell. Mivel ledobta a hátáról egy Juci nevű ló. Csak hanyatt fekszik, kispárnával a harmadik csigolyája alatt, és gondolkodik. Végigondol mindent, az egész „csodálatosan vacak” életét. Az első gimnazista pályafutását. Még a hülye Botondot is.

Eredeti megjelenés éve: 1971

750 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Gubanc könyve G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

ziara
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Jó kis ifjúsági regény a 80-as évekből. Az egyik barátnőm kedvence volt annak idején, de én nem nagyon olvastam „pöttyösöket” akkoriban. Most nosztalgiázni volt kedvem (persze kihívás is van a dologban). Nehéz kamasznak lenni, ma is meg harminc éve is az volt. Elviselhetetlen (?) szülők, testvérek, változó test és lélek, fiúk (itt krapekok), akik mindent még bonyolultabbá tesznek. Hiába, van, ami nem változik.:)

jezsek
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Bitang jó, irtóra elit a szöveg, egyáltalán csak vigyorogni meg vörösödni lehet az egész történettől, de úgy, hogy frankón fáj bele a szíved, hogy neked is pont ugyanilyen vacak meg rohadt volt, pedig tudd meg: „Az élet nem vacak. Az enyém sem! Csak nem kell hülyének lenni állandóan, mint ahogy én csináltam!”

Arianrhod MP
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Nagy kedvenc volt a folytatással együtt, kultuszkönyvnek minősült az osztályban. Ebből tanultunk fiúzni a barátnőimmel.

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Volt egy-két rész, amik annyira nem tetszettek, pl. sokszor ismételte ugyanazokat a mondatokat az írónő, de ettől eltekintve jól szórakoztam. Időnként akkorákat nevettem, élmény volt.
E kihívás kapcsán „találkoztam” először az írónővel, nem tudom hol „bújkált” eddig :)
Köszönöm, hogy megcsináltad a kihívást @blankaveronika !

Nagyon kedveltem főhősünket, Szabó Juditot, bírtam a stílusát, így fel is került a polcomra:
Érezhető volt rajta a régies nyelvezet (anno a szocializmusban voltak jellemzőek) viszont szórakoztató volt:
„- Szia Szöszi! Nem hiányzik neked valami? – De igen. A te bitang hülye megjegyzésed.”

A legjobb mondat:
„Nem vacak mégsem az élet. Hanem szép! Csak sok mindentől nem bírja az ember észrevenni. ”

Mockingjane
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

G. Szabó Judit ezzel a könyvével nyert el. Röhögtem, mint egy ló, szóval jó regény.

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Érdekes volt olvasni a kamasz lány gondolatait. Már el is felejtettem, hogy abban a korszakban mennyire ellenségnek érzi az ember a felnőtteket.
A nyelvezete érdekes. Az elején még egész visszafogottnak éreztem, de a könyv vége felé az ingerültségtől egyre többet használ közönségesebb szavakat, amik egy kicsit a szememet bántották. Főleg, mikor felnőttel szemben használta azokat.
De összességében jó könyv.

Lahara SP
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Ez még mindig nem. Másodszorra sem. Úgy értem, hogy nem indul olyan rosszul, a hangulatából, az elején, a hangulából van valami az író többi könyvéből. De csak az elején, aztán úgy romlik fokozatosan. Nagyon rossz kedvű, magányos, kitaszított történet ez, árad belőle a keserűség.

Mary_J P
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Érdekes volt újra olvasni olyan sok év után. Mondjuk bevallom az első felében már borzasztóan kezdett idegesíteni az örökös siránkozása, hogy őt senki nem szereti és mennyire rossz. De jó volt egy kamasz szemszögéből olvasni, hiába futkosott a hátamon a hideg néhol a nyelvezetétől. A vége nekem kifejezetten tetszett, úgy éreztem végre megtalálta a helyét a világban.

Habók P
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Régi kedvenc, állandóan idézgettük. Nem volt akkoriban sok olyan könyv, amiből kamaszodni tanulhattak az akkori gyerekek, sem olyan, ami ennyire nevetős és szomorkás volt egyszerre.

mama_gold P

Nincsenek kis gondok és nagy gondok.
Nincsenek felnőttek és gyerekek.
Emberek vannak. És embernek lenni
nem is olyan egyszerű…

Miketten

Belebújtam a fejemmel a párnába, és bőgtem boldogságomban! Csak nem sokáig, mert úgy megfullad az ember.

blankaveronika MP

– Szabó, definiáld nekem az evidenst.
Én meg csak állok, és nem bírok szólni, mert harapom a számat belül, nehogy röhögjek. Mert ezt mondom magamban:
– Finiálja neked de a halál!

197. oldal, XIII.

Miketten

Másnap reggel együtt indultunk el az Imrével! Figyeltem már korán, hogy mikor indul. És összetalálkoztunk véletlenül.

Morwanneg

Mondta neked tovább a Rózsi néni:
– Ha a Brigitta négyest hoz az iskolából, akkor aznap nem nézzük a televíziót. Ha hármast hoz, akkor nem nyitjuk ki a rádiót se! Nekem ne merészeljen ilyen jegyeket hazahozni!
Te nagyon bólogattál. És komoly bírtál maradni. És megvártad, amíg a Rózsi néni elmegy a fenébe.
Akkor utánoztad:
– Ági! Ha legközelebb négyest hozol, átvágom a villanyvezetéket! Ha hármast hozol, akkor a gázcsövet is elfűrészelem!
Estünk egymásnak a röhögéstől!

mama_gold P

– Tudod, milyen név lenne jó neked?
Egyből odajött mellém a rekamémra.
– Milyen?
Egy csupa csillogás lett a babakék szeme. Mert csak azt bírja ki, ha róla van szó. Mondtam neki:
– Boci. Az lenne a jó neked. A marék eszedhez! Frankó név lenne a számodra. Ipszilonnal még jobb lenne. Bocy! Ipszilonnal haláli elit lenne!

blankaveronika MP

– A viszontlátásra!
És elment a fenébe!
Ilyen hülye! Két éve tegez egyfolytában, és akkor azt mondja, hogy viszontlátásra! Ami szerintem egyáltalán nem tegezés!

237. oldal, XV.

cassiesdream

Mert mindig csak utólag tudom, hogy mi a jó. És akkor se mindig.

61. oldal (Kozmosz Könyvek, 1974)

Miketten

– Én nem teszek tönkre senkit. Nekem úgyis mindegy. Én nem is akartam megszületni. Csak engem nem kérdeztek meg. És én élni se akarok.

mama_gold P

Megpróbáltam én is a Krisztának jókat mondani. Hogy velem legyen barátnő, ne az Ágival!
Úgyhogy mondtam neki:
– Majd gyere velem úszni. Mert marhára löttyedt vagy.
Frankó, ez volt az igazság!
Mert nem sportolt semmit. Csak a szemét húzkodta körbe, de a melle lógott neki.
A szeme mindig ki volt húzva feketére!
Egyszer láttam a Krisztát a kádban ülni. Fejet mosott. De a szeme akkor is ki volt húzkodva!
Úgyhogy gondoltam magamban:
„Ez már az anyjából is kihúzkodott szemmel bújt ki. Nehogy az orvos máshogyan meglássa!”
Néztem a Krisztát a kádban. És azon is töprenkedtem:
Mit csinál majd, ha leveszi a férje róla a melltartót?
Mert ha nem fürdött, akkor beletette a mellét bitang jó melltartóba. Kidülledt a krapekok szeme tőle!

Judit sorozat · Összehasonlítás