!

Kezicsókolom' 5 csillagozás

Történetek nem csak autósoknak
Könyvtár

Efrájim Kishon harminchét nyelvre lefordított könyvei negyvenmillió példányban keltek el. Történetei játszódhatnak bárhol, vitathatatlan, a sajátos pesti humor hagyományait folytatja. Írásaiban ott villódzik az az elegáns könnyedség, az a gonoszkodó, de sohasem gonosz csúfondárosság, amely a pestinek nevezett zsidó humor sajátja.

Rea

Efrájim Kishon: Kezicsókolom' Történetek nem csak autósoknak

Újabb hangoskönyv. Sok-sok hangos felnevetést vártam a hatására, és picit csalódást okozott, hogy ezt nem volt képes kicsiholni belőlem. Persze hébe-hóba mosolyra húzódott a szám, mégis valami irritált az előadásmódban. Úgy éreztem erőlteteti, hogy az összes mondatot viccesnek érzékeljük. Vagy csak nem annyira jön be nekem ez a zsidó humor. Egynek azért elment, mert közben a rakás vasalnivalóm észrevétlenül elfogyott:)

bozs

Efrájim Kishon: Kezicsókolom' Történetek nem csak autósoknak

Kihallgattam (új szót alkottam magamnak) a lemezt.
Volt amelyiken nagyokat nevettem – Az egész estét betöltő mogyoró
volt amelyik most is nagyon igaz – Rettenetes szülők
volt amelyiket nagyon untam és idegesített – Póker, Az eszpresszó gambit.
Összességében szórakoztatott és vezetés közben kifejezetten élvezetes hallgatni Vallai Pétert.

Miamona

Efrájim Kishon: Kezicsókolom' Történetek nem csak autósoknak

Olyan, mint egy átlagon felül picit derűsebb nap… mosolyt csal az arcodra, de aztán könnyen feledésbe merül. Kár, hogy ezzel a két történettel zárt, mert ezek tetszettek a legkevésbé…

Bővebben: http://miamonakonyveldeje.blogspot.com/2011/11/efrajim-kishon-kezicsokolom.html