Páter ​Brown bölcsessége (Brown atya 2.) 23 csillagozás

G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

„Brown atya egy kísérteties, fehér reggelen éppen miséről sétált hazafelé. Olyan reggel volt ez, amelyen még a világosság is titokzatosnak látszik. Az elszórtan álló fák körvonalai egyre tisztábban bontakoztak ki a párából, mintha előbb krétával, majd színnel rajzolták volna oda őket.”

Eredeti megjelenés éve: 1914

Szent István Társulat, Budapest, 1988
222 oldal · ISBN: 9633604117 · Fordította: Aradi Zsolt
Franklin-Társulat, Budapest, 1937
244 oldal · keménytáblás · Fordította: Aradi Zsolt
244 oldal · puhatáblás · Fordította: Aradi Zsolt

csgabi P>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

Sajnos azt kell mondanom, hogy Brown botránya jobban tetszett, mint a bölcsességei. Örülök, hogy három csillagot tudok neki adni. Sajnos. Mert amúgy még tetszhett is volna, de mégsem sikerült. Egyszer majd újraolvasom. Hátha. És folytatom a többi elbeszélést, sosem lehet tudni, a végén még lesz egy ötcsillagos is. :-)

encus625 P>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

Egy válogatáskötetben olvastam már korábban egy Brown atyás történetet, de kíváncsi voltam erre a könyvre is. Sajnos könyv formátumban nem jutottam hozzá, így kénytelen voltam hangoskönyvezni. Emiatt jól el is húzódott az olvasás (hallgatás). A csillagok száma is nagyrészt a hangoskönyv minőségének szól. Hangsúlyok nincsenek a helyén, egyhangú, néhol már unalmas a felolvasás, behallatszik a lapozás…
Lehet, hogy könyvben ezt most jobban élveztem volna. A történetek vegyesek voltak, néhol magam is kitaláltam a megoldást. Egyszer majd könyvben is szeretném végigolvasni.

Szent István Társulat, Budapest, 1988
222 oldal · ISBN: 9633604117 · Fordította: Aradi Zsolt
Biró_Krisztina>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

12 krimi novellát hallgattam a youtube-n házimunka közben.Ezt a módot minden elfoglalt embernek csak ajánlani tudom.Az utolsó elbeszélés illetve inkább a megoldás kissé túl mesterkélt volt.De egészében véve jól telt vele az idő.

anesz P>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

A novellák váltakozó minőségűek, de mindegyikből sugárzik az emberi bölcsesség. Így a cím indokolt. Kicsit hiányérzetem van, mert krimikhez képest kicsit kevés az izgalom és a gyilkosság. A magyarázatokkal sem voltam mindig elégedett. Összességében már olvastam jobb művet is Chestertontól.

Kisanna>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

Lassan alakuló, ráérős, meseszerű történetek, sok bölcselkedéssel, nem pedig pengeéles logikájú krimi, de én így is szeretem Brown atyát. Kimondottan jó volt hangoskönyv formában hallgatni.

Doro>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

Ezt most félbe kellett hagynom. A történetek vagy kibontatlanok maradtak, vagy – ami még rosszabb – kitalálhatóak voltak. Chesterton hosszan bíbelődött a novellák teréül szolgáló szín pontos bemutatásával, de erre el is használta az összes puskaporát, attól tartok.
Talán egy ejtőzős balatoni nyaraláson majd egyszer újra előveszem és folytatom. Most egyelőre azt mondom: nem vehető komolyan… Jaj de kár.

G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

Némelyik novella nem annyira tetszett, a legjobb pedig most és számomra a Brown atya salátája volt.

alaurent P>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

Annyira nem detektívregény, amennyire egy bűntény kinyomozása csak lehet. A jelentéktelenség álcája mögül figyelő, néha ártatlanul kérdező atya logikai bakugrásokkal, váratlan következtetésekkel jut a megoldásra. Az eredmény lenyűgöző, mert általában bebizonyosodik az igazsága, de mégis hiányérzetet hagy. Az atya az emberi lélek jó ismerője, aki sosem a jó feltételezéséből indul ki, és talán ez az az út, amelyen eljut a megoldásig, de sosem tudjuk meg, honnan származott az ötlet, milyen mozzanatból indult el a helyes úton. És ez ennél a kötetnél már nagyon bosszantott.

Phaige>!
G. K. Chesterton: Páter Brown bölcsessége

Az elején zavart, hogy Brown atya karakterén kívül semmi nem egyezik az általam kedvelt sorozattal. De ahogy haladtam történetről történetre egyre jobban tetszett a könyv.

csgabi P>!

Olyan hűvösen közömbös voltam, mint egy ecetes uborka.

Kapcsolódó szócikkek: uborka
Jesper_Olsen >!

Az olyan emberek, akik ismerik a kényelmes életmódhoz vezető legrövidebb ösvényt, sohasem fognak szélesen kanyargó új utakon haladni.

Jesper_Olsen >!

Ahhoz, hogy elég esze legyen az embernek sok pénz megszerzéséhez, eléggé butának is kell lennie, hogy megkívánja.

Kisanna>!

Brown atya sorozat · Összehasonlítás