!

A macskát visszafelé simogatják 107 csillagozás

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják
Könyvtár

„Amikor te lettél a mi mamánk, akkor én még kis hülye voltam, és nem tudtam, hogy engem nem fogsz szeretni. Csak aztán mindig jobban megnőttem, és mindig jobban rájöttem.” Ilyet persze hangosan soha nem mondana a nevelőanyjának Judit, de éjszaka a kórházban, ahol az ember úgysem tud aludni, sok minden kimondható, vagy legalábbis végiggondolható. Juditnak most bőven van ideje a magányos párbeszédre, hiszen jó darabig nem rohanhat úszni, dzsúdózni, huzakodni ikertestvérével, a lüke Ágival, hiszen feküdnie kell. Mivel ledobta a hátáról egy Juci nevű ló. Csak hanyatt fekszik, kispárnával a harmadik csigolyája alatt, és gondolkodik. Végigondol mindent, az egész „csodálatosan vacak” életét. Az első gimnazista pályafutását. Még a hülye Botondot is.

Eredeti megjelenés éve: 1971

750 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Gubanc könyve G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

jezsek
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Bitang jó, irtóra elit a szöveg, egyáltalán csak vigyorogni meg vörösödni lehet az egész történettől, de úgy, hogy frankón fáj bele a szíved, hogy neked is pont ugyanilyen vacak meg rohadt volt, pedig tudd meg: „Az élet nem vacak. Az enyém sem! Csak nem kell hülyének lenni állandóan, mint ahogy én csináltam!”

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Volt egy-két rész, amik annyira nem tetszettek, pl. sokszor ismételte ugyanazokat a mondatokat az írónő, de ettől eltekintve jól szórakoztam. Időnként akkorákat nevettem, élmény volt.
E kihívás kapcsán „találkoztam” először az írónővel, nem tudom hol „bújkált” eddig :)
Köszönöm, hogy megcsináltad a kihívást @blankaveronika !

Nagyon kedveltem főhősünket, Szabó Juditot, bírtam a stílusát, így fel is került a polcomra:
Érezhető volt rajta a régies nyelvezet (anno a szocializmusban voltak jellemzőek) viszont szórakoztató volt:
„- Szia Szöszi! Nem hiányzik neked valami? – De igen. A te bitang hülye megjegyzésed.”

A legjobb mondat:
„Nem vacak mégsem az élet. Hanem szép! Csak sok mindentől nem bírja az ember észrevenni. ”

Arianrhod MP
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Nagy kedvenc volt a folytatással együtt, kultuszkönyvnek minősült az osztályban. Ebből tanultunk fiúzni a barátnőimmel.

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Érdekes volt olvasni a kamasz lány gondolatait. Már el is felejtettem, hogy abban a korszakban mennyire ellenségnek érzi az ember a felnőtteket.
A nyelvezete érdekes. Az elején még egész visszafogottnak éreztem, de a könyv vége felé az ingerültségtől egyre többet használ közönségesebb szavakat, amik egy kicsit a szememet bántották. Főleg, mikor felnőttel szemben használta azokat.
De összességében jó könyv.

AsesinaReina
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Nagyon nagy régi kedvencem. Imádtam a történetet, a nyelvezetet, mindent. Jó könyv volt. :)

Mockingjane
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

G. Szabó Judit ezzel a könyvével nyert el. Röhögtem, mint egy ló, szóval jó regény.

pat P
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Jaj, ez nem tetszett. Az eleje még kb. a szokásos gészabójudit, borongósabban és kevesebb humorral, de a vége felé, hogy milyen szexuális és egyéb szörnyűségek lesnek egy serdülő lányra… Ha tini koromban olvasom, valószínű felkötöm magam.

marcipan007
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

1971-es a könyv, de nem éreztem porosnak. Judit néni nagyon átérzi a kamaszok örök problémáit.
A gimnáziumi évek nekem se voltak a kedvenceim, mintha egy osztályba jártam volna Jutkával. A balatoni csavargás is megvolt, bár elhagyatott helyen aludni nem mertünk.:-)

Lahara SP
G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

Ez még mindig nem. Másodszorra sem. Úgy értem, hogy nem indul olyan rosszul, a hangulatából, az elején, a hangulából van valami az író többi könyvéből. De csak az elején, aztán úgy romlik fokozatosan. Nagyon rossz kedvű, magányos, kitaszított történet ez, árad belőle a keserűség.

mama_gold

Nincsenek kis gondok és nagy gondok.
Nincsenek felnőttek és gyerekek.
Emberek vannak. És embernek lenni
nem is olyan egyszerű…

Miketten

Belebújtam a fejemmel a párnába, és bőgtem boldogságomban! Csak nem sokáig, mert úgy megfullad az ember.

Miketten

Másnap reggel együtt indultunk el az Imrével! Figyeltem már korán, hogy mikor indul. És összetalálkoztunk véletlenül.

blankaveronika

– Szabó, definiáld nekem az evidenst.
Én meg csak állok, és nem bírok szólni, mert harapom a számat belül, nehogy röhögjek. Mert ezt mondom magamban:
– Finiálja neked de a halál!

197. oldal, XIII.

Morwanneg

Mondta neked tovább a Rózsi néni:
– Ha a Brigitta négyest hoz az iskolából, akkor aznap nem nézzük a televíziót. Ha hármast hoz, akkor nem nyitjuk ki a rádiót se! Nekem ne merészeljen ilyen jegyeket hazahozni!
Te nagyon bólogattál. És komoly bírtál maradni. És megvártad, amíg a Rózsi néni elmegy a fenébe.
Akkor utánoztad:
– Ági! Ha legközelebb négyest hozol, átvágom a villanyvezetéket! Ha hármast hozol, akkor a gázcsövet is elfűrészelem!
Estünk egymásnak a röhögéstől!

Miketten

– Én nem teszek tönkre senkit. Nekem úgyis mindegy. Én nem is akartam megszületni. Csak engem nem kérdeztek meg. És én élni se akarok.

mama_gold

Megpróbáltam én is a Krisztának jókat mondani. Hogy velem legyen barátnő, ne az Ágival!
Úgyhogy mondtam neki:
– Majd gyere velem úszni. Mert marhára löttyedt vagy.
Frankó, ez volt az igazság!
Mert nem sportolt semmit. Csak a szemét húzkodta körbe, de a melle lógott neki.
A szeme mindig ki volt húzva feketére!
Egyszer láttam a Krisztát a kádban ülni. Fejet mosott. De a szeme akkor is ki volt húzkodva!
Úgyhogy gondoltam magamban:
„Ez már az anyjából is kihúzkodott szemmel bújt ki. Nehogy az orvos máshogyan meglássa!”
Néztem a Krisztát a kádban. És azon is töprenkedtem:
Mit csinál majd, ha leveszi a férje róla a melltartót?
Mert ha nem fürdött, akkor beletette a mellét bitang jó melltartóba. Kidülledt a krapekok szeme tőle!

mama_gold

– Tudod, milyen név lenne jó neked?
Egyből odajött mellém a rekamémra.
– Milyen?
Egy csupa csillogás lett a babakék szeme. Mert csak azt bírja ki, ha róla van szó. Mondtam neki:
– Boci. Az lenne a jó neked. A marék eszedhez! Frankó név lenne a számodra. Ipszilonnal még jobb lenne. Bocy! Ipszilonnal haláli elit lenne!

blankaveronika

– A viszontlátásra!
És elment a fenébe!
Ilyen hülye! Két éve tegez egyfolytában, és akkor azt mondja, hogy viszontlátásra! Ami szerintem egyáltalán nem tegezés!

237. oldal, XV.

cassiesdream

Mert mindig csak utólag tudom, hogy mi a jó. És akkor se mindig.

61. oldal (Kozmosz Könyvek, 1974)