Napnyugta ​Santa Monicában 40 csillagozás

Látta a sötétben.
Érezte, hogy nézi.
Tudta, hogy el fogja kapni…

Az egykor dúsgazdag Parrish családból származó Ellie éjt nappallá téve dolgozik, hogy kis kávézóját sikerre vigye, és idővel egy előkelő étterem tulajdonosa legyen. Nemcsak gyerekkori álmai hajtják, nagyanyjáról is gondoskodnia kell, aki szülei halála után felnevelte. Szerelemre nem sok ideje marad, míg össze nem fut régi ismerősével, a szívtipró Dan Cassidyvel. Az egykori rendőr közelsége azonban egyiküknek sem felhőtlen boldogság. Húsz évvel ezelőtt egy elmebeteg gyilkos ráakaszkodott Ellie családjára, akkor sikeresen félreállították, de letöltötte büntetését, és újra nyomon van, hogy összetörje Ellie álmait…

Eredeti cím: Sooner or later

Ulpius-ház, Budapest, 2009
512 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542898 · Fordította: Gazdag Diana

MezeiMarcsi>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

Annak ellenére, hogy kiszámítható volt, tetszett.
(A borítónak nem sok köze lehet Santa Monica-hoz:)

kiruu P>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

Figyelem! A borító nem tükrözi a könyv tartalmát. Nem, egyáltalán nem egy koktélt kortyolgatós könyv ez.
A gyilkos karaktere eszméletlenül jól meg lett alkotva. Utáltam és imádtam egyszerre. A többi szereplő se volt rossz, de olyat átlagosnak bizonyultak. Kellemes kis könyv ez, de nem kell eget rengető dolgot várni.

zsófcsa>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

hát ezt befaltam. nagyon izgalmas volt, bár kissé kiszámítható is, de imádtam, ahogy és amiket ettek, főztek, a tájat, a szőlő ültetvényt…
tipikus nyári olvasmány, csak azt sajnáltam hogy én nem egy medence mellett olvashattam :)

Alexa88>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

Amikor ezt a könyvet a kezembe vettem csak egy kis könnyed olvasmányra vágytam, valami kis romantikus nyálra. :D Na ez nem az volt. Persze volt benne romantika is, de nem fulladtam bele, jól volt felépítve mind a karakterek mind a történet szempontjából.

szilva81>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

Kellemes csalódás volt ez a könyv, a boritója alapján húztam halasztottam, hogy biztos limonádé lesz, de ennek ellenére egy jó kis krimiszál is volt benne a romantikán túl. Kellemes, kikapcsolódós és érdekfeszítő, olvastatja magát. A fél csillag levonás a vége miatt van, ami pillanatok alatt megtörtént. Nem értem az írókat, miért nem fejezik be teljesen a könyvet, kb. + két oldalon múlik, hogy kerek egész legyen. Már unom ezt felhozni az értékelésekben, lehet, csak engem zavar hogy a bevezetés és tárgyalás után a befejezés villámgyors.

Emyon>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

Nem volt rossz, igaz annyira jónak sem mondanám. Könnyű kis olvasmány, egyszer el lehet olvasni, de ennyi. Legalább is nekem. Kicsit unatkoztam is olvasás közben, igazából már vártam is, hogy vége legyen. Persze azért voltak benne jobb részek is.

geszti>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

Talán egy kicsit gyengébb, mint a korábban olvasott könyvei. Így az ünnepek alatt, rohangáló gyerekekkel a fenyőfa körül, kikapcsolódás volt olvasni.

Csilla_Herczeg>!

Remek könyv, de!
1. számú szabály! Ne ítélj borító alapján, mert meglehet, hogy más könyvet kapsz, mint amire számítasz. Már eleve a borítón látható helynek 0 köze van Santa Monicához. Nyílván egy könnyű, pihentető, egy kis kalanddal fűszerezett lezser nyári olvasmányt vársz, sok szerelmi jelenettel.

Nos, igen, szerelmi szál is van benne, de emelett még krimi és akció is rendesen, eszméletlen, hogy milyen jeleneteket össze nem hozott az írónő.

Számomra végig izgalmas volt, amikor csak jutott rá egy kis időm, akkor csak úgy faltam az oldalakat.

sofia>!
Elizabeth Adler: Napnyugta Santa Monicában

Egy kicsit más volt, mint a többi regénye amiket olvastam. Vártam volna, hogy ebben is több helyszínen, kontinensen fut majd a cselekmény, de itt végig egy helyen játszódott. De ettől függetlenül izgalmas volt a történet, és csak azért nem kap 5 csillagot, mert valahogy a vége kicsit túl lett bonyolítva szerintem.