Semmi ​sem lehetetlen 27 csillagozás

Dynamo: Semmi sem lehetetlen

"Éjt ​nappallá téve gyakoroltam – már-már megszállottan. A varázslat az életem!”
Steven Frayne, ismertebb nevén Dynamo napjaink legnagyobb illuzionistája! Ezt minden túlzás nélkül állíthatjuk, hiszen trükkjeivel hollywoodi hírességeket éppúgy elkápráztat, mint az utca emberét.
Ránézésre átlagos fiatal srác, aki imádja a hip-hopot és lelkes focirajongó. Gyerekkorában sokat csúfolták gyakori betegeskedése miatt, de tehetségével, no és a nagyapjától ellesett fantasztikus kártyatrükkökkel egyre több rajongót szerzett. Az igazi áttörésre New Yorkban került sor, amikor egy Houdini emlékesten ő is fellépett, és a közönség soraiból valaki hangosan bekiabált: Ez a srác tisztára olyan, mint egy dinamó! Nos, ezzel a névválasztást is kipipálhatjuk, innentől kezdve ugyanis Dynamo néven bűvöli a közönséget.
Az újabb mérdföldkő London, ahol videóra vette néhány mutatványát – az utcán és rapper barátainak egy-egy fellépésekor, a kulisszák mögött. Nem telt bele egy év, és a… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2013
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155235467 · Fordította: Rézműves László

Szimirza>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Odáig és vissza vagy tőle, érte, miatta :) Nem vagyok nagy önéletrajz kedvelő, mert a legtöbb csalódás vagy azért, mert semmi újat nem tudott mondani, vagy azért, mert olyan pocsékul volt megírva, megszerkesztve. Ez viszont, 10-ből 10 pontos. Káprázatos, bámulatos, varázslatos! Csak ajánlani tudom, garantálom, hogy el fog bűvölni ;)

Könyvmoly33>!

Nagyon tetszett
Izgalmas volt végigkövetni az életét, hogy honnan hova jutott.
A varázslat mindig is érdekelt és örülök, hogy rábukkamtam erre a könyvre.
Rettentő jó pozitív energiamerítő és motiváló is valmilyen szinten.

_niki P>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Régebben néha belenézegettem a műsorába, és tetszett, amit csinált. Aztán valahol hallottam, hogy Crohn-beteg, és erről ír is a könyvében. Sajnos érintett vagyok, szóval gondoltam, elolvasom. És örülök, hogy így tettem.
Jó volt olvasni, hogy mennyire pozitív tudott maradni a körülmények ellenére is – mondhatjuk, hogy a nulláról kellett indulnia, sokat betegeskedett is, ő mégis küzdött az álmaiért, és végül sikerült elérnie azt, amit szeretett volna. Olvasás közben megnéztem egy-két trükkjét, amiről éppen írt, tényleg nagyon ügyes. Nem is bánom, hogy nem trükkleleplezős könyv volt, úgy odalenne a varázsa.

aliggaz>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Egyszer egy oldalon azt olvastam róla, hogy járja a világ nagy városait, és azokra vadászik akik a könyvét olvassák.
Persze hozzám nem jött oda trükköket mutatni, de mindennek ellenére brutálisan jól megírt, önéletrajzzal fűszerezett „varázskönyv”. Majdnem kedvenc.

Kit>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Dynamo egy csoda, a szó minden lehetséges értelmében.
Egyedül attól félek, hogy anélkül távozik majd (egyszer, sok-sok hosszú év múlva), hogy bárkinek elárulná a varázslatai titkát, és eltűnik ez a csoda. És igen, szándékosan nem vagyok hajlandó trükköknek nevezni őket. Nagyon sokáig piszkáltam anyut, aki imádja Dynamo műsorát, hogy 'ugyan már, tuti csak trükk, nézd meg!', mígnem egyszer én is leültem megnézni, és rájöttem, hogy a varázslatai 99%-ára semmilyen logikus magyarázatot nem tudok találni. Úgyhogy onnantól fogva nekem azok nem trükkök. Ez varázslat, igazi és ámulatba ejtő. Imádom!

Axelyna>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Természetesen mikor megláttam a könyvesboltban, akkor én is azt gondoltam, mint az emberek legtöbbje: „Végre megtudom hogyan is csinálja!”. Aztán felraktam a polcomra és el is felejtkeztem róla majdnem egy évre. Aztán egyik nap, ahogy néztem át a könyveimet, ráleltem. Rögtön el is kezdtem olvasni és nem is bántam meg. Nem azt írja le, hogyan csinálja a trükköket, nem. Ennél egy jóval nagyobb varázslatot tár elénk. Hogyan lehet egy hátrányos körülmények között, csonka családban élő, beteges kisgyerekből a világ egyik legjobb illuzionistája. Ahogy olvastam olyan volt, mintha én is átéltem volna vele együtt a megpróbáltatásokat, az örömöket és minden csodát, amit a világban látott. Erőt adott, hogy én is tovább tudjak küzdeni az álmaimért.

Video>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Stephen King életrajza után olvastam, és meglepő volt a sok hasonlóság a két történet között. Dynamo könyvében egy kicsit túl sok a „semmi sem lehetetlen” blabla, de amúgy nem volt rossz.

molyreka I>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Dynamo egy új világot nyitott számomra. Valójában tényleg elhitette velem, hogy semmi sem lehetetlen. Attól függetlenül, hogy nem tudok varázsolni, sem mágikus bűvészmutatványokkal egyszerű, átlagos utcaembereket letaglózni, rengeteget segített a könyv. Azt hiszem, az olvasása után kezdtem rájönni, hogy én is bármire képes vagyok, csak hinnem kell magamban. Én Neki köszönhetem, hogy a gondolkodásom gyökeres változáson ment keresztül, és lett önbizalmam. Mert bebizonyítottam saját magamnak, hogy ha hiszek abban, amit el szeretnék érni, akkor képes vagyok rá!
Elképesztően motiváló, mindenkinek maximálisan ajánlom!

Murcica>!
Dynamo: Semmi sem lehetetlen

Humorosan megírt önéletrajz (és egyben motivációs könyv), amely egy töretlen hitű, a végletekig eltökélt mágusról szól. Néha ugyan ugrálunk az időben, vagy épp később derül ki egy-egy eseménynek a miértje vagy hogyanja, de engem elvarázsolt. A legtöbb embernek az életkedve is elment volna attól, amiken Dynamo keresztülment, Ő mégis újra talpra állt és folytatta nehezen kitaposható útját az álmai felé. Ritka az olyan ember, akit az álmai és nem a pénz vagy siker motivál. Megvallom őszintén a könyv csak véletlenül került a kezembe, és előtte még sose hallottam Dynamo nevét, de megfogott a cím: Semmi sem lehetetlen. Így kell minden akadályra gondolni, ami elénk kerül! Hajrá!

Szelén>!

Be akartam bizonyítani – muszáj volt bebizonyítanom –, hogy szorgalmas munkával, elszántsággal és némi varázslattal bármit el lehet érni: hogy semmi sem lehetetlen.

Detty89 P>!

Imádom, hogy az olyan dolgok, mint a mágia, a film, az irodalom, a képzőművészet vagy a tánc hihetetlen képességgel rendelkeznek arra, hogy meghaladják a társadalmi korlátokat. Ezek a dolgok összehozzák az embereket – olyanokat, akiknek szokványos esetben talán soha nem nyílna alkalmuk megismerni egymást.

Szelén>!

Az embernek azonban néha nem szabad törődnie a veszéllyel, mert csak így válthatja valóra az álmait. Jobb megpróbálni, és kudarcot vallani, mint soha meg sem próbálni.

Könyvmoly33>!

Jobb megpróbálni és kudarcot vallani, mint soha meg nem próbálni.

VirdzsóV>!

Mindenkinek, aki hitt az én elérhetetlen álmomban: nélkületek nem sikerült volna valóra váltanom a lehetetlent!

VirdzsóV>!

Könyvemnek valójában az a célja, hogy bebizonyítsa neked: nincs lehetetlen. Bármit is szeretnél elérni az életben, képes lehetsz rá. […] Én ezt az utat választottam. Ki tudja, talán te is követni fogod a példámat – elvégre mindenki életében elkél egy kis varázslat…

_niki P>!

Bizonyos szempontból – bármilyen furcsa is – hálás vagyok a Crohn-betegségnek, mert ez adta meg azt a kezdőlökést, amelyre szükségem volt. Persze, ha választhatnék, szívesebben élnék normális, fájdalommentes életet. A betegséggel folytatott küzdelem azonban belső erőt adott nekem, és soha nem hagytam, hogy bármitől is visszatartson. A Crohnnak köszönhetem a felismerést, hogy ha a céljaimra összpontosítok, bármit elérhetek, amit csak akarok. Akármit.

153. oldal, 6. fejezet - Emlékezz a nevemre!