!

Emelt szintű érettségi 2013 – Kidolgozott szóbeli tételek – Történelem 3 csillagozás

Emelt szintű érettségi 2013 – Kidolgozott szóbeli tételek – Történelem

Az érettségire való felkészülést segítő számos általános összefoglaló munkával szemben ez a könyv nem az eddig tanultak globális áttekintését kívánja nyújtani, hanem a Nemzeti Erőforrás Minisztérium által 2012 decemberében nyilvánosságra hozott 2013-as emelt szintű történelem érettségi vizsga szóbeli tételeinek vázlatos kidolgozását adja. A szerzők az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara Felvételi Előkészítő Bizottságának tagjai.

irasalgor

Vázlatnak tökéletes, ráadásul mivel rendkívül száraz és tömény, így három oldalban tökéletesen összefoglalja a lényeget, hogy szóbelin miről is kellene majd beszélnünk. Aki nem akar világot megváltani, azoknak akár elég ez az egy kötet is a szóbelihez, de akik egy kicsit bővebben akarják átrágni magukat a témákon, és ezt be is bizonyítani a vizsgáztató tanárnak, azoknak azért érdemes még elolvasni a tankönyv témához kapcsolódó anyagait. De kezdésnek, „belerázódásnak” az írásbeli okozta „túlcsorduló tudás” után tökéletes. Kellemeset csalódtam a kötetben.