Kísértés (A négy katona legendája 1.) 108 csillagozás

Elizabeth Hoyt: Kísértés Elizabeth Hoyt: Kísértés

Lady ​Emeline Gordon a londoni előkelő társaság központi alakja. A váratlanul megözvegyült fiatalasszony tökéletes élete, amelyet a kornak megfelelő erkölcsös neveltetés, az illemszabályok tisztelete, a társasági összejöveteleken való kötelező részvétel és finom, úri magatartása jellemez, váratlan fordulatot vesz.
A fordulat okozója nem más, mint Samuel Hartley, aki az amerikai gyarmatokról érkezett, fontos üzleti ügyben. A férfi megzabolázhatatlan jelenség: öltözete, viselkedése eltér a megszokottól, modora egyenesen arcátlan, vadság és nyers erő árad belőle.
A kifinomult Emeline, minden józansága ellenére, úgy vonzódik a férfihoz, akár a mágnes. Hiába menekül előle, Samuel minden alkalmat megragad, hogy találkozzanak. S amikor kiderül, a férfi üzleti ügye csak álca, amely elfedi a titkot, a szörnyű titkot, amelyet Emeline évek óta vágyik megtudni, s amely lelke legmélyén kavarja fel az emlékeket, a nő csapdába kerül. Az értelem, az érzelem, a szenvedély s a kínzó… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2011
334 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432737 · Fordította: Balog Edina

Mrs_Curran_Lennart P>!
Elizabeth Hoyt: Kísértés

Sokkal gyengébb, mint a Maiden Lane sorozata, bár a Leopárdhercegnél jobban tetszett. Egyszer olvasható lájtos kis történelmi románc, amiből nem sok marad meg az ember fejében.

Elizabeth Hoyt: Kísértés

Nem ez Hoyt asszonyság legkiemelkedőbb műve, és még csak nem is Emeline a legszimpatikusabb női karaktere, de egyszeri olvasásnak azért jó volt, az unalmas közepét leszámítva kellően kikapcsolt és szórakoztatott.
A következő részek közül a harmadikat várom a leginkább, elég volt csak egyetlen mondatot olvasnom a skót, sebzett lelkű és testű Alistairról, és látatlanban bele is szerelmesedtem. Előtte viszont jöjjön Lord Vale!

Csoszi>!
Elizabeth Hoyt: Kísértés

Kellemes, gyorsan olvasható könyv. A fejezetek elején található, Iron Heart-ról szóló mese nagyon tetszett, de nem értettem, hogy kapcsolódik a történethez. Emeline-t nem csíptem, mert olyan fafejű, előítéletes liba volt. Vele ellentétben a „vadember” Samuel kedvenc lett. A nyomozás az áruló után szerintem még tartogat meglepetést. Az erotikus részek nagyon rendben voltak. Jöhet a következő!

General Press, Budapest, 2011
334 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432737 · Fordította: Balog Edina
DarknessAngel>!
Elizabeth Hoyt: Kísértés

Könnyű, egyszerű szerelmi történet a 18. században. A két főszereplő elég nehezen talál egymásra, főleg Emeline miatt, aki ugye nem hajlandó elismerni az érzéseit Sam iránt. És persze az is bezavar, hogy Lady Emeline el van jegyezve.
Itt nem igazán rajongtam ezért a csavarért, mivel sajnáltam szegény Jasper-t, akit már a következő részekben sikerült megkedvelnem még úgy is, hogy csak mellékszereplő volt. Az ilyen megcsalósdi nagyon nem fekszik nekem :/
Ennek ellenére jó volt a könyv, főleg Sam húgának a kis kialakulóban levő szerelmi szösszenete tetszett.

Tamlilla>!
Elizabeth Hoyt: Kísértés

Olyan nehezen lendültem bele, aztán egyre jobb és jobb lett. Emeline nem lett a kedvencem, Sam viszont hamar belopta magát a szívembe.
A krimi rész gyenge, kevés az igazán sziporkázó humor, viszont az erotikus részek fenomenálisak.
Egynek elment.

Elizabeth Hoyt: Kísértés

Elinte nem nagyon kedveltem Emeline-t, de ahogy haladt a történet, úgy láthattunk egyre jobban a ridegnek tűnő viselkedés mögé. Természetesen nem történhetett másként, végül csak megkedveltem. ;-) Samuel persze már a kezdet kezdetén levett a lábamról, imádtam a pasit!
Egy újabb igazi Hoyt regényt olvashattam. :-)

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A négy katona legendája 1

Jó kis csavaros szerelmi történet volt, sok titokkal és buktatókkal, nagyon tetszett.
Emeline kicsit idegesítő volt néha merevsége miatt, sehogy sem akarta elismerni, hogy szimpatikus jegyese helyett, a vad amerikai Sam-hez vonzódik.
Samuel nagyon szimpatikus volt, súlyos titkokkal érkezett Angliába, tetszett az arroganciája és lazasága.
Külön imádom az írónő olyan könyveit, ahol minden fejezetet egy mese részleteivel kezdi, ez külön csigázza az olvasót, mert hogy minél előbb olvashassa a két párhuzamos történetet.

ladydark>!
Elizabeth Hoyt: Kísértés

Jobb volt, mint amire az értékelés lapján számítottam.
Lehetett volna még rajta mit csiszolni, de összességében nem volt rossz.

krisztin1>!

Újraolvasás.
Valami jó kis történelmi erotikus könyvre vágytam, s úgy döntöttem, előveszem Hoyt eme sorozatát, mert így biztos nem csalódom.
Már az első olvasásra is nagyon tetszett annak ellenére, hogy nem lett közkedvelt. S második olvasatra is teljesen lekötött, és tetszett.
Már az elején érezni, hogy forr a levegő a két főszereplő között.
spoiler

Odilia>!
Elizabeth Hoyt: Kísértés

Ha ez lenne az első könyv, amit olvastam az írótól, akkor messzire elkerülném a továbbiakban. Még szerencse, hogy nem, így folytatom a sorozatot.

Tóth_Orsolya_3 P>!

– Akarsz kártyázni? – kérdezte Rebecca. Nem is látta közeledni a lányt.
– Nem – mondta szórakozottan.
– Akkor legalább hagyd abba Lady Emeline vizslatását, mert úgy bámulod, mint kutya a kolbászt.
– Valóban?
– Igen – mondta elkeseredetten. – Azt várom, hogy nyáladzani kezdj. Nem valami felemelő látvány.

Sippancs P>!

A férfiak annyira átlátszóak tudnak lenni, ha arra akarják felhívni a figyelmet, mennyire nagy szükség van rájuk.

Szédültnapraforgó>!

– Szerintem jobb élni, mint halottnak és romantikusnak lenni – jegyezte meg Gil.

Sippancs P>!

– Arra a következtetésre jutottam, hogy soha nem tudom teljesen kitörölni az emlékezetemből Spinner's Fallst. Egyszerűen képtelen vagyok rá.
– De hát ez rettenetes! Hogy…
A férfi felemelte a kezét, hogy megállítsa Rebeccát.
– De megtanultam, hogy együtt lehet élni az emlékekkel. Hogy az emlékeim hozzám tartoznak.

Kapcsolódó szócikkek: emlék
Tóth_Orsolya_3 P>!

A férfiak sekélyesek, jobban érdekli őket a hölgy külseje, mint a gondolatai vagy az érzései. Mondhatni, a legtöbb férfi ilyen.

Tóth_Orsolya_3 P>!

Nem tudna hova elrejtőzni, ha egy ilyen férfival élne. Állandóan ki kéne tárulkoznia… minden feltárulna a férfi előtt: az érzései, a rossz tulajdonságai. Mert a férfi látta őt, tényleg látta őt, ahogy még egyetlen férfi sem korábban, és ez nem tetszett neki. A férfi olyan dolgokat követelne tőle, olyan érzelmeket, amelyeket ő nem akarna érezni, és nem tudna elbújni az álarca mögé.

Sippancs P>!

– Miért ebből az anyagból csináltattad ezt a ruhát? – kérdezte Emeline.
Barátnője végignézett magán, majd felemelte a csészéjét, és töltött még magának teát.
– Nem látszik rajta a piszok.
– Azért, mert olyan színű, mint a piszok.
– Na, tessék!

Tooncsi>!

A fájdalom azt jelenti, hogy még életben vagy.

Csilla_Kovács_3>!

A szeretet nem múlik el csak azért, mert az egyik fél meghal.

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Sippancs P>!

A gondos úrnő hozzáértő házvezetőnőt alkalmaz. A szórakozott úrnő pedig olyat, aki megfeledkezik a borról.

A négy katona legendája sorozat · Összehasonlítás