A ​hű asszony meg a rossz nő 12 csillagozás

Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő

Östör Imre fiatal szakmunkás egy kertvárosi családi házban lakik, jól elkülönített szoba-konyhás lakrészben, nagyon csinos, nagyon rendes, hûséges és ragaszkodó asszonykájával. Ötéves házasok, boldogan élnek. Ám egy napon megbolydul a háziak nyugalma: az udvari lakó helyére egy rossz hírû, elvált fiatalasszony költözik, három vásott gyerekével. Két csonka család egymás mindennapos közelségébe kényszerül, szunnyadó ösztönök ébredeznek – a történet valahol itt kezdõdik.

Eredeti megjelenés éve: 1963

Magvető, Budapest, 1967
166 oldal · keménytáblás

Bencuska>!
Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő

Számomra ez az idézet jellemzi legjobban a könyvet.:"a szeretőké a mai nap,az önfeledt perc,a gondtalanság,a feleségtermészetű nők viszont lemondanak a máról,hogy megnyerjék a holnapot,nélkülük nincsen folytatás; az ő húsukból és vérükből táplálkoznak a jövő nemzedékei."

Dorsyn>!
Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő

Hát nekem az Orvos halála jobban tetszett. Ez a könyv is az utolsó pár oldalig egész jó volt, nagyon élveztem. Aztán … nehezen rendezem el magamban az ilyen erkölcsös/erkölcstelen dolgokat. Sok-sok gondolkodásra késztet ez a könyv, mégis tudom, hova billen ez a mérce. Irit végtelenül sajnáltam, szörnyű, hogy mennyi élet törik meg így.

Kisanna>!
Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő

Nagyon tetszett, még jobban mint Az orvos halála. Egy egyáltalán nem szokványos szerelmi háromszög története. A férjnek két teljesen különböző nő közül kell választania. A feleség a környezet szemében szinte tökéletes, szép, okos, szorgalmas, hűséges. Csak olvasás közben, apró jelekből vehető észre, hogy ez inkább csak egy máz és igazából önző, rideg és szívtelen teremtés. Az a bizonyos rossz nő pedig a harsánysága és közönségessége ellenére gondoskodó és szelíd. Érdekes volt olvasni a hatvanas évek hétköznapi életéről, a mindennapi szokásokról is.

goeva>!
Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő

Nem is rudom hányszor olvastam ezt a könyvet! Nagyon elgondolkodtató a két nő élethelyzete. Sokszor eszembe jut a mindennapokban is, hogy a döntéseinknek milyen súlya lehet másokra nézve is! Az is elgondolkodtató, hogy jó és rossz, csak társadalmi megítélésen múlik?

Kisanna>!

„Nem fogok tetszeni minden olvasónak,
de nekem sem tetszik minden olvasó.”
Berzeviczy Gergely

That_s_me>!

A fekete lány hanyagul tartogatta ujjai közt a cigarettát, s aprókat pöfögött; maradék hamvasságát őrizte mèg egy önkéntelen mosoly.

23. oldal, 2. fejezet

That_s_me>!

A gyermeket vállalni, gondozni, fölnevelni, tisztelt Bíróság, annyi, mint törleszteni adósságunkat a múltnak, és áldozni a jövőnek. Mindnyájan, akik élünk, annak köszönhetjük az életünket, hogy szüleink, nagyszüleink és dédanyáink, visszamenőleg az őskorig, vállalták a gyermeknevelés terheit és áldozatát a jövőért – azaz miérettünk. És ami nem utolsó szempont: az anyagiakon túl erkölcsi téren is biztosították a nevelés alapvető feltételeit. A társadalmi lét elsőszámú axiómája, hogy az ember nem ingyen és kötelezettségek nélkül kapja az életét, a lakását, a korabeli technika vívmányait, hanem: mintegy hitelbe, és amit az elődeitől készen kapott, azt az utódainak törleszti le, kamatostul. Emberi kötelességeink eme sorában az első közül való: gondoskodni a világra hozott gyermekről, hogy ti. az megfelelő, szellemi és fizikai fejlődésének kedvező, nyugodt környezetben, a szocialista erkölcs követelményei szerint nevelkedjék, hogy azután mint a szocialista társadalom hasznos polgára…

132. oldal 16. fejezet

oscarmániás>!

– Van olyan gyanúm, hogy a Rudi bridzsidája Opelt fogott azóta, a Skodára fütyül.

oscarmániás>!

Valahol egy társaságban hallották ezt a szójátékot, hogy a legtöbb csinos nőt a csintalan nőtől csak két milliméter választja el, tudniillik amilyen vastag a ruhája.
Megjött Rudi az újonnan dukkózott, vajszínű Skodával. Kiugrott a volán mellől, s öklömnyi csomagot adott be az ablakon.
– Szia. Öreg fiú, hoztam egy vacakot. Umbuldáld meg, ráérne rögtön is.

oscarmániás>!

Televíziót vettek karácsonyra, s a televízió hosszú időre kiiktatta vacsoráik mellől a programtervet. (Olykor a vacsorákat is kiiktatta. Sietősen bekaptak valamit két műsorszám közben; annyi volt a vacsorájuk.) Oda kényszerítette őket a fotelba a televízió, nézniük kellett a nagykövet búcsúlátogatását, a Klinker-tégla égetésének fortélyait s az illető termelőszövetkezet állattenyésztő brigádvezetőjét és anyadisznóit. Ha nem néztek valamit, állandóan izgatta őket, hátha érdekes volna, ha nézték, folyton bosszankodtak, milyen unalmas, és ehelyett mennyi értelmesebb vagy kellemesebb dolgot lehetne csinálni. Bizonyos idő elteltével kezdték számon tartani és megkedvelni a műsorszünet napjait; a hétfőnek és a pénteknek újabban szombat-vasárnapi íze volt. Élvezték a szabad estéket; voltaképpen csak azóta érezték, mi az a szabad idő, mióta szűkösebben gazdálkodhattak vele, mert hét estéjük közül ötöt betáblázott a televízió.