A ​szőke indián 28 csillagozás

Emily Carmichael: A szőke indián Emily Carmichael: A szőke indián

London, ​1813. A bájos, gazdag és előkelő Miriam Sutcliffe gondtalanul éli megszokott társasági életét, ráadásul az esküvőjére készül. Csakhogy léha és enyhén szólva megbízhatatlan vőlegénye, Hamilton Greer – aki egyúttal távoli unokatestvére is – az utolsó pillanatban közli vele, hogy nem veheti feleségül, mert valami kellemetlen ügybe keveredett, és ezért menekülnie kell, méghozzá Amerikába. A fiatal nő, aki nemcsak szépségéről, hanem hűvösségéről is híres Londonban, először egészen kétségbeesik, bele sem mer gondolni, mit szól majd az úri társaság az eljegyzés hirtelen felbontásához. Másnap azonban, amikor már a brit rendőrség is zaklatni kezdi, sőt börtönnel fenyegeti egy hazaárulók nevét tartalmazó lista miatt, amelyet állítólag elrejtett nála az exvőlegénye, Miriam merészen elhatározza, áthajózik Amerikába, és ha addig él is, megkeresi drágalátos unokatestvérét, hogy tisztázza magát. Nincs ínyére az utazás, hiszen az Újhaza lakóit barbároknak tartja, s már előre fél tőle,… (tovább)

Eredeti cím: Visions of the Heart

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vadrózsa könyvek

Aquila, Debrecen, 2003
394 oldal · ISBN: 9636792100 · Fordította: Dusnoki Tibor
Aquila, Debrecen, 1999
394 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639073962 · Fordította: Dusnoki Tibor

Jordan Scott (Kísértetszem)

Tamlilla >!
Emily Carmichael: A szőke indián

Egész egyedi Indián történet ez, különleges egyéniséggel megáldott főszereplőkkel. Tetszett, hogy részletes bepillantást kapunk egy indián falu életébe, szokásaikba, életmódjukba.
Kicsit lassú folyású a cselekmény, de szórakoztató.
Ajánlom.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Emily Carmichael: A szőke indián

Szép borító, színvonalas tartalom.
Nagyon jó könyv volt, nagyon tetszett, amiért nem lett kedvenc az csak azért van, mert a történelmi ismereteim miatt az indián romantikus műfajt kevésbé kedvelem.
Azzal együtt a könyv tele volt izgalommal, csatákkal és az indiánok cseppet sem kellemes, viszontagságos életével az amerikai polgárháború vérzivataros időszakában.
Remek karakterek voltak benne, szívszorító események, lehetetlennek tűnő szerelem egy félvér fiú és egy angol főúri kisasszony között.
Egy izgalmas, pörgős történetet kaptam.

Emily Carmichael: A szőke indián

A történet meglepett. Nem ilyen cselekményre számítottam. De ez nem volt baj, tetszett.
Viszont, bármennyire is érdekes volt a történet eleje,szereplők találkozása még se tudott úgy lekötni. Még az is felmerült bennem, hogy miért is olvasom én ezt?!De később, ahogy a párosunk a sors és egy kotynyeles hölgy miatt összekötte őket, kezdett nagyon magával ragadni a történet. Miri alkalmazkodása, élete az indiánok között nagyon hihető volt. Szegénykének semmi nem ment elsőre. Sokat kellett tanulnia. Viszont a vislekedését néha nem értettem, már sok volt. Na ő aztán makacs volt, de a mi kis szőke indiánunkat se kellet félteni ez ügyben. :)):)) Szoval nem mindig kedveltem Mirit, de így nagyon jól látszódott, hogy mekkora változáson esett át a könyv végére. /meghajlás/
A szőke indiánunkról nem sokat lehet mondani. A természete közel megegyezett Miriével. De mivel, még így sem művelt olyan nagy butaságokat, mint a hölgy, őt végig kedveltem. A családjával együtt.
Ebben a történetben is kaptam egy kis ízelítőt az indián koltúrából. Nem volt olyan részletes, de a lényeg benne volt. Érdekes volt, mint mindig.
Ilyen témában vannak erősebb könyvek is, de én így is örülök, hogy elolvashattam.

miaow P>!
Emily Carmichael: A szőke indián

Ritkán olvasok indiános könyveket, nem a kedvenc témám, de talán tévúton jártam eddig, mert ez a regény bizony magával ragadott. Érdekes szereplők, változatos események, mozgalmasság, izgalmasság, szórakoztató párbeszédek – unalomról szó sem lehet. Már csak a főszereplő, a szőke indián miatt is érdemes kézbe venni a kötetet: erős karaktere uralja a regényt, nem egy könnyű eset, de igazán lehengerlő fickó a lelkem. Emellett remek élmény az indiánok világába is betekinteni, kicsit jobban megismerni a hétköznapjaikat. Tetszett, na.

Vicky3>!
Emily Carmichael: A szőke indián

Egy szimpla romantikus könyv, nem emelkedik ki igazán semmivel a többi közül. Kaland nem igazán volt benne és a karakterek is elég felszínesek lettek, de mégis élveztem az olvasását. Aki ki akar kapcsolódni és szereti az indián könyveket annak ajánlom:)

Isabelle>!
Emily Carmichael: A szőke indián

Aki szereti az erőteljes férfikaraktereket, és nem idegenkedik az indián romantikától annak nagyon fog tetszeni a könyv. Én is ezek közé tartozom.
Vannak benne szép „nagyjelenetes” események amik egy jó filmbe is megállják a helyüket. Végig lehet követni egy szeleburdi, kicsit együgyú lány igazi nővé érését. Kell ennél több? Műfajában szerintem a jó könyvek közé tartozik.

madyson>!
Emily Carmichael: A szőke indián

A fél csillagot csak az utolsó pár oldal miatt vontam le,nekem kicsit erőltetett volt.
Egyébként jó kis könyv! Indián romantika kedvelőknek jó szívvel ajánlom!

rikkabe>!
Emily Carmichael: A szőke indián

Elég jó kis könyv volt, nehezen tudtam zöld ágra vergődni vajon a 4*-ot megadjam-e … Picit vontatott volt a történet és nem mindig tudtam együttérezni a szereplőkkel. Egész jó az alaptörténet, bár semmi egetrengető nincs benne. Egy angol úrilány elindul Amerikába , ahol mindenféle kalandokba keveredik, az Újvilágban találkozik egy „fehér” indiánnal és kettejük története ez a könyv. Egész szerethető a két főhős karaktere, de valamiért nem lett kedvenc a könyv. Kellemes kikapcsolódás de nem az a fajta történet, amin napok múlva is agyal az ember …

camylla>!

Nagyon-nagyon-nagyon tetszett!!!
Nem is értem, hogy miért ilyen kevésbé ismert ez a regény itt a molyon! Csak ajánlani tudom mindenkinek!

miaow P>!

– A fehér nők különös lények – értett egyet Hullámsikló. – Egy bölcs férfi távol tartaná magát ettől az asszonytól. – Sokatmondó mosollyal nézett Jordanra. – Szerintem te nem vagy bölcs férfi, testvérem.
Jordan a fejét rázta. – Furcsa nő ez, Hullámsikló. Átkozottul biztos az élet szabályait illetően, és prüszkölő vadmacska lesz, ha valaki megkérdőjelezi a szerinte helyes és illendő dolgokat. Néha szinte sajnálom őt. – Kuncogott egyet. – Majdnem. Nem egészen. De rohadtul sajnálom azt a férfit, aki ennek a nőnek a közelébe kerül.
Hullámsikló elmosolyodott. – Nem valami bölcs gondolat önmagunkat sajnálni, Kísértetszem.

211. oldal (Aquila, 1999)

Kapcsolódó szócikkek: Jordan Scott (Kísértetszem)

– A nagy fehér indián! –
gúnyolódott. – Szerencse, hogy nem
medvevadászatra indult ilyen
állapotban, dicső harcos. A medve
nem tudná, hogy a füst elől
meneküljön, vagy inkább a hasát
fogja a nevetéstől.

A fivérünk olyan most,
mint egy pisztráng, amely már
bekapta a csalit, de még nem érzi a
horgot.

Miri majdnem megsajnálta fogva
tartóit. De csak majdnem

– Miután veled
töltöttem az elmúlt évet,
inkább rávennék egy anyamedvét,
hogy felálljon és táncoljon, mintsem
hogy olyasmire kényszeritselek téged, amit nem akarsz.