Helló, ​London 210 csillagozás

Fejős Éva: Helló, London Fejős Éva: Helló, London

Lengyel ​Luca huszonkét éves sikeres fotómodell; hónapokra előre betáblázva, telefonjában a világ legjobb divatfotósainak száma, bejárása van a legtrendibb helyekre, és minden vágya, hogy Londonban teljesedjen ki az élete. Aztán… snitt. Egy végzetes éjszakán motorbalesetet szenved, és a csillogás, az álom ezer darabra törik. Hat év éber kóma után csodával határos módon magához tér, de a múlt homályban marad. Mi történt azon az éjszakán? Hová lett a fiú, aki a motort vezette, és akit a szerelmének hitt? Baleset volt, vagy gyilkossági kísérlet? Emlékei útvesztőjében Luca csak lassan és bizonytalanul lépked a fény felé, egykori barátoktól, vélt jótevőktől és kiismerhetetlen rosszakaróktól körülvéve, miközben az ezer darabra tört tükörben már semmi sem az, aminek látszik. Hol van az a pont, ahol még mindent újrakezdhetünk? Ragaszkodjunk-e a régi álmokhoz, vagy álmodhatunk újakat?

Fejős Éva legújabb regényében különleges és megismételhetetlen kalandra hívja olvasóit; a Helló,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Erawan, Budapest, 2016
Erawan, Budapest, 2016
Ulpius-ház, Budapest, 2013

London · Firenze · Virgin Gorda

cicus61 P>!
Fejős Éva: Helló, London

Hát megint bejött, hogy vagy nagyon jó könyvet olvasok az írónőtől, vagy nagyon nem. Hát ez nagyon nem. Zagyvaság volt, sokszor nem értettem dolgokat, egyik dolog ütötte a másikat, megint az jutott eszembe erről a könyvről is, hogy olyan mintha nem az írónő írta volna. A történetnek Londonhoz szinte semmi köze, csak annyi, hogy oda vágyott Luca régóta. A szereplőket nagyon utáltam, Luca kimondottan idegesített. A történet megint jó lett volna, de nagyon nem jól volt megírva, vagy Én vagyok válogatósabb. Kár érte.

Szelén>!
Fejős Éva: Helló, London

Őszintén szólva a második Fejős Éva könyv sem győzött meg engem igazán, bár tagadhatatlanul jobb volt ez a könyv, mint a Dalma című. Nem tudom, de nekem kissé fura, már-már gyerekes olyan szereplőkről olvasni, mint pl Reni vagy Tomi, akik aljasak, gonoszok, rosszindulatúak minden mennyiségben.
Vagy vannak olyan dolgok is a könyvben, amik nehezen hihetőek, lásd Luca szüleit, akik csak úgy kifizetnek egy karibi utat a lányuknak, de ugyanakkor egy lakást nem tudnak fenntartani, ők maguk vidéken élnek, a lányuk mégis felelőtlenül holmi cipőkre csak úgy kidob 300 fontot. Na meg a rumos üzlet…
És miért ez a címe, hogy Helló, London? Amikor játszódik Budapesten, Moszkvában, Virgin Gordán. Arra sem sikerült rájönnöm, hogy van-e igazán valami mély mondanivalója a könyvnek vagy csak szórakoztatni akar. Túl sok mindent akart beleírni szerintem az írónő, nem csak a helyszínekre gondolok, hanem a kómára, béranyaságra, nehéz gyermekkorra, prostitúciós bűncselekményekre, plasztikázásra, modellek életére.
Igaz a mondás, a kevesebb, több.

Barbiianyuja>!
Fejős Éva: Helló, London

Az emberek vagy nagyon szeretik, vagy nem szeretik Fejős Éva könyveit. Én az első körhöz tartozom. Az okot nem tudom. Lehet, hogy jókor olvastam, jó pillanatban, s jól kiválasztott könyvet. Tény: Rajongója lettem.
Ez a könyv is könnyed, szórakoztató, izgalmas, problémákat felvető, sorsokat bemutató és legfőképpen élvezhető. Jó volt az egész napos hajtás után, este Luca sorsát figyelni, s drukkolni, hogy minden jól alakuljon. A végén a megnyugvás helyett, ami egyébként tetszett, késztetést érez az ember arra, hogy folytassa egy másik Fejős Éva regénnyel. :)

Anett_>!
Fejős Éva: Helló, London

És ez is tetszett! Úgy látszik én már csak ilyen mindenevő vagyok. :-) Újfent hozta Fejős Éva a formáját. Több szálon futó esemény, ami külön-külön, később egybefonódva válik érdekessé. :-) Nagyon tetszik, ahogy a végére összeérnek a szálak. És a könyv befejezése… szép lezárás, ami enged sejtetni többet is, hogy mi lesz eddigi ismerőseinkkel. :-) Gépen olvastam, könyvként szerintem 1-2 nap alatt „megettem volna”. :-)

Lilyom>!
Fejős Éva: Helló, London

Nekem nagyon bejött! Olvastatja magát és érdekes szálon fut az összes szereplő élete. Egyedül a végéről hiányoltam, hogy a rosszak jobban elnyerjék méltó büntetésüket. Kikapcsolódáshoz tökéletes!

marilyn_marilyn>!
Fejős Éva: Helló, London

Azt hittem egy újabb regény, ami ugyanarról szól. Klisé, klisé hátán.
Szerencsére kellemesen csalódtam.
Izgalmas, lendületes,letehetetlen.
Mélyen szántó gondolatok beleszőve egy laza történetbe.
Hiába a külcsín, nem tudjuk mi lakozik egy ember belsejében.
Az írónő zseniálisan bánik a szereplőivel.

JoPiTi>!
Fejős Éva: Helló, London

Első Fejős Éva könyvem, amit csak egy kihívás miatt olvastam el, de kellemesen meglepődtem rajta. Egy csöpögős, nyálas könyvre számítottam, ehelyett egy izgalmas, néhol szórakoztató, lendületes, fordulatos könyvet kaptam. Luca és Teri története egy picit komolyabb problémakört is érint, amitől kicsit elgondolkodtatóbbá, nehezebben elengedhetővé vált a történet. A legtöbb szereplő teljesen átlagos, leginkább egysíkú jellem, bár szerethető karakterek. Azt nem állíthatom, hogy kedvet kaptam a Fejős Éva könyvekhez, de elképzelhető, hogy ezek után egyet-egyet még el fogok olvasni.

Sorry_the_voices_told_me>!
Fejős Éva: Helló, London

Én szeretem Fejős Éva stílusát. Könnyed, humoros és kellő izgalom van benne. Olvastatja magát, észre se vesszük és már vége is. A Hello, London is ilyen. Igazi strandon olvasós könyv.

Fuxy_lady>!
Fejős Éva: Helló, London

Mivel sokan szeretik Fejős Éva könyveit, kíváncsian kezdtem el ezt a könyvet olvasni. Az eleje tetszett, kicsit zavart, hogy három szálon fut a történet, de gondoltam majd összeérnek és akkor jobban fogom érteni az okokat. Nem így lett :(
Jobban tetszett volna ez a könyv, ha Teri helyett Renáta részét fejti ki az írónő.
A cím alapján teljesen más történetre számítottam, nem éreztem úgy hogy akkora szerepet kapna benne London.

PTJulia P>!
Fejős Éva: Helló, London

Mivel nem várok Fejős Évától irodalmi nyelvezetet, nem vág fejbe, hogy nem is kapok.Tulajdonképpen egész tűrhető történetmesélés, mert izgalmas a sztori. Vártam, hogy mikor futnak össze a szálak, illetve kivel mi és miért történt/történik. A végével nem teljesen vagyok megelégedve, túl könnyen elenged bizonyos egyéneket.
Morális kérdésekből többel is találkozunk a könyv során. Némelyik bizony elővillantja a sötét oldalát, másnál erős hurráoptimizmust láttam. Mert bizony ott is vannak, illetve lesznek kemény menetek. Kissé fekete-fehér volt. Valószínűleg ennyire van igénye a célközönségnek, és végülis azt kell kiszolgálni. Talán egy-egy leheletnyi gondolkodnivaló mindenki agyába beférkőzik.

Csilla_Herczeg>!

Ha egyszer véget ér valami, azt megsiratod, még akkor is, ha utána jobb lesz…

Titina>!

Vannak olyan dolgok, amelyekről nem beszélünk, gondolta. A legmélyebb félelmeink csak a mieink. Hozzánk tartoznak, ha akarjuk, ha nem. Hiszen úgysem tud tőlük senki sem megszabadítani.

szabszev>!

Mivel még volt ideje az átszállásig, beült az egyik kávézóba, egy tejeskávéra és egy süteményre, és megpróbált kikapcsolni. Talán itt az ideje, hogy elővegye az utazótáskájából azt a könyvet… a Parancsolsz egy kézigránátot? című regényt. Előhúzta a kötetet, és belelapozott.

jmolnar>!

Egyszer egy öreg Mestertől azt kérdezték tanítványai:
-Mester, ha nyitva állna előtted egy ajtó, te belépnél?
A Mester halványan elmosolyodott, és csak ennyit mondott:
-Ha egy ajtó nyitva áll, nem kell belépnem rakta, már benn is vagyok.
-És ha zárt ajtóra lelsz? -kérdezték a furfangos tanítványok.
-Az azt jelentené, hogy jobb nekem idekint.
-És mi van akkor, mester – kérdezte az egyik állandóan kötözködő tanítvány –, ha mindig pont akkor csuknák be az orrod előtt, amikor belépnél?
a Mester ezen elgondolkozott, majd így felelt:
-Akkor, drága barátom, én vagyok az ajtó.

Renáta_Fritz>!

Egyszer az öreg mestertől azt kérdezték tanítványai:
– Mester, ha nyitva állna előtted egy ajtó, te belépnél?
A Mester halványan elmosolyodott, és csak ennyit mondott:
– Ha egy ajtó nyitva áll, nem kell belépnem rajta, már bent is vagyok.
– És ha zárt ajtóra lelsz? – kérdezték a furfangos tanítványok.
– Az azt jelentené, hogy jobb nekem idenkint.
– És mi van akkor, Mester – kérdezte az egyik állandóan kötözködő tanítvány –, ha mindig pont akkor csuknák be az orrod előtt, amikor belépnél?
A mester ezen elgondolkodott, majd így felelt:
– Akkor drága barátom, én vagyok az ajtó.

Szelén>!

… Garantáljuk a diszkréciót.Senki mással nem fog találkozni, csak a szakembereinkkel. És … természetesen azzal a nővel, akit kiválaszt, vagy kiválasztanak.

Judit_1968>!

És bár tudta, ki is volt ő abban a régi életben, hirtelen rájött: talán nem is az emlékeit veszítette el – hanem az érzéseit.

Ági_Marton>!

– Te mindent lassan, ráérősen akarsz csinálni – nem veszed észre, hogy átalszod az életedet?

Letti23>!

– Veled így kerek az élet. A szabálytalanságában szabályos.

Kapcsolódó szócikkek: szabálytalanság
Delena>!

– Luca, mikor menstruált utoljára?
Atyaúristen, gondolta. Akkor hát terhes is. Lőttek a karrierének. Hiába kutatott az agyában, nem jutott eszébe a dátum.
– Talán… júliusban.
– Melyik júliusban?
– Hogyhogy…? Hát 2004 júliusában.
– Most 2010-et írunk.
Elképedve nézte az orvost.
– Viccel velem?
– Nem viccelek. Hat év telt el a motorbalesete óta.