A ​véletlen hatalma 4 csillagozás

Frank Joseph: A véletlen hatalma

Mindannyian átéltünk már megmagyarázhatatlan véletleneket – például egy régi barátunkra gondoltunk éppen, amikor megszólalt a telefon és az a régi barátunk hívott. A véletlen hatalma arra világít rá, hogy az ilyen események nem találomra történnek, hanem sorsdöntő elemek életünk kirakós játékában. A szerző megtanítja az olvasót, hogyan ismerje fel ezeket a jelentős véletleneket – vagy szinkronicitást, ahogyan Jung nevezte – és hogyan kövesse az ilyen esetekből leszűrt útmutatást. Szellemes szöveg, sok érdekes példával.

Saxum, Budapest, 2010
218 oldal · ISBN: 9789632481357 · Fordította: Gálvölgyi Judit

XDóra >!
Frank Joseph: A véletlen hatalma

Tavaly többször megutaztattam a könyvet Budapestre, de a hosszú út során csupán néhány oldal elolvasása sikeredett és olvasás nélkül visszaadtam. Most hirtelen ötlettől vezérelve újra kölcsönkértem, belekezdtem és az elmúlt egy évem összefoglalását találtam. A szinkronicitást egy ideje magam is érzékelem és a könyvben leírtak majdnem mindegyikéhez van saját élményem, május óta fokozottabban figyelem . Egy kirándulásra indulás előtt a polcról levettem egy könyvet és magammal vittem (akkor még nem tudtam miért) és egy tisztáson, teljes nyugalomban ülve mégis elővettem, találomra kinyitva választ kaptam az akkor foglalkoztató kérdésemre, ekkor elkezdtem összegyűjteni a hasonló dolgokat, pontosan abban a formában, ahogy ebben a könyvben szerepel. A jelentős véletlenek által kapott mozaikdarabkáimat, most elkezdem összeilleszteni, hátha…

Viki77>!

A szinkronicitások azok az esetek, amikor két dimenzió egy pillanatra érintkezik, és az üzenetet kapó személy az érintkezési pont. […] A villámhoz hasonlítanak, amely egy rövid, drámai pillanatig összeköti a mennyet és a földet. És a megértésükre az az ember a legalkalmasabb, akivel történik, már csak azért is, mert úgy látszik, az ilyen személyes ajándék a nagy, gondoskodó intelligenciától függ, amely felelős a mindenség sorsáért.

Viki77>!

A jelentős véletlenek mindennemű tárgyalása elkerülhetetlenül szubjektív, mivel személy szerint azok számára jelentősek, akikkel megestek.

Viki77>!

Olyan könnyű elfelejteni az emberrel megtörténő sok-sok szinkronicitást. Becses kis csodák (némelyikük nem is olyan kicsi), amelyeket ajándékba kapunk, és oly könnyedén elveszítünk.