Úton ​hozzád 65 csillagozás

Fejős Éva: Úton hozzád Fejős Éva: Úton hozzád

„A ​Villa Blue-ban az ördög lakik” – egyre csak ezt ismétlik a Balázshoz csapódó csinos karibi lányok az egzotikus sziget éjszakai bárjában, csókok és ölelések ritka szüneteiben. A fiatal ügyvéd két napja még álmában sem gondolta volna, hogy Óbudáról ebbe a mesevilágba röpíti sorsa, hogy aztán újabb két nap múlva már egy alföldi falu határában kelljen menekülnie üldözői elől.

Balázs és újdonsült asszisztense, Lea nemcsak egy litvérvári vállalkozótól, hanem a karibi szigeten élő ördögi dollármilliomostól is különös megbízást kap, és nem sejtik, hogy hamarosan Hongkongban menthetik az életüket, mert merénylők járnak a nyomukban.

Talán az összekovácsolódásnak e nem mindennapi formája az oka, hogy a szerelmi csalódásból csak lassan gyógyuló Balázs – akinek a szívét még a tüzes karibi lányok sem dobogtatták meg – másképp kezd nézni útitársnőjére. Lea múltja azonban titkokat rejt…

Fejős Éva ezúttal is mesterien szövi a szálakat, az olvasó egyszerre merülhet el… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Rebbencs>!
Fejős Éva: Úton hozzád

Igazából nem tudom, hogyan értékeljem ezt a regényt, ami tetszett is, meg nem is, elég vegyes érzéseim vannak.
Kezdeném azzal, hogy ez kicsit jobban megragadott, mint a legutóbbi néhány FÉ-regény, kicsit összeszedettebbnek éreztem, meg rájöttem, jól áll az írónőnek a krimi vonal.
Elég vaskos, több szálon futó regény volt ez, amin egyszerre haladtak olykor a szereplők és inkább azt vártam volna, hogy a végén nagyon egykézbe összpontosul majd, ami végül is annyira nem lett így.
Ez tehát inkább nem tetszett meg az sem, hogy akkora csavarok és meglepetések nem igazán voltak benne, emiatt maradt bennem egy kis űr, mintha hiányozna nekem valami.
Egyébként izgalmas volt, meg nem mindannapi, egy elég érdekes témát sikerült választania Évának, amit becsülettel körbe is járt. Ez érdekes volt, meg az is, hogy a szereplőknek milyen hátteret adott, ettől kicsit megfoghatóbbá és élőbbé vált a történet.
A legtöbb szálnál azonban nem igazán értettem, mire akar kilyukadni, de végül csak elvarrta mindet.
Összességében kicsit semlegesnek maradt meg nekem a regény, mert jobbnak éreztem, mint a legtöbb nemrég olvasottat, de akadnak benne hiányosságok is. Azért nem volt rossz, meg lehetett vele haladni, de bízom benne, hogy van még jobb ettől.

Fejős Éva: Úton hozzád

Sokszor mondom azt, hogy mindig az aktuális könyv a kedvencem. Itt most nem. Nagyon szerettem ezt a történetet is, de számomra nem tudta felülmúlni a November lányát. Még úgy sem, hogy a kettőt nem lehet összehasonlítani.
Úgy tűnik, mostanában nagyon vágyom az izgalomra, mert ennél a regénynél is azt éreztem, mint az előző olvasmányomnál, hogy lassan akar beindulni. Aztán persze ez is felpörög, és már ülök is Balázzsal a repülőn. Szeretem az E/1-ben írt történeteket, mégis egy kicsit fura volt, hogy az egyik fő vonalat Balázs gondolatain keresztül ismerhetem meg. Hamar szimpatikus lett, de az én ízlésemnek kicsit sokat káromkodott. Habár én is tudok csúnyán beszélni ( :P ), a regényben legtöbbször oda nem illőnek éreztem ezt.
Kedvencem Lea és Li lett, de örültem Olivér és Ilonka felbukkanásának is, még ha csak kevés időre tűntek is fel a színen. Tudom, le kéne végre erről kattannom, de nem bírok elmenni szó nélkül amellett, hogy Endrődinek persze ide is be kellett furakodnia. Szerencsére csak pár pillanat erejéig tűnt fel, de most sem sikerült megkedveltetnie magát velem. Azt hiszem, ez már nem fog változni. Szerencsére nem is rajta volt a hangsúly, hanem egy sokkal komolyabb dolgon. Volt itt zsarolástól kezdve, korrupción át, gyilkossági kísérletig minden. Nagyon érdekes (és bicskanyitogató) témát boncolgat a könyv, és rossz dühítő belegondolni, hogy akár a közvetlen közelünkben is megtörténhetne mindez. És talán meg is történik… (de én ehhez kicsi vagyok).
Remélem, fogunk még Balázzsal és Leával találkozni. Én várni fogom őket.

Fejős Éva: Úton hozzád

Kezdjük az elején: a borító engem elvarázsolt. Az eddigi rengeteg FÉ-könyv közül ez a legszebb borítójú szerintem, pedig vannak még kedvenceim. A történet magával sodort, izgalmas volt, ugyanakkor mégsem lett kedvenc ez a történet úgy, mint a Mert nekünk szeretnünk kell egymást. Szerintem elég lett volna egyetlenegy főszál, Balázs és Lea ténykedése a litvérvári ügyben, nem lett volna feltétlen szükség több szemszögből megírni a cselekményt. Szerettem olvasni a hongkongi részeket, az utazást, ezek mindig szuper jók Éva könyveiben. Egyik szereplő sem idegesített (persze a gonosz polgármesteren kívül xD), és örülök, hogy a téma a környezetszennyezés volt, érdekesnek találtam.
Szívesen olvastam volna még tovább Lea és Balázs szerelmi történetét, akár egy novella formájában is.

NyZita>!
Fejős Éva: Úton hozzád

Bevallom, marha nagy előítéleteim voltak a szerzővel kapcsolatban. Hogy a csudába ne, mikor kábé minden második könyvének valami egzotikus úticél szerepel a címében, a borítókon meg ott virítanak azok a rajzolt némberek kalapban, fürdőruhában, és így tovább. No de ez viszont krimi! Ráadásul férfi főszereplővel. Jó, jó, persze van némi romantikus mellékíze is a dolognak, hisz a kezdő ügyvéd-páros nem véletlenül egymás társaságában nyomozgat illetve menekül fejvesztve Budapesten, vidéki falvakban, sőt még Hongkongban is. Akad itt zsarolás, vesztegetés, elveszett rokon felkutatása, csúnya környezetszennyezési botrány (Isten nyugosztalja a szegény korai halált halt kiskacsákat), szerencsétlen túlhajszolt főszereplőinknek gyakorlatilag egy nyugodt órájuk sincs a történet folyamán. És ki ne felejtsem a Shetland pónit! Igen, az is van. Szóval kellemesen csalódtam, azt hiszem, nem ez lesz az utolsó könyvem Fejős Évától.

Juca P>!
Fejős Éva: Úton hozzád

Fordulatos volt a cselekmény. Furcsa volt, hogy férfi a főszereplő, de sikerült jól megformálni Balázs karakterét. Endrődi ebben a részben is feltűnt. Tetszett, hogy Fejős Éva is „szerepelt” a könyvben a kiadós ügy kapcsán. Egyedül a telefontöltő folyamatos felemlegetése volt számomra idegesítő a történetben.
A Tesco-szatyros jelenetet akár filmre is lehetne vinni, nagyon leleményes volt.

erta>!
Fejős Éva: Úton hozzád

Nem olvastam még Fejős Éva regényt, most megtörtem a jeget.
Nekem tetszett ez a szórakoztató, pörgős, több szálon futó magyar, kortárs, romantikus krimi. Volt benne minden, család, barátok, szerelmek, környezetvédelem, nyomozás, gyilkosság, utazás. Olvastatta magát a könyv, mindig kíváncsian vártam a következő szál folytatását.
Fogok még az írónőtől olvasni.

Eperke42>!
Fejős Éva: Úton hozzád

A teljes Fejős Éva életművet olvasva, bátran állítom, hogy ez lett az egyik legjobb könyve. Romantikus krimi, bővelkedik az izgalmakban. Több szemszögből megírt történet, könnyen követhető, teli szerethető karakterekkel.
A főszereplő Fodor Balázs kezdő ügyvédként, apja árnyékából kilépve próbál érvényesülni, testvére hirdetésének köszönhetően pedig izgalmas feladatokat kap.
Társa Lea, egy rossz kapcsolatból menekülve, tudását csillogtatva dolgozik Balázzsal.
Utazunk Magyarországon, a Karib-térségbe, illetve Hongkongba is.
A fő cselekményben erősen jelen van a környezetvédelem is.
Szórakoztató, kikapcsoló olvasmány.

klaratakacs P>!
Fejős Éva: Úton hozzád

A könyvön látszik, hogy a környezetvédelem szál nagyon laposan körüljárt, sőt a nagy magyar valóságot is sikerült elég jól bemutatnia. Talán túlságosan is, politikai kriminek viszont gyenge, de ezzel a szállal kicsit eltér- jó irányban – a megszokott FÉ könyvektől. A másik sztori, a kínai kislány viszont nekem nagyon tetszett!
Balázs és Lea aranyosak, de főleg a lány nem igazán fogott meg. Sokadszorra találkozom az ő kapcsolatához hasonló történettel, de még mindig nem értem meg, miért nem tesz valamit?
Összességében erős négy csillag.

happy_moly>!
Fejős Éva: Úton hozzád

Amikor elkezdtem olvasni a könyvet, akkor még nem hittem, hogy ennyire jó lesz a könyv. Pozitívan csalódtam benne, de ahogy a csillagok száma is mutatja eléggé lehúztam, mert megdöbbenve làttam, hogy a könyvben idönként találhatóak csúnya kifejezések is. A könyvben megtalálható a romantika a krimi és egy fajta útleírás. Egy nyaraláshoz tökéletes kikapcsolódàst nyújt.

Málnika P>!
Fejős Éva: Úton hozzád

Az Úton hozzád Fejős Éva talán eddigi legpörgősebb regénye.Kifejezetten tetszett, hogy ezúttal egy férfi a főszereplő, a fiatal ügyvéd, Balázs karaktere igazán szerethetőre sikerült.

tündérrózsa>!

– Teljesen őrült vagy. Miért nem hiszed el, hogy történhetnek veled jó dolgok?

– Az unikornis egy ló, igaz? – suttogja Bozsó. Janka válaszol:
– Aha, és van szarva. A játékboltokban lakik, plüss formában jött le a földre.

Pandalány P>!

Egy-két éjszaka. Tehát: beköltözött. Egy vadidegen. Az irodámba. Szíves párnával és pöttyös kakaósbögrével.

tündérrózsa>!

Az élet néha olyan dolgokat hoz, amelyekre nem vagyunk felkészülve.

– Az ünnepek adnak keretet az életünknek […]

tündérrózsa>!

– Úgy izgultam értetek – hüppögi, és Leát is megölelgeti.
– Mikor? – érdeklődöm.
– Hát amikor láttam a tévében… és nem is szóltál.
– Anya, akkor már nem kellett izgulnod. Szándékosan nem szóltam, hogy ne borulj ki. Tegnap már nem volt miért izgulnod.
– De én visszamenőleg is izgultam, te nagyokos!

Ács_Milán>!

Anyám elve, hogy nem szedethet a pácienseivel fölöslegesen olyan cuccot, amit ő maga is ki nem próbált. Eredetileg pszichológus, szexuálpszichológus, de végül elvégezte az orvosit is, és pszichiáter lett, leginkább a gyógyszerek iránti gyűlölettel vegyes vonzalma miatt.

Kapcsolódó szócikkek: orvos
BataHelga>!

Itt még a levegő is más, tisztább, és úgy érzem, hogy fejbe vág.
— Ez Hongkong ősi része. Itt van egy csipetnyi varázslat is.

BataHelga>!

A hongkongiak ritkán vacsoráznak otthon, mint Li-től megtudtam, ezért mi is egy hagyományos kínai étteremben ülünk, egy elég nagy hodályban, ahol a piros és az arany színek dominálnak. Az asztalok kör alakúak, a székek kárpitozása szintén arany és vörös. Érkezésünk után lassan kezd megtelni a helyiség. Li telepakoltatta az asztalunkat kis tálakkal, bennük mindenféle ismeretlen és fura ételek, középen forgatható a rész, és mindegyikből illik enni.

Pandalány P>!

Leával a csillagkompon, a star ferryn, aztán az emeletes villamoson utazunk. Fogjuk egymás kezét, mint egy szerelmespár, akik kikapcsolódni utaztak ilyen messzire. Összevillan a szemünk, csókot váltunk, nem engedjük el egymás kezét, néha magamhoz húzom a derekát, amikor senki sem figyel, benyúlok a pólója alá, nevetünk, suttogunk egymás fülébe, együtt kóstoljuk meg az utcai árusnál a fene tudja, milyen sült húsdarabokat, beleérintjük a mártásba, aztán egymás szájába adogatjuk, jesszusom, hogy milyen régen volt részem ebben az érzésben, és mekkora hülye vagyok, hogy tudtam e nélkül élni. De hát amikor éppen magamhoz térek a kábulatból pár másodpercre, akkor az is tudatosul bennem, hogy ahhoz, hogy átéljem ezt az érzést, kellett valaki, aki váltja belőlem.