Ferenc ​pápa füveskönyve 8 csillagozás

Mindennapi gondolatok
Ferenc pápa: Ferenc pápa füveskönyve

Amikor 2013 márciusában Jorge Mario Bergoglio argentin bíborost megválasztották a Katolikus Egyház új pápájának, a világot nemcsak az foglalkoztatta, mit tesz majd pápaként, hanem az is, hogy korábban hogyan élt, és miképpen nyilatkozott meg.
Ferenc pápa úgy él, ahogyan a szószékről beszél, és ezzel kivívta az egész világ elismerését és csodálatát. Amikor kinevezték Buenos Aires bíborosának, szerény, egyszobás lakást választott, ahol maga készítette a vacsorát, és busszal járt munkába.
Ferenc pápa igen rövid idő alatt belopta magát minden katolikus szívébe, megerősítette őket hitükben és életszeretetükben.
Ebben a kis kötetben összegyűjtött gondolatai olvashatók a világ legkülönbözőbb dolgairól – a focitól a tangón át az eutanáziáig. Hívő és ateista, szegény és jómódú, mindenki találhat benne megfontolandót.

Európa, Budapest, 2013

Tarja_Kauppinen IP>!
Ferenc pápa: Ferenc pápa füveskönyve

Ferenc pápa az ász, ez a kötet már kevésbé. Sok benne a semmitmondó gondolat, „Imádkozzatok értem!” és hasonlók, ráadásul jó nagy sorközzel, saját címmel és részletes forrásmegjelöléssel, ami persze a maga módján nagyon dicséretes, mégis sokszor éreztem azt, hogy a kötet összeállításakor a profit előkelő helyet foglalt el a prioritások között. Amit persze csak részben lehet felróni egy könyvnek, meg aztán a markáns térfogatnöveléstől függetlenül azért sok fontos üzenetet tartalmaz.

Különösen jók az aktualitásokkal kapcsolatos gondolatai, hogy pl. az erkölcs nem normatív, nem változik a korral vagy a kultúrkörrel. A férfi és nő közötti házasság szentségét is sokat hangsúlyozza, és hogy a társadalom alapegysége a család – valóban, ezt nem árt minél többször felidéznünk. Sok fontos, aktuális témáról szó esik benne, pl. a világhálóról (amely nagyszerű eszköz lehet az evangélium hirdetésére vagy más pozitív célokra, ugyanakkor óvatosnak kell lennünk vele), a karácsony szellemiségéről, napjaink profitorientáltságáról, a kereskedelmi televíziók és más szórakoztató csatornák árnyoldalairól, veszélyeiről, és olyan kérdésekről is, amelyek fontosak ugyan, minket, magyar olvasókat azonban talán kevésbé érintenek, így például a gyermekprostitúcióról, mely Ferenc pápa elmondása szerint Dél-Amerikában aggasztó mértékű. Bár a kötet összeállításakor erősen gyúrtak a terjedelemre is, azért mégiscsak érdemes elolvasni, beszerezni, elővenni akár többször is.

geszti>!
Ferenc pápa: Ferenc pápa füveskönyve

Ferenc pápa gondolataival készülni a karácsonyra igazán felemelő.

Kiss_Zsuzsa I>!
Ferenc pápa: Ferenc pápa füveskönyve

Eredeti gondolatokat vártam. Ezekből keveset kaptam.

Ferenc pápa: Ferenc pápa füveskönyve

Hát ez amolyan gyorsan összedobott füveskönyv, bár akadt benne egy-két megszívlelendő gondolat.

BZsofi P>!

[…] bizonyos aggodalommal szoktuk megkérdezni: Milyen világot hagyunk a fiainkra? Talán jobb lenne, ha ezt kérdeznénk meg: Milyen fiakat adunk ennek a világnak?

BZsofi P>!

Egy kis könyörülettől a világ kevésbé hideg és igazságosabb lesz.

Kapcsolódó szócikkek: könyörületesség

A homoszexualitásról

A lelkipásztorok, mint a hívők vezetői, olykor felhívják a figyelmet a magán- és közélet egyes mozzanataira. De arra nincsen joguk, hogy bárkinek a magánéletét megszabják. Ha Isten, mint teremtő, vállalta annak a kockázatát, hogy szabadságot adott nekünk, milyen alapon avatkozom bele én bármibe is.

cassiesdream>!

Isten számára az a legfontosabb, hogy a barátai legyünk.

Kapcsolódó szócikkek: barátság · Isten
Méá>!

[…] áldozataivá válunk azoknak viselkedési formáknak, amelyek lehetetlenné teszik, hogy párbeszédet folytassunk: a fennhéjázásnak, a mások meghallgatására való képtelenségnek, a közlésbeli merevségnek, az előítéleteknek és így tovább.

Az öngyilkosságról

Voltak idők, amikor nem rendeztek temetést az öngyilkosoknak, mert nem járták végig a számukra elrendelt utat, hanem a maguk akaratából félbeszakították. De… olyan emberekről van szó, akik nem voltak képesek úrrá lenni az ellentmondásaikon. Nem ítélem el őket. Isten kezébe… ajánlom őket.

cassiesdream>!

– Szeretném, ha önök között nem volna helye az apostoli múmiáknak, nagyon kérem, hogy ezek menjenek el egy múzeumba, ahol sokkal jobban mutatnak.

49. oldal (egy Főegyházmegyei Kateketikai Találkozón, 2005-ben)

A javak egyenlőtlen elosztásáról

A szegényeket üldözik, amikor munkát követelnek, a gazdagoknak pedig tapsolnak, amikor kijátsszák a törvényt.

Méá>!

Nem az ember van a munkáért, hanem a munka az emberért.