Mekkora? ​Ekkora! 15 csillagozás

Edna Ferber: Mekkora? Ekkora! Edna Ferber: Mekkora? Ekkora! Edna Ferber: Mekkora? Ekkora!

A kis Selina, egy hivatásos kártyás árván maradt leánya Chichagóból a város környéki holland farmerek zárt világába csöppen. Itt, a nagy karrierek és a kemény, embert próbáló munka árnyékában próbál érvényesülni ez a különös, vonzó asszony, miközben sikerül megőriznie a finomság, szépség iránti érzékenységét. Csodálatos álmait fián keresztül szeretné megvalósítani – művészt, építészt nevel belőle –, ám a fiú egy milliomos feleségének bűvkörébe kerülve megszédül a gazdagság érintésétől, s úgy látszik, már-már elmerül a felső tízezer életének léha forgatagában…
A michigani születésű, magyar származású írónő, Edna Ferber (1887-1968) a bestseller irodalom világszerte ismert képviselője. Első igazán híres műve ez a regény – eredeti címe: So Big -. Pulitzer díjat is kapott érte 1924-ben.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Örökzöld könyvek Móra

Móra, Budapest, 1990
282 oldal · ISBN: 9631170004 · Fordította: Kosáryné Réz Lola
Palladis, Budapest
300 oldal · Fordította: Kosáryné Réz Lola

Youditta>!
Edna Ferber: Mekkora? Ekkora!

Bár le tudnám írni szépen az érzéseimet ezzel a könyvvel kapcsolatban, de nem tudom. Csak azt, hogy elolvastam a fülszöveget és azonnal elragadott. Elkezdtem a könyvet és letenni nem tudtam.

Micsoda női sors, micsoda nő Selina! Igazi harcos, kemény asszony!

„Selina olyan csodálatos nő, akinek a lelke az arcára van írva!”

Annyi csoda van ebben a könyvben, az élet szépsége Selina szemén keresztül, aki egy káposztaföldet is úgy lát, mintha drágakövekből állna.
Annyira gyönyörűen ír Edna Ferber az élet igazi szépségeiről, a körülöttünk lévő csodákról, amit csak olyan nagyszerű lelkek vesznek észre, mint Selina, pedig a csoda mindenki körül ott van. Engem Edna Ferber azonnal megvett kilóra, és elmondható, hogy 2014 egyik legszebb, legmeghatározóbb élménye volt őt olvasni.

Pulitzer ide vagy oda, büszkék lehetünk magyar származására!

BiankaღAsLight>!
Edna Ferber: Mekkora? Ekkora!

Nagyon tanulságos könyv és külön tetszik, hogy ennyit ír a női munkákról és Selina életfelfogásáról. Ahhoz képest, hogy több mint 100 éves a könyv eléggé érthető a nyelvezete és még most is megállja a helyét. Ezért tényleg Örökzöld. Nehezen álltam hozzá, sőt kedvem sem volt, inkább csak egy kihívás miatt olvastam, mert Pulitzer díjas. Ennek ellenére tetszett. Selina igazan erős női jellem volt, így nem volt szükség erős férfi karakterre. Ezért is lehetett Pervus és Dirk is ennyire semleges és nem erőltetett. Az író valószínűleg magáról formázhatta Selinát. Ekkor a női jogok még nem igazán voltak olyan fontosak ő mégis kiállt az álmai és a hite mellett. A történet úgy gondolom róla szólt, az ő életéről és hogy mennyi mindenen ment keresztül. A cselekmény nem volt érdekes különösebben, inkább átlagos, de annyi érzés van benne ami kompenzálja ezt. Mindenesetre nem kétszer olvasos, de tanulságos volt. Megérte.

vercsa>!

Csak kétféle ember van a világon, aki ér valamit: az egyik olyan, mint a búza, a másik mint a smaragd. Az egyik hasznot hajt, a másik gyönyörködtet. A többi semmit sem ér.

Youditta>!

Igazi vénkisasszonyok voltak mind a ketten. Örökké kesztyűt hordtak, hangosan olvastak, ám valójában nem értették a Bibliát, elviselhetetlenül rendes szobában laktak, még a macskájuk is szomorú volt, és sohasem születtek kiscicái.

vercsa>!

Válogatás nélkül olvasott. Elolvasott mindent, ami a kezébe került a kifőzdékben, a bútorozott szobákban, a szállókban, a közeli könyvtárakban. Ha az apját bántotta néha a gondolat, hogy sokat hagyja őt magára, rendesen könyveket hozott neki, nagy halom könyvet, és Selina boldogan ült le a kincsei közé.

Kaat>!

….minden fej káposztában verejték és vér, emberi agyvelő, csont és élet meg egészség és ifjúság van? Ha ezt tudja az ember, nem válogat…

Mananna>!

– Az tetszik nekem, apuska, hogy a színházban meg a könyvekben minden megtörténhetik.
Minden, amit csak el lehet képzelni!
– Az életben sincs másképpen, kislányom – felelte az apja. – Nem is gondolod, mennyi
minden történik. Csak nem szabad semmit eltervezni, semminek ellenszegülni. Az ember
behunyja a szemét, és hagyja, hogy a sors vigye magával…

Youditta>!

Selina boldog volt. Nem ismert más férfit, mint az édesapját, nem ismert más nőt, mint az ott alkalmazottakat és az iskolatársnőit. Annyit sem tudott az életről, mint az apácák. Az apácák még a Bibliából is többet tanulhatnak a földi szenvedélyekről, mint amennyivel Selina találkozott.

KBCsilla P>!

Nagyon nehéz reménykedőnek lenni hajnali három órakor, reggeli előtt…