A ​kreatív elme 16 csillagozás

62 gyakorlat a kreativitás növelésére
Edward de Bono: A kreatív elme

Képzeljük ​el, hogy valamit azonnal meg kell oldanunk, egy ragyogó ötletet vár tőlünk a főnök, de a világon semmi nem jut eszünkbe… Ilyenkor kellene valami, ami meggyújtja azt a bizonyos szikrát…

De vajon hogyan késztethető működésre az „isteni szikra”? Lehet-e képezni magunkat az ötletességre?

Korunkban, amely egyre több szellemi önállóságot követel a munkában és a mindennapi életben egyaránt, a kreativitás lett az egyik legfontosabb „munkaeszköz”. A pszichológia és a pedagógia régi alapkérdése immár szinte mindenkit személyesen érintő dilemmává vált: vajon tanulható és fejleszthető-e a kreativitás?

Edward de Bono válasza egyértelmű igen! A kreativitás tanulható, fejleszthető és alkalmazható képesség – vallja a kreatív gondolkodás guruja. Bárki bármely helyzetben képessé válhat a legjobb lehetőségek és megoldások megteremtésére – csak szorgalmasan és rendszeresen élezni kell kreatív elméjét. Ehhez ajánl könyvünk 62 szellemes gyakorlatot – vagy talán… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2009
184 oldal · ISBN: 9789639686762 · Fordította: Bozai Ágota

postmodjane>!

Edward de Bono: A kreatív elme 62 gyakorlat a kreativitás növelésére

Tetszik, tetszik, ha időmilliomos lennék több játékot kipróbálnék belőle.
Jó néhány feladat viszont erőltetettnek tűnik. Értem a célt, hogy látszólag össze nem függő szavak között teremtsek kapcsolatot, de felmerül bennem a kérdés: nem lenne célravezetőbb valódibb problémákon, feladatokon élesíteni a laterális gondolkodást?
Mondjuk mindenkinek testre szabva: nekem ki kellene találni, mi lett volna Kazinczy életével a fogsága nélkül, vagy Csokonaival, ha valahogyan elnyeri Vajda Julianna kezét? Nekem így jobban tetszene: végül is az is kreativitás, ha új feladatokat találok ki. :)

Sonnenschein>!

Edward de Bono: A kreatív elme 62 gyakorlat a kreativitás növelésére

Nem olvasmánnyal van dolgunk, hanem gyakorlókönyvvel. A feladatoknak azonban nincs jó vagy rossz megoldása. Csak megoldása van. Kisebb vagy nagyobb mértékben, de mindenkinek hasznára válik a gyakorlatok elvégzése, alapvetően azonban csoportos foglalkozás lehetősége mellett sokkal nagyobb hasznát lehetne venni a könyvnek.

Bővebben itt: http://byblos.freeblog.hu/archives/2010/05/13/A_kreativ_elme

Maya>!

Edward de Bono: A kreatív elme 62 gyakorlat a kreativitás növelésére

Egy tanári továbbképzőn láttam először, sajnos csak rövid időre kaptam kölcsön. De ez egy olyan könyv amit ott szeretnék tudni a könyvespolcomon.

KNW I>!

Edward de Bono: A kreatív elme 62 gyakorlat a kreativitás növelésére

Hasznos könyv mindenkinek, aki szívesen tornáztatja az agyát.

halenka I>!

Edward de Bono: A kreatív elme 62 gyakorlat a kreativitás növelésére

Nem nagy szám, de egyszer olvasható.

S_E_Tünde>!

Edward de Bono: A kreatív elme 62 gyakorlat a kreativitás növelésére

Voltak benne olyan játékok, ami nyelvtanuláshoz is fel lehet használni. Alig várom, hogy elkészítsem hozzá a szavakat :)

imma P>!

A művészvilág kreativitásának egyik mozgatója a nagyon jó esztétikai ítélőképesség. A művész ítéli meg, hogy valami jó vagy sem. Ez teljesen más képesség, mint új ötletek kitalálása.

nagytimi85>!

Sokan végeznek napi testedzést. Vannak, akik naponta lemennek az edzőterembe. Javaslom, alakítsuk ki a napi egy kreativitásgyakorlat elvégzésének szokását. Ahogy a testgyakorlásnál, itt is fontos a rendszeresség és a fegyelmezettség.

17. oldal, Használati utasítás a könyvhöz (HVG, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: kreativitás