Megváltó ​szeretet 134 csillagozás

Francine Rivers: Megváltó szeretet Francine Rivers: Megváltó szeretet

Az 1850-es évek Kaliforniája az amerikai aranyvidék, ahol a férfiak eladják a lelküket egy zsák aranyért, a nők pedig testüket bocsátják áruba, hogy legyen egy hely, ahol álomra hajthatják a fejüket.
Michael Hosea, az egyszerű farmer megpillantja az utcán sétáló, angyali szépségű Angelt, aki a Hercegnő vezette nyilvánosházban dolgozik. A férfit megigézi a látvány: úgy érzi, az ő feladata megmenteni a kiszolgáltatott lány életét és lelkét. Szép lassan meglágyítja a nő keserű ellenállását, és Angel szíve akarata ellenére Michael felé fordul. Az ismeretlen érzések tengerében azonban felcsapnak a múlt kísértő hullámai, így a lány a menekülést választja.

A népszerű amerikai írónő legújabb regénye Hóseás próféta könyvének modern kori parafrázisa: történet a szeretetről, amely a legnagyobb viharok közepette sem enged el.

Megváltó szerelem címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Harmat, Budapest, 2016
518 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632881461 · Fordította: Pheby Krisztina

Katica_98 P>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Egy csodaszép, szívbemarkoló történet a hit megtalálásáról és a megbocsátásról.
Nem olvastam el az értékeléseket, pedig sok van. Nem tudom másoknak is feltűnt- e, de a történet körbe-körbe járt. Ment egy kört, aztán újra megtette ugyanazt ami az előző volt. Ezenkívül több ismétlés is volt benne. A fordítással sem voltam teljesen kibékülve. Az említettek miatt más esetekben csillag levonás járna. De ennek a könyvnek a mondanivalója óriási! És a történet egy bizonyosság arra, hogy Isten szeret minket. Ha valamire jelenleg nemet is mond, későbbiekben megkapjuk a választ, és rájövünk hogy milyen jó hogy így alakult. Hányszor elhagyjuk, elfordulunk Tőle, aztán mégis hozzá fohászkodunk. Ő mindig megbocsátja nekünk – „nekem” vétkeinket, mi – „én” pedig legyünk képesek megbocsátani azoknak akik ellenünk vétkeztek!

aurorakönyvmoly>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Régóta szemeztem a könyvvel, és megörültem neki, hogy újra kiadásra került. Angel raktere szimpatikus és szerethető volt, akinek minden cselekedetét nagyon meg tudtam érteni. Tetszett, hogy a romantikus szál mellett a könyvnek van mondanivalója és tanulsága. Még úgy is, hogy nem vagyok vallásos és a borítója a könyvnek abszolút nem adja vissza sem a hangulatát, sem a mondandóját.

Az írónő stílusa nagyon szerethető, könnyed, szépen fogja meg a gondolatokat, írja a le a tájakat, az érzéseket, amik a karakterekben kavarognak és tudatosan használja a motívumokat. Egyszerűen nem tudtam letenni és hosszú idő óta ez volt az első olyan romantikus könyv, ahol a rózsaszín felhő létezésének/nem létezésének kérdése nem is volt fontos. A két szereplő szépen formálta egymást. Érdekes volt figyelni, ahogy Angel/Sarah formálódik Michael-nek köszönhetően, ahogy kinyílik és elkezdi magát és az életét is megbecsülni. Michael kitartása, megingathatatlansága földön túli, de azt kívánom, bár ilyen emberektől lehetne tanulni a vallásról vagy az életről.

Akár vallásos valaki, akár sem, ha szereti a tartalmas romantikus könyveket, ez biztos teli találat lesz.

Nesztiq>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Azt hiszem most tudtam először igazán értékelni és érteni ezt a gyönyörű jelképet.
Egészen végig az járt az eszembe, hogy Isten pont ezt teszi, amit Michael tett Angelért. Csak Ő természetesen tökéletes.
Én pedig pont olyan vagyok, mint Angel.
Nem törődök Isten szeretetével, hanem folyton folyvást elszökök tőle, megszomorítom és megbántom, Ő viszont mindezek ellenére végtelenül és feltétel nélkül szeret. Visszavár és minden egyes alkalommal megbocsát.
Hihetetlen?
Hihetetlen.
Igaz?
De még mennyire!

Véda P>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Annyi gyönyörűséges érzelem van ebben a könyvben, hogy túlcsordul tőle az ember szíve. Őszintén hiszem, hogy az Úr minden Sarah mellé rendelt egy Michaelt, és csak remélni tudom, hogy meg is találják egymást. Ez a regény csodás leírása az igazi, őszinte és önzetlen szeretetnek, a megbocsátásnak, a kegyelemnek és az áldozatvállalásnak, anélkül, hogy giccsbe fordulna. Egyfajta útmutató ahhoz, hogyan tudjuk/tudnánk egymást és Istent szépen szeretni.

Coffee I>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Eleinte nehezen barátkoztunk össze a könyvvel, aztán belejöttem és nem tudtam letenni.
Nem emlékszem, mikor és milyen könyv története miatt sírtam legutoljára, de ez megríkatott. Az utolsó 30-40-50 oldalt már nagyon nehezen olvastam, mert nem láttam a könnyeimtől… És még utána sem, sokáig…
A történet befejezésével már csak egyetlen kérdés maradt bennem:
Istenem! És én?

Laura_Bakos P>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Ez volt az első regényem a szerzőtől, és engem nagyon, de nagyon megfogott a kötet fülszövege. Az eddig magyarul megjelent könyvei közül ez volt az egyedüli, amelynek a cselekménye leginkább felkeltette a figyelmemet. Tetszett az alapja, szerintem igazán ötletes volt ahogyan bemutatta a kort, illetve az akkori helyzetet, de néhol úgy éreztem, mintha elsuhant volna a fontosabb dolgok felett, vagy túl hamar váltott volna. Angel karaktere az elején nagyon szimpatikusnak tűnt, meg brutálisan sajnáltam, amiért ilyen rémes sorsot kapott, és nagyon reméltem, hogy előbb vagy utóbb valaki megmenti őt.Nem lehetett neki könnyű, többször is megszakadt a szívem érte. Izgatottan faltam az oldalakt, mert igazán olvastatta magát, de egy idő után elvesztettem a lendületet, onnantól pedig lassabban haladtam. Michael volt az a karakter, akit néha nem tudtam hová is kellene tennem, mert egyszerűen őt valahogy képtelen voltam megkedvelni. Érdekes személyiséget alkotott Francine, csak én szívesebben olvastam volna még többet.
Nekem a vége tetszett a legeslegjobban, és ha válaszolnom kellene, hogy miért is ajánlanám másoknak, akkor a romantikus szál lenne rá a legnyomósabb indokom, illetve a kötet mondanivalója.

Netti_10>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Számomra ez a könyv A KÖNYV! Az első oldaltól kezdve letehetetlen. Egy felesleges vagy semmit mondó mondat nincs benne! Igazán szívhez szóló és megrendítő, annyi kérdésre kaptam választ és annyira elgondolkodtató, hogy ez a könyv formálja a lelket.
Hol van az én Michael-em? Isten gondoskodott arról, hogy minden férfinek és nőnek megteremtse a párját. Mi mégis türelmetlenek vagyunk és képtelenek vagyunk várni, bízva a sorsunkban. A Viskó ehhez képest pici gyerekeknek való okfejtés. Azzal hogy egy Bibliai történetet dolgoz fel „mai” szemmel, igazi különlegesség. Ebben a könyvben tényleg megtalálni a válaszokat, ha valaki kutat utánuk. Huszonéves kortól, felső korhatár nélkül mindenkinek ajánlom! Ez a könyv támasz az élethez!

Odilia>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Igaz, hogy vallásos, de Karen Kingsbury után egy könnyed ponyvának tűnik :-)))
Nagyon jól felépített történet a szeretet erejéről, megbocsátásról, újrakezdésről.

(szó szerint letehetetlen, szinte együltőben olvastam végig)

Mircsi>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

UPDATE (2018.06.02.) – Még mindig csodálatos könyv, és misszióm, hogy minél több ember elolvassa! Valahogy most az gondolkoztatott el, hogy ez az egész mennyire reális. Már olyan szempontból, hogy persze az égvilágon mindent meg lehet bocsátani, de vannak dolgok, amiket nem lehet helyrehozni még akkor sem, ha megbocsátottam. És hogy Isten vajon kér tőlünk olyat, ami nem jó nekünk (sőt, kimondottan rossz), azért, hogy másnak jó legyen? (Nem költői kérdés, akinek van válasza, az nyilatkozzon.) Például Michaelnek nagyon nem volt jó, amit Angel művelt vele, és őszintén szólva, a helyében én végig se csináltam volna. De vajon Isten kér-e tőlünk olyat, ami árthat nekünk?
                                    _

Ez a könyv olyan volt, mint a víz a szomjazónak. Vagy inkább valakinek, aki nem tudja, hogy szomjas, de adnak neki viszek, és rájön, hogy pont ez hiányzott! Mert mostanában csak olyan könyveket olvastam, amik jók voltak, de egyik sem volt ehhez hasonló… Egyszerűen nem tudtam letenni, annyira rabul ejtett. Nagyon tetszett, hogy mindig éppen csak annyit tudunk, amennyit az adott szereplő, annak ellenére, hogy E/3-ban íródott.
Annyi mondanivaló, annyi motívum volt benne, de ami talán a legjobban megragadott, az Michael személyisége. Azt kívánom bárcsak mindannyian ennyire törekednénk Isten akaratát teljesíteni, és bárcsak ilyen jól tudnánk szeretni. Megbocsájtani hétszer és hetvenhétszer is ha kell, nem félteni magunkat, hanem Isten akaratában lenni és bátran megtenni, amire kér, még ha fáj is, mert megéri. Szeretni akkor is, amikor a másik elárul, úgy is, hogy a legszörnyűbb bűnöket követi el ellened, mindössze csak azért, mert megígértük, és mert ez a feladatunk.
És még az, hogy nekem nagyon bejött az, hogy Michael hívó, mégsem egy unalmas, randa, vallásos, leuraló vén csont, hanem egy hiteles, erős, ugyanakkor gyengéd, őszinte, és nem utolsósorban egy veszettül jól kinéző pasas! :)
Igaz, a borító valóban hagy némi kívánnivalót, de hát ez van, lehetne rosszabb is! :) Viszont a fejezetek elején nagyon tetszettek az idézetek. Mindig annyira el volt találva, hogy mi kell oda. És az, ahogy beleillesztette a könyvbe az írónő a biblia igazságokat (gyakorlatilag szóról szóra) úgy, hogy nem volt erőltetett, szövegből kilógó, vallásoskodó, hanem pontosan odaillő,és eltalált, az valami zseniális! :)
Ezt a könyvet mindenkinek el kéne olvasnia függetlenül attól, hogy keresztény-e vagy sem az illető. Én mostantól mindenkinek ajánlani fogom, jómagam pedig rávetem magam az írónő többi könyvére! :)

Staris>!
Francine Rivers: Megváltó szeretet

Ez a könyv teljesen lebillincselt. Gyönyörű szerelmi történet, tele érzelemmel. Két este alatt elolvastam. Kölcsön kaptam, de másnap megvettem a könyvesboltba, hogy biztosan meglegyen otthon is ha esetleg ismét elolvasnám.
A hitnek az én életemben nagyon fontos szerepe van így meg aztán plána nagyon tetszett a könyv! :)

Véda P>!

„Akkor Péter odament hozzá, és ezt kérdezte tőle.
Uram, hányszor vétkezhet az én atyámfia úgy,
hogy én megbocsássak neki? Még hétszer is?
Jézus így válaszolt: Nem azt mondom neked,
hogy hétszer, hanem még hetvenszer hétszer is .”
MÁTÉ 18,21-22

Kapcsolódó szócikkek: Jézus Krisztus
Netti_10>!

Nem sétálhatsz egyszerűen ki az életből, és nem nyilváníthatsz dolgokat semmissé. Ezek a dolgok megtörténtek, és mély, nyers, kínzó sebeket hagytak maguk után. Még akkor is, ha a sebek begyógyulnak, forradások még mindig maradnak.

Erdei_Virág>!

– Igent mondtál. Erre emlékszel?
– Ez nem igaz. Azt mondtam: „Miért ne?"
– Az is megteszi.

búzakalász>!

Szeresd az Urat, a te Istenedet, és szeressétek egymást! Úgy szeressétek egymást, ahogy ő szeret benneteket! Akármilyen akadályba ütköztök, erősen, céltudatosan, szenvedélyesen szeressetek! Ne inogjon meg a lábatok! Álljatok ellent a sötétségnek, és szeressetek! Így juthattok vissza az édenkertbe. Így juthattok vissza az életbe.

csilla0923>!

Bár mélyre zuhant,
Isten felemelte őt:
Az angyalt.

vivi_the_daydreamer>!

– Már régen megtanultam, hogy kevés dolog fölött van hatalmunk ebben a világban, Amanda. Nem rajtunk múlik, hogy megszületünk-e, vagy nyolcévesen eladnak prostituáltnak. Egyedül a gondolkodásunkon és az életmódunkon tudunk változtatni.
[…]
Bármit is mondtak neked, bármit is tettek veled a múltban, most egyedül rajtad múlik, hogyan döntesz. Dönthetsz úgy, hogy megbízol bennem.
Angel bizonytalanul figyelte Michael arcát.
– Ilyen egyszerű lenne az egész?
– Igen. Ilyen egyszerű. Napról napra.

Sellita >!

– Esküszöm, hogy szeretni foglak, a gondodat viselem, tiszteletben tartalak, és kiállok melletted jóban, rosszban, betegségben és egészségben, szegénységben és gazdagságban, a nehéz időkben, amelyek beárnyékolják napjainkat, a vidám pillanatokban, amelyek megvilágítják az utunkat. Tirzah, szerelmem, ígérem, hogy mindenben igaz leszek hozzád, holtomiglan! És Isten akaratával még azon is túl.

Katica_98 P>!

Nem érzed úgy néha, hogy Isten egy szörnyű tréfát űz veled? – Nem. – Mégis miért tenne ilyesmit, amikor annyira szereted? – Ezt tőle is megkérdeztem. – És elmondta? – Már tudom a választ. – Michael megfogta Angel kezét, és maga mellé húzta a földre. – Hogy megerősítsen. – Már így is elég erős vagy, Michael. Nincs szükséged erre. Nincs rám szükséged. – Még nem vagyok elég erős ahhoz, hogy elviseljem, ami ezután következik. Angel félt megkérdezni tőle, hogy mit értett az előbbi szavai alatt.

Sellita >!

Csak azért, mert nem hisz Istenben, ez még nem jelenti azt, hogy az Úr ereje nincs jelen az ön életében.