!

Csipike, a boldog óriás 7 csillagozás

Fodor Sándor: Csipike, a boldog óriás

A tartalomból: Csipike, a gonosz Törpe, Csipike és Kukucsi, Csipike, a boldog Óriás, Csipike és Tipetupa, Csipike és a gonosz Ostoba

Eredeti megjelenés éve: 1970

Fodor Sándor: Csipike, a boldog óriás

Ez a kedvenc részem. Tudom, hogy én is óriás vagyok, mint Csipike, csak épp mások nem tudják ezt. De lássuk be, ez így van jól!

Borcsi9
Fodor Sándor: Csipike, a boldog óriás

Csipike meggondolatlanul viselkedett az elején. Megtanultam, hogy ígyis-úgyis megnövünk egyszer, nem kell elsietni. Nem is olyan jó a nagyoknak. Örültem, amikor elmúlt a góliátpor hatása.

Fodor Sándor: Csipike, a boldog óriás

arról, hogy a világéjszakát a világreggel követi és az nagy dolgok tudója, és Csipike és az óriásnagy lelke, ami eddig pici testében kuporgott, végre kinyújtózkodhatik… filozófikus gyermekmese az életdolgairól felnőttek figyelmébe is.

Maya
Fodor Sándor: Csipike, a boldog óriás

Aki kicsi, az nagy szeretne lenni. De aki nagy, annak nem is olyan jó nagynak lenni. Ebben a részben is arról győződhetünk meg, hogy mennyire fontos, hogy az embernek legyenek barátai, tartozzon valahová. Miközben Csipike egyre többet gondolkodik a világ dolgairól, Kukucsi itt is csak aludni akar. De ez így a jó, nem mindenki egyforma, csak kevesen születtek arra, hogy megváltsák a világot, és őket mások rendszerint rendkívüli világkolontosnak tartanak.

krlany I×+SMP

– Azért nem alszol, Kukucsi – magyarázta Csipike nagy türelemmel –, mert Vöröshangyáék megjósolták, hogy rendkívüli világéjszaka várható. És a rendkívüli világéjszakán rendkívüli világmeleg szokott lenni.
– Attól félek, hogy rendkívüli világkolontos vagy – jelentette ki Kukucsi, és befordult.
– Ez van meg nálad – bólintott Csipike –, hogy amikor nem győzöd a vitát ésszel, sértegetni kezdel, és a lelkembe taposol, hogy megalázz!
– Hogy oda ne rohanjak… – dörmögte Kukucsi, de nem rohant oda. Elaludt.

I. fejezet Rendkívüli világéjszaka

krlany I×+SMP

– Szó ami szó, gyakrabban is lehetnél boldog. Hallom, valamelyik éjszaka Vörösbegyéknél három fiókát ettél meg!
– Fegyelmi okokból! – magyarázta Bagoly Doktor. – A kistestvérük beteg volt, megvizsgáltam, és szóltam, legyenek csendben, mert a betegnek aludnia kell. Csipogtak. Megettem őket és csend lett.
– Ez nálad megvan – csóválta a fejét Csipike. – Ha egészségről van szó, kegyetlen vagy.
– Kegyetlen, de igazságos – hagyta rá Bagoly Doktor.
– És most mitől vagy boldog? – kérdezte Csipike.
– Attól, hogy előbbre vittem a tudományt.
– Nehéz volt? – aggodalmaskodott Csipike.
– Nehéz, de megérte. Szép munka volt – húzta ki magát a tudós Bagoly Doktor.

I. fejezet Rendkívüli világéjszaka

Maya

Minekutána ilyen szépen bejárta a birodalmát, sőt az Esthajnalcsillaggal is megállapodott, Csipike úgy gondolta, hogy a tettek mezejére kell lépnie.
Jó, jó, de hol a tettek mezeje? És miféle tettek számára kéne mezőt keresni?

Egyedül

krlany I×+SMP

Az Óriásnagy Bükkfa levelei már hullófélben voltak – az idő mégis kellemes maradt.

jevus

Most a boldogság, a nagy-nagy boldogság gyönyörű szép dolog, de a mások boldogsága – valljuk be őszintén – egy kicsit unalmas.

XXVII. A boldogító bizonyosság

jevus

Mennydörögve szól a szavam, de jól kialudtam magam!

XXVI. Rendkívüli világreggel