Botrányos ​vágyak (Maiden Lane 3.) 163 csillagozás

Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

Silence ​Hollingbrook egyszer már megjárta a poklot a híres-hírhedt, könyörtelenségéről ismert folyami kalóz, „Elbűvölő” Mickey O’Connor miatt. Kénytelen volt megalázkodni előtte, hogy néhai férje védelmére keljen. A kalóz ezért meglehetősen nagy árat fizettetett vele: sárba tiporta makulátlan tisztességét. Silence hites ura időközben a tengerbe veszett, a nő pedig nem sokkal később egy kisbabát talált a küszöbén. Egyedül a csöppség jelentett számára boldogságot az eltelt egy évben. Egy nap a kislány egyik pillanatról a másikra eltűnik. A szálak ismét Mickey palotájába vezetik az özvegyet, ahol a haramia meglehetősen nehéz döntés elé állítja őt: csak akkor lehet ismét a gyermekkel, ha hajlandó egy fedél alatt élni vele/a kalózzal. Silence végül elhatározásra jut, ám kiderül, hogy nem O’Connor az egyetlen, akivel meg kell küzdenie. Egy sebhelyes arcú, a végletekig gátlástalan és kegyetlen férfi ugyanis a fejébe veszi, hogy az ellene elkövetett sérelmekért bosszút áll a kalózon és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

342 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435455 · Fordította: Melis Pálma
342 oldal · ISBN: 9789636435455 · Fordította: Melis Pálma

Winter Makepeace · Mickey O’Connor · Silence Hollingbrook

nicosia P>!
Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

Hát… kalózból nem lesz szalonna. Vagy mégis?
Fordulatos és romantikus része ez a Maiden Lane sorozatnak, de talán a leginkább meseszerű is ez. Több ponton is inkább tündérmese mint történelmi romantikus regény. Kétségtelenül izgalmas és nagyon érzelmes, de a valósághoz nagyon kevés köze van.

Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

Tudtam, annyira tudtam! Ha most gonosz lennék, azt mondanám, hogy az utolsó mondatért érte meg leginkább elolvasni a könyvet, de természetesen nem. Mert még ott volt Fickó, Harry, Bert, Mary Darling és egy mozzanat erejéig szívszerelmem, Lazarus is.
Mick és Silence párosa hozzám most annyira nem került közel. Helyesek voltak ők is, és a végén tényleg izgultam, hogy Mick megússza az spoiler, és valamilyen szinten rendezze a kapcsolatát az spoiler, a romantikus szál viszont szerintem sokkal erősebb volt az első és a második kötetben. Itt nem éreztem azokat a hatalmas szikrákat a főszereplők között, és ahhoz képest, hogy Mick milyen hírnévre tett szert, túl gyorsan vált a kalózból hősszerelmes.
Bár egy ilyen befejezés után nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, most egy kicsit pihenek, hogy nehogy a sorozat kárára menjen a sietség. Aztán jöhet Winter könyve!

Nikyy18>!
Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

Eddig ez a egyik kedvenc részem a sorozatból. A Szereplőket hamar megkedveltem. Silence és Mickey érdekes de egyben aranyos párost alkottak.

_Leelan_>!

Na végre *-*
Ez igazán tetszetős volt ❤
Ki gondolta volna, hogy szeretem a kalózokat? :)
Kicsit William Turner és Jack Sparrow keverékének tudtam elképzelni a becsületes,érző és nagyon gesztikuláló Micket :)
Silence pedig nagyon jó anya és igazán erős ember :)
A könyv pedig veszett jő *-*
A következő részre pedig már csapok is leeeee!!! :D ❤

meteoritastar>!
Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

Én tudtam!!!! Én úgy tudtam!!!!!!! :)):))

Basszus ez nagyon jó volt. Ez eddig a legjobb rész.
Silence és Mickey…. Oh jajj…. amennyire különböztek egymástól, annyira passzoltak össze. Olyan jó volt olvasni, ahogy megismerték egymást, ahogy Mickey megmutatta ki is ő valójában, mit rejt a kalózpáncél alatt, valamint ahogy Silence is felfedezte a bátorságát és megmutatta mekkora szíve van.
Nagyon tetszett a kezdeti ismerkedésük. Az egyik jelenetnél teljesen Szépség és a Szörny érzésem volt. :D:D spoiler
Itt minden volt, ami az előző részekben. De ez a törénet mélyebb volt, érzelmesebb, olyan jól meg volt írva, minden a helyén volt kerek-egész, izgalmas, romantikus, a kellő pillanatokban humoros és drámától se volt mentes. Valamint végre megtötént a nagy lelepleződés, olvasok számára legalább is, bár….spoiler Szoval én úgy tudtam, hogy ki a kisértet :)):)) Úgy tudtam!!!!!!
Ez a könyv 342 oldal volt. Ahogy olvastam kevesebbnek tünt, teljesen magával ragadott, viszont a cselekménye miatt elgondolkoztam, hogy valaki ezt nagyon benézte. lecsalt pár oldalszámot :)):))
Alig várom a következő részt. Hogy lehetett ezt így befejezni?!

ncsn87>!
Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

Hát, ez a rész eddig mindent vitt számomra a sorozatból. Meg persze megvan a legleglegvérforralóbb kedvenc férfi karakterem is Mick személyében. Ez a pasi egy angyali ördög. :D ❤
Végig izgalmas volt, perzseltek a lapok. Mick… A szívem szakadt meg érte. Silence-el megmentették egymást szó szerint és átvitt értelemben is. Ennyi érzelmet… csordultig voltak a lapok vele. Imádtam! ❤
Jól sejtettem, hogy ki lehet a St. Giles-i kísértet. Rá már régóta kíváncsi vagyok. *.*
Azt hiszem nem fogunk unatkozni a folytatásokban. Jöhet a következő rész! ❤
Úgy látszik, idén csak nagyon jó könyvek akadnak a kezembe. :D

anikho>!

Csillagos ötös!
Nagyon-nagyon szerettem olvasni. Fizikailag is rosszul voltam, ha nem tudtam olvasni. Rendesen beszippantott.

Mick és Silence kapcsolata elég rendhagyóan kezdődött, az igaz, de a folytatása se semmi. Ahogy telnek a napok, jobban megismerik egymást, rájönnek arra, hogy egyre nagyobb szükségük van a másikra. Imádnivaló volt, ahogy a szerelem kialakult köztük. Főleg, hogy itt, kb. a könyv felénél csattan csak el az első csók, ezzel is kedvezve a mazoichsta hajlamaimnak :D

Remek volt! Jöjjenek a többiek!

Silverlight>!
Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

Vegyes érzelmekkel fogtam neki az olvasásnak. A kalóz és a „lady” szerelmét központba állító történet nem nevezhető unalmasnak, de azért nem is tökéletes. Teljesen átlagos történet, a kalózokat eltekintve. Mickey egy igazi rossz fiú karakter, egy önfejű, kemény férfi, aki sosem bántja meg tetteit. Kívülről hideg, belülről érzelmekkel teli férfi, aki jól leplezi igazi valóját. Ugyanez Silence is. Egy erős nő, aki küzd a családjáért, az igazáért, a szeretett férfiért. A végére kicsit bonyolódott az egész történet, s nem is igazán értettem a nő állandó „vándorlását” házról-házra. Picit értelmetlennek tűnt a bátyja beavatkozása a dolgokba. Korábbi rejtélyre is választ kaptam.

342 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435455 · Fordította: Melis Pálma
Tóth_Orsolya_3 P>!
Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

A könyv feléig azt hittem, hogy 4 csillagnál nem fogok többet adni, de aztán… Ahhh, nagyon tetszett! Imádom a kalózokat! :D Imádtam Mickey és Silence párosát, és odavoltam a kis Mary-ért is. ("Rossz!" :D )
Éééés, tudtam, annyira sejtettem már ebben a könyvben, hogy ki is lehet a kísértet, és végre kiderült! Van egy olyan sejtésem, hogy teljesen odáig leszek érte is! Na jó, eddig is kedveltem, de most tuti, teljesen a bűvkörébe kerülök mjad. ;-)

Bagneso>!
Elizabeth Hoyt: Botrányos vágyak

A sorozat harmadik része is bővelkedett romantikában és szenvedélyben, izgalmas és váratlan fordulatokban, valamint veszedelmes történésekben egyaránt. Silence és „Elbűvölő” Mickey O'Connor románcának már az első kötet idején megágyazott az írónő, a történetük pedig szemernyit sem volt kevésbé bűnösen élvezetes, mint az előző részek párosaié. Elvégre egy kalózról beszélünk, aki semmilyen téren sem volt visszafogottnak nevezhető, és a visszahúzódó, félénk özvegyből is hamar előcsalogatta az érzékiséget, Silence pedig válaszul a kalóz féltő, gondoskodó, romantikus oldalát ismerte és kapta meg. A hírhedt és rettegett folyami kalóz talán a vártnál is gyengédebb volt olykor, de nem ismert kegyelmet sem, ha a szeretteiről volt szó, így tehát méltán kiérdemelte az elbűvölő becenevet, én legalábbis kellően elbűvölődtem tőle. Amit felróhatok a könyvnek, hogy a palotában töltött időszak kicsit unalmas volt. De amint áttevődött a cselekmény más helyszínekre, máris izgalmasabb, gyorsabb tempót vett fel, a könyv utolsó egyharmada közben pedig már csak kapkodtam a fejemet, annyira felpörögtek az események, hogy aztán a végkifejlet elhozza a várt és remélt boldog befejezést, az utolsó mondat olvasatán pedig diadalittasan kiáltottam fel magamban, hogy tudtam, annyira tudtam! :) Naná, hogy a kísértet kilétére gondolok, és máris alig várom a következő részt! ;) Összességében pedig elmondhatom még, hogy mostanra milyen nagyon a szívemhez nőtt ennek a sorozatnak az egyszerre romantikus és veszedelmes világa, színes szereplőgárdája, na meg az otthon a kicsikkel, az azt körülvevő utcák és az ott bolyongó kísértetek! :) Persze azt is imádom benne, hogy kötetről kötetre újabb szenvedélyes szerelmről olvashatok benne. Tökéletes történelmi romanikus kikapcsolódás, minden ízében! :)

Sippancs P>!

– Ugye milyen jó érzés? Ha az ember szeret valakit, és az viszontszereti.

Csoszi>!

– Az ördögtől kérdezi, mi az istenkáromlás?
– Mondtam már, hogy ön egyáltalán nem az ördög – motyogta Silence zavartan. – Sőt az is meglehet, hogy csak egy nagyon ijesztő angyal.

Kapcsolódó szócikkek: Mickey O’Connor · Silence Hollingbrook
Csoszi>!

– Szeretem őt, Temperance, és hiába próbáltam meg nem szeretni, úgy tűnik, ez lehetetlen.

Kapcsolódó szócikkek: Silence Hollingbrook
Sippancs P>!

[O'Connor] Jóképű férfi volt, ezt Silence is látta, még akkor is, ha a maga részéről visszataszítónak találta. Sötét, csillogó szemét sűrű, fekete szempilla keretezte, az arca sima és olajbarna színű volt; ha pedig elmosolyodott… hát! Az arcán megjelenő gödröcskéktől egyszerre tűnt olyan gonosznak, mint az ördög, és olyan ártatlannak, mint egy kisfiú. Ha egy reneszánsz mester meg akarta volna festeni a sátán csábító vonzerejét, Elbűvölő Mickey O'Connort kérhette volna fel modelljéül.

Kapcsolódó szócikkek: Mickey O’Connor
Sippancs P>!

– Talán nem vagyok olyan mesterkélt, mint maga. Meglehet, hogy nem váltogatom állandóan a szeretőimet, és nem veszem semmibe a törvényt és a közerkölcsöt, és nem élem egy folyami kalóz vadregényes életét, de egy dolgot biztosan tudok, Mr. O'Connor: minden gyermek megérdemli az anyai szeretetet. És egy gyermekét igazán szerető anya pedig mindent, hangsúlyozom, mindent megtenne azért, hogy megvédje és megmentse a gyermekét.

Kapcsolódó szócikkek: Silence Hollingbrook
eSsZ>!

– Mit szándékozik velem tenni?
A férfi meglepetést színlelve ránézett, a tűz fénye árnyékot vetett rá, és ettől szinte démoni lett az arckifejezése.
– Miért? Semmit, Mrs. Hollingbrook. Mit képzelt, mit teszek magával?
– Akkor miért hozott ide?
A férfi elmosolyodott, de egyáltalán nem kedvesen. Nem, a mosolya olyan volt, mint azé a farkasé, amely épp akkor készül az őzgida torkát átharapni.
– Mit mond majd a férjének holnap, ha visszatér a karjába?
– Hogy mit mondok neki? Hát az igazságot: hogy együtt vacsoráztunk, de hogy semmi más nem történt.
– És hisz majd önnek?
– Természetesen! – mondta Silence felháborodottan. – William szeret engem.
A férfi bólintott.– Ha szereti, hinni fog önnek.

Kapcsolódó szócikkek: Mickey O’Connor · Silence Hollingbrook
Sippancs P>!

Egy ember szavahihetősége kincs, és mindig az övé, nem számít, milyen szegényes az öltözéke.

Sippancs P>!

Ha valaki valamire vágyik, éjjel-nappal sóvárog utána, vajon a vágy feneketlen kútját kitöltheti-e igazán?

Sippancs P>!

Talán az igazán jó embereknek van egy belső iránytűjük, amely jelez a gonosz jelenlétében.

_Enii_>!

Nem, valójában nem hinném, hogy a szerelem olyasvalami, amit az ember irányítani tud.

Maiden Lane sorozat · Összehasonlítás