Apály (Sherion Woods 1.) 20 csillagozás

G. B. Hellebrandt: Sherion Woods – Apály

Apály ​recept: 2 evőkanál fantázia, 1 evőkanál romantika, félmaroknyi ember, több hálónyi tengeri állat + egy eddig ismeretlen sellő társadalom.
Akad egy kis probléma: Clive ember, Sherion pedig sellő – és ez utóbbit Clive nem tudja. Ám amikor a Sellő Tanács váratlanul támadást hirdet az emberek ellen, a szülei halála óta a szárazföldön élő Sherion élete egy szempillantás alatt válik álomból rémálommá.
A szeretett férfit elrabolják, és agresszív hajtóvadászatot indítanak a lány után. Sherion, hogy Clive-ot és az embereket megmentse, hosszú évek óta először újra visszatér az óceánba, a sellők fővárosába, Loriába. Elfeledett ismerősök, ellenségeknek vélt leopárdfókák, üresfejűek, meg egy különleges sellő harci egység és annak vezetője, Rob segítik viszontagságos útján, hogy kideríthesse kik, és miért rabolták el Clive-ot, és ki vezeti az embereket lemészároló, mindent elsöprő tengeri állatok seregét. De a kérdések újabbakat szülnek, és Rob színre lépése megkérdőjelezi… (tovább)

reader26>!
G. B. Hellebrandt: Sherion Woods – Apály

Akciódús, izgalmas, romantikus könyv. Nagyon szép kis szerelmi történetnek indul, ami aztán hamar egy izgalmas, dinamikus történetté bontakozik ki. Lebilincselő történet!

Moloc>!
G. B. Hellebrandt: Sherion Woods – Apály

Remek könyv. Eredeti és életigenlő, kifejezetten jó olvasmány.

Radnai_Béres_Bianka P>!
G. B. Hellebrandt: Sherion Woods – Apály

Ez az első könyveim egyike volt spoiler, amit saját akaratomból olvastam.
Akkor nagyon szerettem és így felnőtt szemmel persze már teljesen más világra emlékeztem, de azért nem csalódtam! Nekem még mindig tetszik! :)

Rémálom P>!

A következő pillanatban a gyomrom a fejem helyére került, az agyam pedig a farkamba.

Rémálom P>!

– A Tanács törölt minket? – kérdeztem.
– Nem. Landour. A te részleges törlésedre emlékszik, de a sajátjukra nem. Valószínűleg a törlésbe a törlés törlése is beletartozott.
– Hogy micsoda? – néztem rá értetlenkedve. – A törlés törlése, meg részleges törlés?

Rémálom P>!

– Megölt valakit? – ismételte el a kérdést.
– Nem tudjuk biztosan – felelte Rob szemlesütve.
– Igen – kezdtem. – Megölt egy sellőkutyát.
– Egy mit? – nézett rám Poszeidón csodálkozva.
– Egy sellőkutyát, aki engem próbált tőle védelmezni.
– Nem is tudtam, hogy ilyen teremtény is él a vizeinkben – merengett el.

Rémálom P>!

– Chérie! – ütközött meg nevető tükörképem láttán.
– Csak megszédültem a meleg víz alatt, de már nincs semmi bajom!
– De miért nem válaszoltál? – értetlenkedett.
– Mert nem volt vészhelyzet, csak éhes vagyok, és leesett a vércukrom. – Meg a farkam, tettem hozzá magamban keserűen.

Rémálom P>!

Csillogott, de nem giccsesen, színes volt, de nem hivalkodó, hemzsegett, de csak csendesen.

– Hogy jöttél be?
– Hülyének tettettem magam – feleltem megilletődve.
– Na, azt nem lehet nehéz!

Rémálom P>!

– És ez, drágaságom, megszűnik. Nem lesz erkölcsi fertő, nem lesznek meztelenül ténfergő nők – rikácsolta, és hogy szavait zenei aláfestéssel támogassa, maximális hangerővel elindította Kanye West és Jamie Foxx Gold Digger-ét.

Kapcsolódó szócikkek: Jamie Foxx · Kanye West
lzoltán IP>!

[…] Huba egy nyomkövető volt, hegyesen vicsorgó fogakkal és zöld színű szemfehérjével.

227. oldal, Huba (Kogenda Books, 2010)

Rémálom P>!

– De én megteszem! Újra visszaadom népünk kezébe a hatalmat. A Föld újra tiszta és ártatlan lesz. És hallgasd csak! – indult el büszkén a vízhatlan sztereó berendezés elé. – Ezt is lemenekítettem az anehektől Ez lehetne az új, a jobb Föld egységes Himnusza! – És azzal bekapcsolta Dr. Alban Sing Halleluja című számát. Őszintén megmondom, nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek.

Sherion Woods sorozat · Összehasonlítás