Orosz ​szókincs 2 csillagozás

A leggyakoribb szavak tematikus gyűjteménye
Erwin Tschirner – Szöginé Csiszár Ilona: Orosz szókincs

Könyvünk nélkülözhetetlen segítője mindenkinek, aki szókincsét célirányosan bővíteni szeretné. A modern nyelvészeti kutatások eredményeként létrejött szókincskötet az adott nyelv 4000 leggyakrabban használt és ezáltal legfontosabb szavát tartalmazza. A kétnyelvű szótárban a szavakat átláthatóan, témák szerint csoportosítottuk. A hatékonyabb tanulás érdekében a szavakat alap- és kiegészítő szókincsre tagolódnak. A szótanulás elkezdhető az alapszókincsbe tartozó 2000 szó memorizálásával, majd szókincsünket fokozatosan bővíthetjük a kiegészítő szókincs szavainak elsajátításával. A szótár minden egyes szavához egy, az élő nyelvi használatot bemutató példamondat is tartozik, mely tovább segíti a szókinccsel való ismerkedést. A kötet végén található szójegyzék a szavak gyors visszakeresését teszi lehetővé.

Maxim, Szeged, 2014

ppeva P>!
Erwin Tschirner – Szöginé Csiszár Ilona: Orosz szókincs

Erwin Tschirner – Szöginé Csiszár Ilona: Orosz szókincs A leggyakoribb szavak tematikus gyűjteménye

A jó válogatásnak köszönhetően fel lehet frissíteni vele az alap- illetve a bővített alapszókincset. Nagyon jó, hogy mindenhez van példamondat is. Különböző tematika szerint vannak csoportosítva a szavak, a végén van szójegyzék is. Az egyetlen nehezítő körülmény, hogy a szavak minden fejezetnél az orosz ábécé szerint sorakoznak, és a szójegyzékben csak az orosz szavak szerepelnek (oldalszámmal, ahol megtalálhatók), tehát magyar szavak keresésére nem alkalmas.
A kedvencem a 16. fejezet, az Általános fogalmak, ezen belül is a Szövegkohéziós eszközök és A leggyakoribb 50 ige. Ezekből sosem lehet eleget tudni.
És a legfőbb vesszőparipám: vannak hangsúlyok! :)
Egy hónapig cipeltem magammal mindenhová, és szavakat ismételtem/magoltam belőle.