Jack, ​az életművész 11 csillagozás

Edward Douglas: Jack, az életművész

Jack ​Nicholson nem akárki a filmtörténelemben. Szelíd motorosok, Száll a kakukk fészkére, Becéző szavak, Batman, Lesz ez még így se, Schmidt története. Több mint hatvan filmben szerepelt, tizenkétszer jelölték Oscar-díjra, háromszor el is nyerte. Számtalan Golden Globe-díj birtokosa, akit az Amerikai Filmakadémia és Putyin orosz elnök egyaránt életműdíjjal tüntetett ki. Élő hollywoodi legenda, aki hetvenévesen is keresett, energikus színész – abban a korban, amikor a legtöbben már csak karrierjük letűnt dicsőségéről ábrándoznak. Ki is Jack Nicholson? Valószínű az egyik leg ellentmondásos személye a művész világnak. A hatvanas-hetvenes évek szexszimbóluma, az ellenkultúra és a hippimozgalom szószólója, aki százával csábított el nőket, és nem volt közülük egyetlen sem, aki elégedetlenül távozott volna a Los Angeles-i Mulholland Drive-on álló házából. Állóképességéről és játékosságáról legendák keringenek Hollywoodban. Jack Nicholson falja a nőket. De ki gondolná, hogy a hetvenévesen… (tovább)

Kelly, Budapest, 2009
348 oldal · ISBN: 9789639667662 · Fordította: Stefanovits Péter

KergeLina>!
Edward Douglas: Jack, az életművész

Eddig is sejtettem, hogy Jack Nicholson nem egy egyszerű eset. Színészként szerintem zseniális, emberként meg tavaszi időjárás, ami a kicsattanóan szórakoztató és elbűvölőtől a kibírhatatlan tuskóig egy pillanat jut el. Azt mondjuk nem gondoltam volna, hogy ennyire fura figura. Bár most átgondolva nincs mit csodálkoznom, elég fura gyerekkora volt.Maga a könyv nekem egy kicsit csapongó volt, de lehet, hogy velem van a baj. Azt hiszem, örültem volna, ha a könyv tartalmazna interjúkat is.

ForgottenVampire>!
Edward Douglas: Jack, az életművész

Ez a könyv elsősorban arra törekszik, hogy Jack Nicholson életének emlékezetes vagy izgalmas részleteit tárja az olvasók elé, mindezt kronologikus sorrendben, személyiségével kevésbé foglalkozik, arra csak az egyes szituációkban tanúsított viselkedése alapján következtethetünk. Ennek köszönhetően néha egy nagyon szórakoztató, intelligens, néha pedig egy elviselhetetlen, akaratos alak képe jelenik meg előttünk, de mélyebben nem ismerjük meg a színészt. Ezt kissé hiányoltam. Örültem volna, ha a könyv hasábjain néhány komolyabb interjút is találhattam volna az öreg Jackkel.
Ez persze nem változtat azon, hogy ő az egyik kedvenc színészem, és nagy élmény volt jobban megismerni a munkásságát és az életét. Ajánlom minden rajongónak!