!

Szenvedély (A négy katona legendája 3.) 55 csillagozás

Régikönyvek.hu · 2.990 Ft –20% 2.392 Ft
Bookline · 2.990 Ft –15% 2.542 Ft
Könyvtár

Sir Alistair Munroe a kastélyában él elrejtőzve, amióta visszatért a gyarmatokról, megsebzett testtel és lélekkel. De amikor egy titokzatos szépség érkezik hozzá, a szenvedély, amelyet évek óta elfojtott magában, újra életre kel.

Eredeti mű: Elizabeth Hoyt: To Beguile a Beast

Eredeti megjelenés éve: 2009

General Press, Budapest, 2012
304 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433680 · Fordította: Nagy Nikoletta

DarknessAngel P
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Egy nagyon kedves, szenvedélyes és szerethető történet, ami megtanítja, hogy a szépség nemcsak belül lakozik, és hogy a múlton már nem érdekes rágódni. El kell fogadni, tovább kell lépni, de nem érdemes miatta lemondani a reményről.
Helen pontoson ilyen, új életet kezd, míg Alistair magába zárkózik és nem képes továbblépni. Viszont Helen is cipeli magával nem épp fényes múltját, jobban mondva menekül előle. Szóval mikor ezek ketten találkoznak… az tényleg nagyszerű :)
Tényleg nagyon szép történet, és még gyerekek is vannak benne, ami nálam nagy plusz.

Tóth_Orsolya_3 P
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Újabb örök kedvencet avattam!
Annyiradeannyira csodaszép történet volt. Egy történet arról, hogy ha képesek vagyunk a múlt szörnyűségeivel együtt élni és mégis túllépni azokon, akkor igenis van jogunk és lehetőségünk a jövőben újra érezni, boldognak és szerelmesnek lenni. Öröm volt látni, olvasni, ahogy két megtört lélek egymásra talál.
Imádtam a szereplőket, a gyerekeket, a kutyusokat, a skót vidéket. Említettem már, hogy a történet nagy része Skóciában zajlik? ;-) Nálam ez már fél siker! :D
Végérvényesen Hoyt rajongó lettem!

Lady_E
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Nagyon megszerettem ezt a sorozatot, úgy érzem, hogy egyre jobb és jobb lesz, maga a történet és a karakterek is egyre inkább megfognak.
És nem elég, hogy a férfi és női főhős is szerethető, de Alistair és Helen mellett ott vannak a gyerekek, akik egyből belopták magukat a szívembe.
Jöhet is a következő könyv, aminek örülök is, meg nem is, mert ez az utolsó rész, de én még nem akarok kiszakadni ebből a világból, amit Hoyt teremtett.

l_moni
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Jó kis könyv. A sorozat legjobbja szerintem.
Nem csak a tökéletest lehet szeretni és jól is lett megírva.
Érdekes, olyan könnyű kimondani, leírni, hogy felejtsd el a múltat és élj a jövőnek. Viszont ezt nagyon-nagyon nehéz megtenni.
Helen és Alistair sok mindenen ment keresztül mire egymásra találtak, és bizony sok mindent nehéz volt elfelejteni, másképp látni.

Biró_Krisztina
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Az összes általam eddig olvasott angol irodalom,mindeddig leg olvasmányosabb könyve.Minden volt benne amit az ember egy szórakoztató könyvtől vár.Kellemes meglepetés volt a számomra ez az erotikus mű!

Veress_Éva
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Teljesen méltó folytatása az első 2 kötetnek. Nagyon szívemhez nőttek a szereplők, imádtam tócsát, és a királlyal folytatott kis párbeszéd szépen megoldotta a problémákat. Az áruló kiléte még mindig kérdésed, kíváncsian várom mi lesz ebből.

Sünike
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

A harmadik katona története is izgalmas és fordulatos volt. Alig várom a negyedik kötetet, Reynaud St.Aubyn történetét. Csak most tudtam meg, hogy a sorozat utolsó részáében ő tér vissza. Nekem már az első könyvben volt egy olyan érzésem, hogy nem halt meg, de aztán annyira állították a halálát, hogy én is bedőltem. Persze azt nem hiszem el, hogy tényleg ő lett volna az áruló.

Lizzy94
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Ez volt a harmadik Hoyt regényem, amit olvastam, és azt hiszem, ezentúl is keresni fogom az írónő regényeit! Nagyon tetszett a történet, a főszereplőket, Helent és Alistairt is nagyon szerettem. Külön piros pontot érdemel nálam a könyv, a gyermekek, illetve a kiskutya miatt, nagyon kedves karakterek voltak. Kellemes, romantikus olvasmány volt, itt-ott erotikus jelenetekkel megtoldva, egy pillanatig sem volt olyan érzésem, hogy kezd vontatottá válni, egészen a történet végéig kiváncsisággal, és figyelemmel olvastam a könyvet. Aki szereti a régi korban játszódó, kosztümös-romantikus regényeket, annak ajánlom figyelmébe ezt a történetet! :)

Edina_Bégány_Bosnakoff
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Sir Alistair az a férfi aki megérdemelt egy könyvet és egy ilyen szerelmet. A világtól távol egy romos kastélyba bezárva mi más is történhet egy hősnő és egy hős között, mint hogy megtalálják egymást és a boldogságot. Kellemes romantikus kikapcsolódás.

kis_timea
Elizabeth Hoyt: Szenvedély

Jajj ez nagyon jól esett most a lelkemnek!
Elég régen volt a kezemben Hoyt könyve, már szinte el is felejtettem, hogy mennyire szeretem az írónő stílusát!
Szerintem az egyik legjobb a történelmi romantikusok körében.
És ebben a könyvben sem kellett csalódnom! Csak úgy olvastatta magát!

l_moni

– Felhoztam volna egy egész kanna teát – mondta Mrs. Halifax, miközben megterített az íróasztalon –, de úgy látszik, nincs. Mármint teáskanna. Kénytelen voltam egy fazékban felforralni a teavizet.
– A múlt hónapban törött el – mormogta Alistair. Mi folyik itt? És neki most el kellene fogyasztania ezt a szemetet?
Az asszony felnézett. Az arca rózsás, a szeme szikrázóan kék, hogy a fene vinné el.
– Micsoda?
– A teáskanna. – Ma reggel hál’ istennek feltette a szemkötőjét. – Ez igazán… ööö… kedves öntől, Mrs. Halifax, de nem kellett volna fáradnia.
– Nem fáradság – hazudta az asszony szemrebbenés nélkül. Alistair azonban pontosan tisztában volt a konyhájában uralkodó állapotokkal.
– Gondolom – mondta összehúzott szemmel –, ma reggel el akarnak indulni…
– Hát, akkor vennem kell egy másikat, nem igaz? Mármint teáskannát – folytatta Mrs. Halifax, mintha meg se hallotta volna. – Nem ugyanolyan a tea íze, ha fazékban főzi az ember. Szerintem a kerámia teáskannák a legjobbak.
– Hívok egy kocsit…
– Vannak, akik a fémet jobban kedvelik…
– A faluból…
– Az ezüst persze elég drága, de egy szép kis bádog teáskanna…
– Hogy végre békén hagyjon!
Utolsó szavai hangosan csattantak. Lady Grey felemelte a fejét a szőnyegről. Mrs. Halifax egy pillanatig rászegezte nagy, harangvirágkék szemét. Azután szóra nyitotta buja ajkát:
– Gondolom, megengedhet magának egy bádog teáskannát, igaz? Lady Grey szusszant egyet, és újra a tűz melege felé fordult.
– Igen, megengedhetek magamnak! – Alistair behunyta a szemét, és ingerülten vette tudomásul, hogy az asszonynak sikerült bevonnia őt a fecsegésbe. Azután ránézett, és vett egy mély lélegzetet. – De azután elmennek, amint sikerül…
– Badarság.
– Mit mondott? – mormolta Alistair alig hallhatóan.
Az asszony arcátlanul felszegte az állát.
– Azt mondtam, hogy badarság. Egyértelmű, hogy szüksége van rám. Tudta, hogy szinte semmi ennivaló nincs a kastélyban? Nyilván tudja, de ez így nem fog menni. Egyáltalán nem. Be is vásárolok, amikor bemegyek a faluba teáskannáért.
– De nekem nincs szükségem…
– Nagyon remélem, nem várja tőlünk, hogy zabon és szalonnán éljünk! – Mrs. Halifax csípőre tett kézzel, hetykén méregette a férfit. Alistair a homlokát ráncolta.
– Persze hogy…
– A gyerekeknek pedig szükségük van friss zöldségre. Gondolom, magának is.
– Nem tudna…
– Ma délután bemegyek a faluba, rendben?
– Mrs. Halifax…
– Egyébként kerámia vagy bádog teáskannát szeretne?
– Kerámiát, de…
De nem volt kihez beszélnie. A nő már finoman behúzta maga mögött az ajtót.

krisztin21

– Mi az a tetem? – kérdezte Jamie, mielőtt Sophia beleköthetett volna az érvelésbe.
– Holttest – felelte Alaistair. A mellette ülő Mrs. Halifaxnek torkán akadt az étel. Alaistair atyaian megveregette a hátát.
– Már jól vagyok – mondta Mrs. Halifax –, de nem beszélhetnénk valami másról?
– Természetesen – felelte Alaistair előzékenyen. – Megvitathatnánk inkább az ürülék kérdését.
– Ó, istenem! – sóhajtott fel Mrs. Halifax.

– Anyátok hol van?
A fiú a válla fölött hátrasandított a másik konyhaajtóra, és úgy felelt, hogy közben egyet hátrébb lépett.
– Az istállóudvarban.
Mi a fenét keres ott az a nőszemély? Griffint, a heréltet csutakolja? Százszorszépeket fon a sörényébe?

Zeraphic

– Akkor talán azzal is egyetértesz, hogy a borzok a medvék rokonai? – Sophia szemüvege veszélyesen megcsillant.
– Ha már itt tartunk, a karmuk megdöbbentő hasonlóságot mutat…
– És – folytatta Alistair zavartalanul, hiszen végül is gyerekkoruk óta így vitáztak – amikor tavaly ősszel felboncoltam egy borztetemet, a koponyán és a mellső láb csontjaiban is hasonlóságokra bukkantam.
– Holttest – felelte Alistair. A mellette ülő Mrs. Halifaxnek torkán akadt az étel. Alistair atyaian megveregette a hátát.
– Már jól vagyok – mondta Mrs. Halifax –, de nem beszélhetnénk valami másról?
– Természetesen – felelte Alistair előzékenyen. – Megvitathatnánk inkább az ürülék kérdését.
– Ó, istenem! – sóhajtott fel Mrs. Halifax.

7.fejezet

krisztin21

(…) Az ember azt is gondolná, a halak nem olyan ostobák, hogy összetévesszenek egy madártollat és egy horgot a vízben talált léggyel, de úgy tűnik, mégiscsak együgyű teremtmények. Persze az is lehet, hogy egyszerűen rövidlátók.

A négy katona legendája sorozat · Összehasonlítás