!

Az erő műhelyében – testépítő ABC 2 csillagozás

Fekete Ferenc: Az erő műhelyében – testépítő ABC Fekete Ferenc: Az erő műhelyében – testépítő ABC
Könyvtár

Örömmel fogtam tollat a kezembe, hogy a testépítésről és edzésrendszeréről könyvet írjak. Ez az öröm még csak fokozódik bennem, hogy a könyv most második bővített kiadásban jut el az olvasókhoz. Mit bizonyít mindez? Csak azt, hogy a könyv kiadása jó gondolat volt, és a benne leírtakra szükség van. Ma már az emberekben mind nagyobb az igény, a szabadidő hasznos eltöltésre, a sportolásra. Ehhez kívánok a testépítő sporton keresztül segítséget nyújtani tanácsokkal, edzéstervek közlésével, hogy senkinek ne jelentsen problémát, ha a súlyzót kézbe veszi, hogy hogyan végezze a gyakorlatokat és mennyit eddzen.

Sportpropaganda, Budapest, 1988
Sportpropaganda, Budapest, 1986

Tiger205
Fekete Ferenc: Az erő műhelyében – testépítő ABC

A nyolcvanas évek közepén addig ismeretlen „járvány” ütötte fel fejét hazánkban – a a body building, azaz lefordítva a testépítés. Ideális „sportnak” tűnt az akkori szegényes szocialista viszonyokhoz, panelházak alagsorában, szolgáltató házakban gombamód szaporodtak a z edzőtermek. Többnyire erősen megkérdőjelezhető higéniával és szakmai vezetéssel.
Ez a könyv – nekem is – sokaknak segített az első lépések megtételében.
Az – hogy később más irányba,a szúrás, a gyógyszerezés felé – kanyarodott el a hazai testépítés, igazán nem a szerző bűne.
Jó kis könyv volt, a ez edzőtáska elengedhetetlen tartozéka (azért néz ki a többségük úgy ki, mint a képen látható :) )