A ​kommunikáció zavarai és feloldásuk 20 csillagozás

Általános kommunikációpszichológia
Friedemann Schulz von Thun: A kommunikáció zavarai és feloldásuk Friedemann Schulz von Thun: A kommunikáció zavarai és feloldásuk

Egymás megértése nem egyszerű dolog: akár a leghétköznapibb kommunikációs helyzetben – otthon, az iskolában, a munkahelyünkön, a piacon – is számtalan félreértés adódhat. De mi is történik tulajdonképpen bennünk és a másikban, amikor egymással beszélünk? És hogyan kerülhetjük el a kölcsönös félreértéseket?
A német nyelvterületen már 48 kiadást megért kötet az emberi kommunikáció lélektanával foglalkozik, és a mindennapi életből vett, olykor nem véletlenül ismerős helyzetek elemzésével mutatja be, hogyan értjük meg – vagy értjük félre – egymást.
Segítségével felismerhetjük a legtipikusabb zavarokhoz vezető hibáinkat, és azt is, hogy mit tehetünk ezek leküzdéséért, ezért a könyv nem csak a pszichológiával és kommunikációval hivatásszerűen foglalkozók számára nélkülözhetetlen, de haszonnal forgathatják pedagógusok, szülők és bárki más is, akit érdekel, hogyan értjük meg egymást.

Háttér, Budapest, 2019
Háttér, Budapest, 2012
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155124068 · Fordította: Almássy Ágnes

Bálintmoly>!
Friedemann Schulz von Thun: A kommunikáció zavarai és feloldásuk

Kötelezővé tenném! Hihetetlenül érthetően mutat be egy kommunikációs modellt, amit alkalmazva sokkal gördülékenyebbek lennének az interakcióink és mi is kongruensebben létezhetnénk. Transzparens, nyílt kommunikációt mindenkinek!

J_Jasmine>!
Friedemann Schulz von Thun: A kommunikáció zavarai és feloldásuk

Azt hittem, lassabban fogok haladni a tömény információktól, de sokkal gördülékenyebben olvastam, mint vártam. Két szívemnek közeli témát ötvöz, a kommunikációt és a pszichológiát, így minden sorát élveztem. Nagyon szerettem a példákat, a szemléltetéseket, nem csak egy „tankönyv” volt, hanem próbálta az olvasót is bevonni, a gyakorlatok is érdekesek. Többször fogom a kezembe venni és olvasni, hogy minél inkább rögzüljenek az olvasottak és egyre tudatosabban figyeljek a társalgásaimra. A kötet következő részével még hasznosabb.

Marcsi061>!

Nem akarok mindent elmondani, ami igaz, de amit elmondok, az legyen igaz…
(Ruth Cohn)

Marcsi061>!

…ahol valaki pofonokat osztogat, ott vannak olyanok, akik több mint önkéntesen „odatartják az arcukat”.

Wanita>!

Síkraszállhat-e az ember hitelesen és bizalomkeltően a társadalom megváltoztatásáért anélkül, hogy önmagával és a közvetlen környezetével kezdené?

Wanita>!

Ez az önmegnyilvánulástól való félelem azon alapul, hogy megelőlegezem embertársam negatív ítéletét, miközben küldőként én magam vagyok a legközelebbi embertársam és nemritkán a legkönyörtelenebb bírám is.

Aliz_Vilma>!

A pszichológusokról azt tartják, hogy azt, amit mindenki tud, olyan nyelven mondják el, amit senki sem ért.

Marcsi061>!

Aki kevesebbet ad, mint szükséges, az tolvaj; aki többet ad, az gyilkos.
(Ruth Cohn)