Sherlock ​Holmes furcsa esete a feltalálóval 6 csillagozás

Részlet ​a könyvből:
„1913 október közepén történhetett, hogy családommal töltött brightoni üdülésemet követően ismét megkezdtem orvosi rendeléseimet, és időnként lelkiismeret-furdalást éreztem, amiért öreg barátomat, Sherlock Holmest hónapok óta elhanyagoltam. Egy délután, nem látván már pácienst előszobámban, közöltem feleségemmel, hogy a Baker Streetre megyek. Hűvös volt, esőre állt az idő, hát ernyőt is vittem magammal. Útközben eszembe jutott, hogy telefonon is felhívhattam volna hajdani lakótársamat, hiszen legutóbbi látogatásomkor az előszoba falán láttam a készüléket. Én magam azonban idegenkedtem egy állomás felszerelésétől – bár a telefontársaság többször felajánlotta szolgálatait –, megvallom, féltem az éjszakai hívásoktól. Azért emlékszem olyan elevenen e gondolataimra, mert midőn kissé zihálva megmásztam az első emeletet és Billy beengedett, Holmest az előszobában találtam telefonálás közben. Hallottam szabadkozását, mivel újabb ügyek vállalását végleges… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 13 forintos könyvek Népszava

Népszava, Budapest, 1990

KBCsilla P>!
Endrei Walter: Sherlock Holmes furcsa esete a feltalálóval

Sherlock Holmes és dr. Watson szokásos esete, a Holmes logikájára és Watson utánajárására alapozva, bár ez esetben Holmes is elég sokat dolgozik az ügyön.
Különösebb gondolkodást nem igényelt, bár az egyszerűnek tűnő eset kicsit sok csűr-csavart hozott magával.
Sok minden feltáratlan maradt a végére, például a szereplő kisasszony hovatűnése, de maga az ügy is lezáratlan maradt.
Nemhiába, hiszen hulla nélkül okafogyottá válik a gyilkos keresése.
Aztán kiderül, hogy mindez csak ámokfutás, egy beteg elme agyszüleménye.
Vagy mégsem?
Mondom én, hogy lezáratlanok bizonyos dolgok.
Nem fog mély nyomot hagyni bennem, viszont feledtette a napi munka után érzett szellemi fáradtságot.

Katherine_Grey>!
Endrei Walter: Sherlock Holmes furcsa esete a feltalálóval

Egy nagyon jó ál-Sherlock Holmes, ennek a sárga füzetsorozatnak talán az egyetlen olvasható darabja. Ráadásul egy valódi esetnek talált ki a szerző megoldást, ami a valóságban megoldatlan maradt…

azoltan>!
Endrei Walter: Sherlock Holmes furcsa esete a feltalálóval

Ha ismerjük előre egy valós történet hátterét, már nem feltétlenül érdekes egy kitalált sztori róla. Egy sima nyomozós történetként jobb lett volna, mint a nagy Sherlock Holmes nevében nyomozni, de ettől függetlenül élvezhető darab. Bár kicsit megkavart az epilógus.