!

Bűnös csábítás (A négy katona legendája 2.) 38 csillagozás

Könyvtár

Lord Vale saját esküvője napján, hasogató fejfájással, másnapos állapotban ébredezik egy sekrestyében, ahol is menyasszonya közli vele, elhagyja őt egy másik férfi kedvéért. Miközben azon töpreng, vajon miért lett hozzá fél éven belül már a második arája is hűtlen, egy számára ismeretlen hölgy házassági ajánlatot tesz neki.
Melisande Fleming évekig irigyelte legjobb barátnője, Emeline és Lord Vale jegyességét. Amikor végül Emeline mást választott, Melisande szívében titkos remény gyúlt, hiszen kínzó, néma szerelemmel szerette és figyelte a férfit, aki a társasági élet közismert nőcsábásza és nagyhangú mókamestere volt.
A szokatlan körülmények között megköttetett házasság nappal józan és kimért, éjjelente azonban buja és szenvedélyes. Az egymás számára idegen házastársak szinte észrevétlenül kerülnek egyre közelebb és közelebb a másikhoz, valamint féltve takargatott titkaikhoz, mígnem egy skóciai utazás szembesíti őket a múltjukkal.
Ahhoz, hogy leküzdhessék a… (tovább)

Eredeti cím: To Seduce A Sinner

Eredeti megjelenés éve: 2008

Navi
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Tetszett, szerettem a karaktereket, olvasmányos volt, a fél levonás a vége miatt volt. Azt úgy összecsapta, amint annak a rendje. Most mi van? Mi van Horn-nal? Miért? Ez így nekem kevés volt.

Veress_Éva P
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Nekem kifejezetten tetszett. A kutyus belopta magát a szívembe, és a főszereplők igazi szerelmének kialakulása is jól meg volt írva. A párhuzamos mese története pedig még jobb volt mint az első kötetben. Már kezdek is neki a következő kötetnek. :)

krisztina0419
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Alig bírtam letenni.Talán ez az egyik legjobb regénye az írónőnek.Bár az előzőben az Iron Heart meséje érdekesebb volt mint ebben Jacké,de a fősztori viszont itt vitte a pálmát.

wallery
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Először is: a cím nem valami találó, mert szerintem a tartalmat nem tükrözi hűen. Alapjáraton egy kellemes olvasmány volt, amely Melisande személyiségnek köszönhető.

marchesa
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Semmi különös nem volt a történetben. Ez volt a második Hoyt könyvem, és szerintem direkt arra megy, hogy a főszereplői nemcsak hogy ne szépek legyenek, hanem az átlagnál valamivel csúnyábbak is. Ez egy kicsit fura számomra, mindenesetre nem éreztem a mindent elsöprő kémiát a főszereplők között.

Pilla90
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Tetszett de azért voltak benne hiányosságok!Néhány párbeszéd számomra elég bugyutára és nevetségesre sikerült.Ezt leszámítva élveztem a történetet!

Aeryn
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

A sorozat részei közül ez tetszett eddig a legjobban. Jasper-t és Melisande-ot is nagyon bírtam benne, és mikor leírta Mousse-t, mintha az unokahúgom terrierjét láttam volna. Egyszerűen imádnivaló volt. Bár a katona története annyira nem tetszett, a fő szál viszont annál inkább.

nat
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Egész jó volt. Kicsit hétköznapibbnak éreztem a szereplőket mint általában más ilyen típusú könyvekben, ez miatt külön adtam egy fél csillagot.

dzsiudzsicu
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Nem volt rossz könyv. De többször letettem olvasás közben és mást olvastam helyette. Az utolsó „nagyobb ágyjelenet” eléggé el lett szúrva. Különösebb jellemfejlődést vagy hasonlót nem tapasztaltam a szereplőknél. Egyszer olvasható volt.

Aerien
Elizabeth Hoyt: Bűnös csábítás

Aranyos kis romantikus történettel. Kis nyomozás, kis szex. A főszreplő pasit kedveltem, a csajt nem. Egyik pillanatban szerelmes a csávóba, másikban meg nem akakr beleszeretni. Döntse már el végre mit akar.
Ööö egyszerű, kis 'nyári' olvasmány, nem több.

SzAngelika P

– …Szerintem ez az eljegyzés jól fog sikerülni. Van egy ilyen megérzésem.
– Egy megérzése, uram?
– Igen. – felelte Jasper. (…) – Mint két héttel ezelőtt, amikor feltettem fél guinea-t arra a hosszú nyakú pejre.
Pynch megköszörülte a torkát.
– Úgy emlékszem, az a pej lesántult.

– Bolond vagy?
A férfi felkapta a fejét ezekre a szavakra és erre a hangnemre, de inkább kíváncsian, semmint megbántva.
– Nem.
– Lehet, hogy kiskorodban fejre ejtettek – közölte kedvesen Melisande. – Vagy talán a családodban van hajlam az elmebajra.
Jasper lassan megrázta a fejét, és még mindig az asszony felé közeledett.
– Tudtommal nincs.
– Akkor teljesen magadtól vagy bolond.
– Nem hiszem, hogy gyengeelméjűbb lennék, mint bármelyik másik férfi.

SzAngelika P

– Articsóka. Igazából sosem tudtam, hogyan kell enni az articsókát.
– A fogaddal leharapdálod a levelét. Nem nehéz.
– Ráadásul levele van. Kinek jut eszébe levelet enni? – hangzott a feltehetően költői kérdés. – Nekem ugyan nem. Bizonyára egy nő találta fel az articsókaevést.
– A rómaiak is ették.
– Akkor egy római nő. Nyilván felszolgált a férjének egy nagy tál levelet, és így szólt: Tessék, drágám, lakj jól!

SzAngelika P

Egy káplán miatt hagyták el?!
– Jaj, ha látná a szelíd barna szemét, a szalmaszőke haját és az ünnepélyes megjelenését…! Biztosan maga is úgy érezne, ahogyan én.
Jasper felvonta az egyik szemöldökét. Ez igen valószínűtlennek tűnt.

SzAngelika P

…úgy tűnik, a remény szívós dolog, sőt, a remény hal meg utoljára.

SzAngelika P

– Meg kell mondanom, sokáig viaskodtunk. Egy ponton már azt hittem, fizikai küzdelemre kerül sor. Szerencsére a bátyja ekkor tea és sütemény bevetésével elhárította a veszélyt.

leontin

„-Ah, egy zenedélután! Milyen kellemes délutáni időtöltés! Remélem, lesznek olyan countryballadák, amikben leánykák a kútba ölik magukat.”

Összehasonlítás

A négy katona legendája sorozat