A ​nagy szabadítás (Lynley felügyelő 1.) 27 csillagozás

Elizabeth George: A nagy szabadítás

Keldale ódon házainak és a házaknál is régebbi titkainak idilljét most a Scotland Yard detektívfelügyelőjének, egyúttal Asherton nyolcadik őrgrófjának érkezése zavarja meg. Lynley-t, valamint az eléggé visszataszító modorú Barbara Havers őrmestert azért küldték a helyszínre, hogy kinyomozzanak egy véres gyilkossági ügyet, ami teljesen feldúlta ennek a békés vidéknek a mindennapjait. Mert a kövér és csöppet sem vonzó Roberta Teysre a vasárnapi ruhájában, az ölében egy fejszével a tanyájuk csűrjében találnak rá, a lábai előtt apja lefejezett holttestével. A lány csak annyit mond: „Én voltam az. És nem bántam meg.”, aztán nem szólal meg többé.
De ahogy Lynley és Havers egyre mélyebbre hatolnak ebben a sötét útvesztőben, és felfedik ennek a látszólag nyugodt angol falunak a titkos botrányait és elképesztő bűnügyeit, úgy kerülnek egyre közelebb a megoldáshoz – és szembesülnek közben saját életük kínzó rejtélyeivel is.

Fejvesztve címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1988

Ulpius-ház, Budapest, 2010
502 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543741 · Fordította: Botos Zsuzsa

kai>!
Elizabeth George: A nagy szabadítás

Izgalmas krimi, egyedi szerplők, meglepő vég. Remélem kijön majd a többi is magyarul!

hársvirág>!
Elizabeth George: A nagy szabadítás

Vitathatatlanul jól megírt, pörgős krimi, ahol a szereplők lelke ugyanolyan súllyal van jelen, mint a nyomozás.
Amiért nem ötös, mert úgy érezte, van egy csomó elvarratlan szál: néhány kapcsolatot lezár egy-egy utalással (találd ki magad!), valahogy olyan érzésem volt, túl sok szereplőt használt, aztán nem tudta, hogy oldja meg a sorsukat.

ppeva P>!
Elizabeth George: A nagy szabadítás

Az azért bosszantott, hogy Agatha Christie-hez hasonlították!

Angellin>!
Elizabeth George: A nagy szabadítás

Ha véletlenül nem a Lynley-sorozat hatodik és hetedik részével kezdem az olvasást, akkor nem biztos, hogy ezek után folytatnám… Jó volt, de hiányzott az a mélység, ami a későbbi részeknél szinte odaszegez a könyvhöz. Olyan érzésem volt olvasás közben, mintha az írónő itt még nem igazán tudta volna, milyen is az ő stílusa, és ezek az első, későbbi repüléséhez készülő “szárnypróbálgatások”.

Hiányzott a későbbi regényeket oly meghatározó folyamatos nézőpontváltás. Az erre tett próbálkozásokat már érezni, viszont a pszichológiai mélységekbe nem igazán megy bele (sajnos). Gillie és Roberta története viszont ütős, a végéig meglepetéseket tartogatott számomra.

theodora P>!
Elizabeth George: A nagy szabadítás

Érdekes szereplők – szinte mindenkinek van valami titka, amire szép lassan fény derül. Tetszettek a leírások, a cselekmény – igaz a vége elég 'falhozvágós' volt.

Lobo P>!
Elizabeth George: A nagy szabadítás

Amolyan békebeli angol krimi, de már a 80-as évekből, érdekes szereplőkkel, kisvárossal, ahol mindenkinek van mit rejtegetnie sőt még egy többszáz éves legenda is van.

czuczy>!
Elizabeth George: A nagy szabadítás

Egyszeri olvasással nagyon élveztem! Borzongató az eseményekbe belegondolni, amik számomra különösen megrázóak. Többször nem venném kézbe, de határozottan jó volt :)

Lynley felügyelő sorozat · Összehasonlítás