Csillagok ​és bolygók titkai 24 csillagozás

Émilie Beaumont – Marie-Renée Pimont: Csillagok és bolygók titkai

Ez a csodálatosan illusztrált könyv a világűr titkait tárja fel a gyerekek előtt. Választ kaphatnak belőle például olyan kérdésekre, hogy hogyan keletkeztek a bolygók, mi jellemzi őket, mi a szerepe a Napnak és a Holdnak, mi a Tejút és mik a galaxisok. Megismertet az ember első űrutazásával, a Holdra szállással, az űrrepülők és rakéták működésével. Az új ismeretek elsajátítását szellemes játékok segítik. A könyv elolvasása után a gyerekek másképpen tekintenek majd a csillagos égre.

Eredeti cím: L'imagerie de l'espace

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Émilie Beaumont sorozata

Passage, Budapest, 2004
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632280264 · Fordította: Marczisovszky János · Illusztrálta: T. Pepperday, Y. Lequesne, N. Le Guillouzic, P. Bon, S. Alloy
Passage, 1996
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638058560 · Fordította: Marczisovszky János · Illusztrálta: S. Alloy, P. Bon, N. Le Guillouzic, Y. Lequesne, T. Pepperday
Passage, Budapest, 1996
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632280261 · Fordította: Marczisovszky János

arrya>!
Émilie Beaumont – Marie-Renée Pimont: Csillagok és bolygók titkai

Az egyik kedvenc könyvem, a mai napig meg van! Imádtam a csillagokról és a bolygókról olvasgatni, a legszomorúbb fejezet a Nap halála volt! :(

Lahara IP>!
Émilie Beaumont – Marie-Renée Pimont: Csillagok és bolygók titkai

Ezt a könyvet nagyon szerettem, bár a vége felé tele van bugyutaságokkal, ahol egyértelműen látszik, hogy gyerekeknek készült. Azt a részét már gyerekként sem bírtam, bár most szívesen építenék egy űrhajósütit.

Sceurpien I>!
Émilie Beaumont – Marie-Renée Pimont: Csillagok és bolygók titkai

Egy erősen közepes sorozat, aminek az első pár része még a korai gyerekkoromból ragadt meg, az utolsó sok pedig talán egyszerűen csak nem az akkori agyamnak készült.

Gedi>!
Émilie Beaumont – Marie-Renée Pimont: Csillagok és bolygók titkai

ezt is olvastam, neil armstrongról meg lajka kutyáról itt szereztem először ismereteket :)

CW_42>!
Émilie Beaumont – Marie-Renée Pimont: Csillagok és bolygók titkai

Kiskoromban odáig meg vissza voltam ezért a könyvért, mert csillagász akartam lenni. Aztán felsőben bevezettettem a fizikába és már nem akartam az lenni. De a könyv nem tehet a gyorsulásról, úgyhogy ettől még nagyon szeretem.