Az ​éjszaka ura (Maiden Lane 5.) 152 csillagozás

Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

A St. Giles-i kísértet épp négy útonállóval küzd egyszerre, amikor egy pisztolycsővel találja szemben magát, és a fegyver el is sül. Az első lövés nem talál, de az asszony, aki rászegezi a pisztolyt, bosszúszomjasan egy újabb fegyvert emel a magasba… A nő pedig nem más, mint a felesége.
Godric St. John remeteéletet él londoni házában, a nappalait könyvek között és kávéházakban tölti, az éjszakáit azonban portyázással a St. Giles-i nyomornegyed veszélyekkel teli sikátoraiban. Godric két év óta nem találkozott a feleségével, aki a vidéki birtokról csak rendszeres, meleg hangú leveleivel adott hírt magáról. Most azonban itt áll előtte az asszony, a haja kibomlott, az arca kipirult, a tekintete vad és szenvedélyes…

Elizabeth Hoyt könyve egy megtört, visszafogott férfi és egy csupa szív, életteli, ám a veszteséget ugyanolyan jól ismerő nő regénye. Képesek-e eljutni egymás szívéhez, van-e pillantás, érintés, szó, amely a halottnak hitt fát is virágba boríthatja?

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2015
304 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636438050 · Fordította: Danyi Andrea
General Press, Budapest, 2015

Sippancs P>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

Istenem! Fogalmam sincs, hogy az írónő hova tudja ezt még fokozni a további részekben, de én már most is menthetetlenül bele vagyok szerelmesedve ebbe a sorozatba és a főhőseibe!
Nagyon tetszett ez a rész is. A fülszöveg alapján eleinte kicsit össze voltam zavarodva, nem értettem, hogy St. John felesége, akire korábban halottként utaltak, hogyan kerül a képbe, aztán mikor leesett, hogy ez már a spoiler, akkor villant fel az égő az előző rész epilógusa miatt.
Sajnáltam Godricot és Megst, amiért veszteségből indult a házasságuk, de úgy gondolom, hogy Griffin ajánlatánál jobb nem is történhetett volna velük. Ha eleinte nehezen és érzelemmentesen is viszonyultak egymáshoz (az a pár együttlét, jaj!), nagyon hamar bebizonyosodott, hogy van számukra boldog, közös jövő, amihez viszont elengedhetetlen volt az spoiler.
Az epilógus ezúttal sem okozott csalódást, alig várom, hogy olvashassak a spoiler St. Giles-i kísértetről, illetve aki miatt még felcsillant a szemem, az Apollo.
Mondtam már, hogy mennyire imádom ezt a sorozatot? :)

_Leelan_>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

Az elején nem gondoltam volna, hogy Godrick és Megs párosa ennyire tetszeni fog.
Megs egy nagyon céltudatos és aranyos fiatal hölgy, aki hamar megismerte a fájdalmat. A fájdalom több szintjével és fajtájával is találkozott,mégis újra tudott mosolyogni, ami nagyon szimpatikussá tette számomra.
Ez a lány nem csak külsőleg szép,de belülről is. Erős és nagyon bátor.
Godric hasonló fájdalmat élt át, mint Megs, ő azonban belemerült ebbe. Mégis… Képes volt egy döntést hozni, amivel egy fiatal leány életét megváltoztatta.
Ebben a könyvben nem csak a romantika és a St. Giles-i kísértet ügyeiről van szó. Sokkal nagyobb hangsúly van a szereplők lelki vívódásain, a sebeiken, majd a gyönyörű gyógyuláson.
Egyet sajnálok, hogy az elején Godric egy idős embernek lett beállítva, aminek a képétől nehezen szabadultam :/ talán még a fejemben el is túloztam az öregségét xD
Ettől eltekintve ettől a könyvről kaptam eddig a legtöbbet ❤ , Megset is nagyon-nagyon szerettem. Godrick viszont nem ütötte meg Mick és Winter szintjét :D

ncsn87>!

Hoyt nem tud hibázni! Imádtam ezt a részt is! ♥
Megs mindig is a kedvencem volt, de Godriccal együtt tökéletes párost alkottak. Kiegészítették, meggyógyították egymást. Fantasztikus, hogy Hoyt úgy tudta mindezt róluk elém tárni, hogy teljesen átéreztem a fájdalmukat, a veszteségüket… Zseniális írónő. Mindig tudja tovább fokozni, amikor már azt hiszem, nem lehet. Átéreztem a fájdalmukat, hogy ez a továbblépés mennyire nem könnyű nekik. Az együttléteik az elején… Összetört a szívem miattuk. :(
Artemis nagyon felkeltette az érdeklődésemet spoiler. Bár nem tudtam a következő könyv fülszövegét, de kitaláltam, ki lesz az ő párja. Izgatottan várom! spoiler
Nem akarom, hogy ez a sorozat valaha véget érjen! ♥♥♥

Mariann_ P>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

Ez a könyv most pontosan azt adta, amit vártam.
A látszatházasságot kötött pár két éve nem találkoztak, valójában teljesen idegenek voltak egymásnak.
Az "éjszaka ura "Godric remeteéletet él házában, nappalait könyvei társaságában, vagy kávéházakban éli, éjszaka pedig álarcban portyázik.
Így találkozik a feleségével is, aki védekezésképpen megsebesíti .
Egyébként a későbbiekben is gyakoriak a sérülések.
A levelezést így a személyes (újra) találkozás váltja fel.
Aztán ahogy lenni szokott egymásba is szeretnek.
Egy könnyed történet a 18. századból, nekem tetszett.

anikho>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

hmmmhmmm. Nyilván élveztem ezt a történetet is.

Itt két megsebzett főszereplőnk van, akik már egyszer voltak igazán szerelmesek, és vesztették már el ezt a szerelmet.
A sztori boncolgatja, hogyan lehet tovább lépni.., már ha lehet egyáltalán. Megs-et kedveltem, tényleg nagyon életvidám lány. Godric pedig a „begyöpösödött” "öregúr".. Ami ne már! 37 éves könyörgöm! Már írták előttem, hogy túltolták ezt az idősebb jelzőt.. és valóban. :S :D

Mindenesetre ők ketten elkezdenek nyitni a másik felé, és újra feléled bennünk a szerelem. Ami korábban halottnak tűnt, valójában nagyon is él a vastag kéreg alatt. Megjegyzendő, nagyon tetszett a metaforikus párhuzam, a fa és Godric között.

Artemis és a Herceg kapcsolatára való utalásokat imádtam! Jézusom… :P :D

Tóth_Orsolya_3 P>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

Aki még nem olvasta Hoyt ezen sorozatát és szereti a történelmi romantikát, akkor azonnal tegyen félre mindent, és kezdjen bele, mert ez a sorozat No.1. a kategóriájában!
Imádtam Godrick és Megs párosát, két megtört lélek, akik képesek túllépni a múlt fájdalmán és egymás mellett egy csodaszép jövőt építeni.
Szeretem, ahogyan az írónő mindig csepegtet egy kis információt a következő rész főszereplőiről is, így nagyon várom a következő részt! Remélem az is jön hamarosan!!! :-)

Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

„… a St. Giles-i kísértet, a gyengék védelmezője, akitől mindenki tartott. Ő volt az éjszaka, valamint a kerület ura…”

A György korabeli, a megszokott történelmi románcoktól kissé talán komorabb hangvételű, ugyanakkor szellemes, s okos történet teli van buja szenvedéllyel és édes romantikával, ám mindemellett nem nélkülözi az érdekfeszítő titkokat, valamint az izgalmas akciót sem, hisz a másodszálat egy rejtélyes leányrablási ügy felderítése, valamint egy gyilkos kézre kerítése adja.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2015/09/elizabeth-hoy…

B_Kittina P>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

Hol van már a Netflix, hogy megvegye a jogokat a megfilmesítéshez??!!!
Az írónő tudja fokozni a hangulatot, az már egyszer biztos.
Az elején egyáltalán nem volt szimpatikus Godric, főleg azért, mert annyira a múltban élt, még mindig gyászolta a feleségét. Megs egy is egy megtört lélek volt, de eltökélte magát célja mellett, spoiler, és ez kicsit kirángatja a letargiából off.
Maga a történet ismét zseniális volt, a kísérő novella szintén.
spoiler

Bagneso>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

Nem ez volt eddig a legjobb rész a sorozatban, de én élveztem, mivel ez is legalább annyira elbűvölően romantikus volt, mint az eddigiek mindegyike! :) Godric St. John velünk volt már a kezdetektől, és bár csak rövid jelenetei voltak, azért mégis körvonalazódott a szomorú sorsa az eddigi kötetek során, ami miatt mostanra magányos és megtört lett, és így persze tökéletes alany is arra, hogy egy ilyen boldog és szenvedélyes történetet kapjon Megs oldalán, akivel szintén elég kegyetlenül elbánt a sors az előző részben. A sietősen és szenvtelenül megkötött kényszerházasságuk után gyorsan elröpült két év, ami elég volt ahhoz, hogy a hősnőt tettekre sarkallja, amivel aztán lényegében elindult a könyv cselekménye. Godric pedig nem csak Megsnek, de nekem is meglepetést okozott! Élveztem arról olvasni, ahogy a lány eltökéltségének hála egyre közelebb kerültek, megkedvelték és megszerették egymást, és ahogy fellángolt a szenvedély közöttük. Közben a kísértet is folytatta elhivatott küzdelmét St. Giles ártatlanjaiért, hogy azért izgalmakban sem legyen hiány. A végkifejlet ugyan nem tartogatott nagy fordulatokat, de legalább ez a Trevillion szimpatikusabbá vált számomra. Most már kétséget kizáróan rajongója vagyok ennek a sorozatnak, és persze várakozással tekintek a folytatás elébe is, hiszen amit ebben a részben megszellőztetett belőle az írónő, az máris nagyon kíváncsivá tett! :)

zöldelefánt>!
Elizabeth Hoyt: Az éjszaka ura

Ez a két karakter kicsit olyan semmilyen volt nekem eddig. És most sem váltottak ki belőlem túl sok mindent. Kedvelhető karakterek, de nem dobtam hatást tőlük. Megs néha elég furán viselkedett.
Godric is happy lett a végére, és nyitott a családja felé. Ezt jó volt olvasni. Voltak benne humoros részek.
Tetszett az egész, de volt már ettől jobb rész is ebben a sorozatban. És remelém lesz is mert folytatom…most azonnal ;)

Tóth_Orsolya_3 P>!

…Godric csak a fülébe suttogott, rekedten, de olyan közelről, hogy a lány szinte érezte ajka melegét.
– Kivel szeretkezik, asszonyom? Mert annyi bizonyos, hogy nem velem.

Deszy P>!

Úgy tûnik, a beszélgetés a nõk számára a boldogság egyik különleges kifejezési módja.

miaow P>!

Megs a magasba emelte az egyik ujját, mert eszébe jutott valami, és Moulder felé fordult. – Van segítsége a ház vezetésére, ugye?
– Volt néhány erős legény és szobalányok is, de ők lassacskán mind elmentek, helyettük pedig nem vettünk fel senkit. – A férfi vállat vont, és felnézett, mintha a mennyezetről lógó pókhálókban fészkelő pókokhoz beszélt volna. – Csak egy Tilly nevű lány maradt itt, asszonyom, ő meg viselős lett egy hónappal ezelőtt. De ennek nem én vagyok az oka!
Minden szem Godric felé fordult, aki dühösen kapta fel a fejét. – Én sem!

SzAngelika>!

D’Arque ekkor suttogva megszólalt: — Megdöbbentett az udvariassága, St. John. Talán tartanom kell attól, hogy kést vág a bordáim közé?
Godric rezzenéstelen arccal fordult a vicomte felé. Azt hajlandó elfogadni, hogy Megs csupán információt akart kicsikarni ebből a piperkőcből, de a flörtölést nem hajlandó elnézni neki. — Úgy véli, megérdemelné?
A másik oldalán Griffin mély sóhaj kíséretében susogta: — Kétségkívül megérdemli, St. John, de a hölgyeket talán zavarná a műélvezetben, ha a páholyban vér folyna.

SzAngelika>!

Megs szemöldöke felszaladt. – Maga a legőrjítőbb férfi a földön!
Néhányan feléjük fordultak, de Godric ezt a gyalázatot már nem hagyhatta szó nélkül.
– Én? Én lennék őrjítő? Biztosíthatom, asszonyom, hogy inkább ön az! Én még soha életemben nem rendeztem jelenetet…
– Most pedig már a másodikat csinálja! – vágott vissza Megs.
Gyerekes válasz volt, de mélységesen felbosszantotta Godricot, ahogy a felesége próbálta lerázni magáról a felelősséget, aztán újra elszakította őket a tánc ritmusa.
Így természetesen a feleségéé lett az utolsó szó.

Zeraphic>!

Godric félrenézett, miközben belekortyolt a borába, mintha legszívesebben elkerülné a választ. – Rendszerint egy kávézóban üldögélek.
Elvina néni összevonta a szemöldökét, Megst pedig baljós előérzet kerítette hatalmába, mivel nagynéniének igen határozott véleménye volt a kérdésről. – Rettenetes helyek ezek a kávéházak! Minden sarokban összeesküvést szőnek, tele van rossz hírű nőkkel, hogy a dohányzásról már ne is beszéljek.
– És persze kávét is lehet inni – jegyezte meg Godric kimérten.

3. fejezet

Sippancs P>!

[…] Godric ismét eltűnődött, vajon honnan tudnak a nők mindent a lélek dolgairól anélkül, hogy kimondanák.

krisztin1>!

Megs felvonta a szemöldökét. – Maga a legőrjítőbb férfi a földön!
– Most pedig már a másodikat csinálja! – vágott vissza Megs.

krisztin1>!

– Igazán örülök, hogy megismerhetem önt, Miss St. John – felelte a férfi széles mosollyal. – Bevallom, a szépsége elkápráztat.
– Nem lehet túl kellemes érzés – felelte Sarah, amikor a lord felegyenesedett. – Remélem, nem vakítom el annyira, hogy ne találjon ki a szobából.

Zeraphic>!

Minden szem Godric felé fordult, aki dühösen kapta fel a fejét. – Én sem!

2. fejezet

Maiden Lane sorozat · Összehasonlítás