26. legjobb életmód könyv a molyok értékelése alapján
!

Ennél zöldebb nem lesz! 96 csillagozás

Útmutató azoknak a nőknek, akiknek elegük van a toporgásból
Bookline · 3.990 Ft –15% 3.392 Ft
Könyvtár

Farkas Lívia, a legsikeresebb független női blogger, az Urban:Eve blog gazdája. 2008 óta nők tízezreit látta el tippekkel, tanácsokkal: hol segítő posztjaival, hol személyes levelekben. A blogról jól ismert életszeretetével és az évek alatt összegyűjtött tapasztalatával írta meg ezt a könyvet, amelyben megpróbálja átadni azt a hétköznapi filozófiát, amely sikeressé és boldoggá tette.

A kézikönyvként használható kötet több tucat praktikus gyakorlattal segít:
– megtalálni, mi az, ami téged boldoggá tesz
– hogyan lépj túl a kifogásokon és félelmeken
– hogyan tudod elérhető szakaszokra felosztani a célodat
– hogyan oszd be az idődet és teremts megfelelő körülményeket a munkához
– hogyan tudj súlyozni, mérlegelni, reagálni a változó tényezőkre
– hogyan tudod kezelni a külső befolyásokat, feszültségeket, mélypontokat, sikereket és kudarcokat
– hogyan tudod megőrizni azt a nyitottságot, kíváncsiságot és örömet, ami már a célodhoz vezető… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Bookline Könyvek, Budapest, 2013

Pató Pál

Párizs · Olaszország

Elcserélné vagy eladná

1.500 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Julia_Paszternakne_Toth könyve Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

AeS MP
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz! Útmutató azoknak a nőknek, akiknek elegük van a toporgásból

Január 4-én kezdtem olvasni a könyvet, és a magam részéről jó jelnek fogom fel azt, hogy eddig tartott. (Ráadásul a gyakorlatok egy részét még mindig nem fejeztem be.)
2014 borzalmas év volt. A külső szemlélő ezt persze nem így gondolná, ha el kellene mesélnem neki, hogy megszereztem a mesterszakos diplomámat, rá három hétre dolgozni kezdtem a szakmámban, felvettek doktori képzésre, a saját lakásomba költöztem, és egyáltalán: megkezdtem a felnőtt életet. De közben folyamatosan rossz volt. A munkahelyemet nagyjából két hét alatt meggyűlöltem, a doktori képzésem önköltséges, tehát még spórolnom is kell rá, és az első kurzusok nem adtak új tudást, a lakás meg poros volt. Nem voltam a csúcson, na.
Ezek a dolgok a január és szeptember között eltelt időben folyamatosan megváltoztak. Ennek nem az az oka, hogy ez a könyv alapjaiban megváltoztatta volna az életemet, nem csinált belőlem új embert, nem nyitotta fel a szemem arra, hogy a vonzás törvényei erősebbek a szar napoknál (mert nem azok). Részben azért változtak meg, mert jóval korábban már tettem érte, ami akkorra ért be, mert jó időben voltam jó helyen, mert az idő begyógyított néhány sebet, és mert öregszem, és számos prioritás átalakul az életemben. Részben pedig azért, mert a könyv, de még inkább a blog hatására elkezdtem valamivel tudatosabban élni, kicsit átgondoltabban fordulni az életem egyes aspektusai felé, jobban megélni helyzeteket és belemenni lehetőségekbe.
Ezt viszont csak úgy lehet, ha újra és újra legyőzöm saját magamat, és elsősorban a lustaságomat, ami miatt legszívesebben egész nap könyvek közt hevernék az ágyban. Ebben a könyvben meg az a jó, hogy elvisz odáig, amikor már csak a lustaságod (kételyeid, félelmeid, stb.) marad, de nem hirdeti, hogy helyetted majd jól meg is oldja.

Filippino
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Viát régóta olvasom, így evidens volt, hogy előrendelem a könyvét, és amint megérkezik, elkezdem olvasni. Gondoltam, pár óra, és felfalom a könyvet, de tévedtem. Pontosan 1év kellett hozzá, hogy befejezzem, és pontosan ez volt az az év, amikor teljesen megváltozott az életem.
Emlékszem, ültünk a rozoga kék személyvonaton, utaztunk Balatonra, és közben hangosan olvastam a könyvet, mellé meg jegyzeteltem, és megtárgyaltam párommal a kérdéseket. Az akkori életem a lehető legkilátástalanabb volt: a családunk széthullott, munkám nem volt, 200 kiküldött jelentkezésre sem reagáltak, mindegy mennyire írtam gerillán vagy hagyományosan az önéletrajzom.Az egyetemet nem tudtam befejezni, a végén hagytam ott, és emiatt büntettem is magam rendesen.És még sok más, fantasztikus körülmény, ami miatt a gödörben voltam.
Nem tudom, Via, hogy sikerült, de az teljesen biztos, hogy elkezdett a könyv életre kelni. Bennem. Csináltam a gyakorlatokat, és csak arra lettem figyelmes, hogy több év helyben toporgás után 1 szempillantás alatt megváltozott minden.(Főleg én.) Az elkövetkező 1 évben 2iskolát csináltam egyszerre, és fejeztem is be őket. Még a nyáron jött egy ajánlat, és azon a héten már munkába is álltam. Azóta már véglegesítettek, és nagyon szeretem, amit csinálok.
Több hónap kihagyás után fogtam megint kezembe a könyvet, és ismét egy olyan résznél jártam, ami pont aktuális. Mintha akkor szólna hozzám, amikor a legnagyobb szükségem van rá.
Ez a könyv azért nagyszerű, mert nem csoda történik, csak azért, mert elolvasod, hanem mert a csodát kihozza belőled, ha figyelmes és szorgalmas vagy magaddal szemben, magadért. Köszönöm, Via!:)

Amrita IP
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Köszönöm. :) A legjobb benne az hogy foglalkozhattam saját magammal. Intenzíven és befelé figyelve. A gyerekkori élmények visszaidézgetése külön jó élmény volt, és bár épp a könyvbe való belekezdés előtt elkezdett körvonalazódni a „sínautóm” mibenléte, sok dologban megerősített a könyv. (Például ezzel a jó kis hasonlattal az A és a B vonatról). Élveztem az időbeosztós, rendrakós tippeket is, a listaírásokat pedig különösen. Egyetlen bajom az lett volna, ha nincs tovább, de hálistennek megleltem a blogot ami szintén ígéretes. Még egy észrevétel: a párom már az első pillanattól folyton beleolvasgatott és alig várja hogy megkaphassa. Csak méltatlankodott szegény, hogy miért csak nőknek szól. De szerintem nem, úgyhogy oda fogom neki adni mindjárt…

Szóval nagyon-nagyon szépen köszönöm mégegyszer. Rettentő pihentető és inspiráló volt. Főleg, hogy az „Üdv a padlón már vártunk” tényleg ott talált ahol… és épp egy troll szólt be a metrón, amikor a trollosat olvastam. És jó volt hogy nem voltam egyedül. :)

Eosine
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Az utószóval kezdve, igen, pont a blogot terveztem folytatni. Kicsit bepárásodott a szemem, annyira aranyos volt a köszönője. Én is köszönetet nyilvánítanék, először is @Nyakó_Dalma barátnőmnek amiért „véletlenül” felhozta és ajánlotta ezt a könyvet. Másodszor az írónőnek, hogy létrehozta. Olyan érzés volt olvasni, mintha a legjobb barátnőmtől kaptam volna egy kiadósan hosszú levelet. Nekem a cselekvés beindítása volt a legnehezebb és legproblémásabb feladat az életemben, de ez most végleg megoldódott. Rengeteg mindent kijegyzeteltem, végiggondoltam, majd belevágtam. Sok fantasztikusan jó pszichológiai könyvet olvastam már, de mindig maradt bennem egy űr, valami láthatatlan apróság, ami miatt mégse tudtam megtenni a kezdő lépéseket. A legjobbkor jött!

konyvolvaso P
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Tetszett a pozitiv hozzáállása a könyvnek. Javaslom mndenkinek megnézni. Aki úgy érzi nem elég jó, semmi sem sikerül annak érdemes ötleteket meríteni innen és sikeresebben vághat neki az akadályoknak. Érdemes akkor is átnézned ha úgy érzed a feladatok ellepnek, semmire sincs idő és nincs segítség. Ez esetben megmutatja hogyan lehetne rendszerezni a tennivalókat, a sürgőst és a még sürgősebbet sorba állítani hogy mindenre jusson időd akkor amikor szükség van rá. Egy kicsit hosszúnak találom, a feladatok túl sok helyet foglalnak el, inkább több tanácsadás, gondolatébresztő legyen.

MiraRami
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Eléggé hosszúra nyúlt az elolvasása, ami nekem szokatlan egy életmód könyv esetében. Jobb szeretem egyszerre átolvasni, majd ezt követően apránként végighaladni rajta újra. Most viszont úgy esett, hogy elég nagy szünetekkel haladtam csak. Talán azért, mert az elején nagyon sok gondolkodni valóm akadt…
Egyrészről ijesztő, mikor leírva látod a problémáidat. Másrészről megnyugtató, hogy nem vagy vele egyedül. És van megoldás, ami igazi kincs. S bár a kincset nem is kapjuk meg piros masnival átkötve, de szerintem ez a könyv egy remek kincsestérkép.
Mások talán negatívumként említik, hogy nagyon más mint a blog. Ez nekem kifejezetten tetszett. Egy pillanatra sem volt „húzzunk le róla még egy bőrt” érzésem. A stílus és a minőség ugyan az, de nem copy+paste! Nyugodt szívvel tudnám ajánlani bárkinek, és vélhetően nálam is kézközelben marad!

zsofigirl
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Az urban:eve a legeslegjobb dolog szerintem a 'blogoszférában', ez nem vitás. Így történhetett, hogy amikor kiderült, Via könyvet ír, napokig csak fel-alá ugráltam örömömben.

Aztán elolvastam, volt ahol írogattam magamnak, volt ahol csak olvastam. Voltak benne nagyon jó gondolatok, alá is húzogattam magamnak a könyvben. Már amikor befejeztem, akkor tudtam, hogy újraolvasós könyv lesz belőle. Így, hónapokkal az olvasása után, szintén ezt gondolom. Részben, mert annyi mindenre nem emlékszem már belőle. De tudom, hogy ott és akkor, pont egy olyan helyzetben voltam, amikor nagyon sokat segített, hogy fel merjem emelni a hangom, amit már évek óta meg kellett volna tennem.

Azt hiszem, ha az ember elég sokat olvas a témában, egy idő után rájön, hogy minden benne van, ami a változtatáshoz szükséges, mindent tud, és az egyetlen, amire szüksége van, az a konkrét tett, és nem egy újabb könyv. De attól még jó olvasgatni őket.

Tudom, hogy nem kell(ene) a bloggal hasonlítgatni a könyvet, de mégis úgy érzem, hogy elkerülhetetlen. Örülök, hogy van ez a könyv, és tudom, hogy vissza fogok térni még hozzá. De ami szerintem Via legnagyobb vonzereje, és amit a legjobban igyekszem ellesni tőle, az (ahogy egyik kedvenc könyvemben meg van fogalmazva) az élet szerelmes szeretete. És ezért számomra mindig a blog marad a kedvesebb.

SunnyRiver
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Annyira vártam ezt a könyvet és szerencsére nem okozott csalódást!
Via blogját már néhány éve olvasom, ezért egyből tudtam, hogy a könyvét is el kell majd olvasnom. De féltem, mert az útmutatóknak és önsegítő könyveknek általában idegesítő a stílusa, és nem sok újat vagy hasznosat mondanak nekem legalábbis. Szerencsére az ismerős Via-stílus itt is visszaköszön, a könyv pedig sem idegesítő, sem haszontalan nem volt. Voltak ugyan részek, amik a blog után már nem voltak annyira újak, de mivel egyébként is imádom a rendszerezős-szervezős dolgokat, így ezeket a részeket is élveztem.

Olyan volt, mintha Via ülne velem szemben és megvitatnánk a hogyan tovább?-ot. Ez a könyv olyan, mintha egy jó barátnőd ülne a polcodon, és ha szükséged van egy kis továbblökésre, vagy csak arra, hogy el merj indulni, akkor rád kacsint és noszogat.

Nagyon jó időpontban kaptam meg a könyvet, mivel most épp minden változik, új út, új tervek és a régiek is itt toporognak, hogy váltsam végre valóra őket! Minden álmom karnyújtásnyira van csak, csupán el kell indulnom, hogy elérjem őket! Kedvenc fejezetcímem, ami szintén aktuális: Üdv a padlón, már vártunk! Az embernek elfogy a lendülete egyszer, de Via segít továbbindulni. Persze az olvasás nem ellég, kell akaraterő, elszántság és cselekedni kell. Hajrá!

Elindultam az úton, most már semmi nem állíthat meg! ;)

flamepetals P
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Mert néha ilyen is kell. És most teljes gőzzel előre :)

Boglarina
Farkas Lívia: Ennél zöldebb nem lesz!

Jó volt, az elején elkezdtem írni magamnak (sokat, sok lapon keresztül), és rá is jöttem, mi hiányzik. Végül is ez volt a cél, nem? :) Az első gyakorlat után valami hihetetlenül boldog voltam. És az időbeosztásos részt életemben különösen hasznosnak találom, fogom még forgatni.:)

Lunemorte P

Járt utat járatlanért elhagyni kaland!

Kapcsolódó szócikkek: kaland
Szivecskedo P

Hiszek benne, hogy a boldogság nem szerencse kérdése. Nagyon sok munka van abban, ha jó az életed. Egyszer-egyszer – sokszor a legjobbkor – jön a véletlen, és helyére pöccint mindent, de ha sorozatosan, éveken keresztül jó dolgok történnek veled, az nem a szerencse miatt van, hanem azt jelenti, értesz ahhoz, amit csinálsz, kihasználod a lehetőségeket, és keményen dolgozol!

Pató Pál nem jó mentor.

Kapcsolódó szócikkek: Pató Pál
Lunemorte P

Nincs még egy ember, aki pont arra lenne képes, amire te.

Kapcsolódó szócikkek: ember, emberiség · képesség
Lunemorte P

Nem kell, hogy mindenki szeressen.

Lunemorte P

Ha belül hiányzik valami, akkor nem fogod magad szépnek érezni a világ legdivatosabb ruhája és legszebb sminkje alatt sem.

Lunemorte P

A félelem nem múlik el örökre, csak megtanulod kezelni.

Kapcsolódó szócikkek: félelem
Lunemorte P

– Hintázz egy üres játszótéren. Vegyél egy buborékfújót, és használd nyilvános helyen. Ha nem kell menned sehova, maradj egész nap pizsamában. Öltsd ki a nyelvedet a tükörnek.

Lunemorte P

Olvass életrajzokat, nézz dokumentumfilmeket, keress interjúkat, riportokat, publikációkat, háttéranyagokat azokról az emberekről, akik inspirálnak.

Kapcsolódó szócikkek: inspiráció · példakép
Lunemorte P

Bármit csinálsz, biztosan lesz olyan, akinek tetszik, és biztosan lesz olyan is, akinek nem. Ezért nem kell egyik oldalra sem hagyatkoznod. Csináld továbbra is azt, amit jónak látsz, mert ez a te utad, és bárki bármilyen jó szándékkal beszél, nem vagy köteles elfogadni a tanácsát. Más csak a saját tapasztalatairól tud beszélni, azt már neked kell eldöntened, hogy a te életedbe beleillik-e.

Kapcsolódó szócikkek: kritika