Űrcsilliárdos 10 csillagozás

Dragon György: Űrcsilliárdos

Valahol ​a világegyetemben egy ambíciózus, pályakezdő holovíziós riporter arról álmodozik, hogy egyszer ő is ismert és gazdag lesz és ettől könnyű és szép lesz az élete. Egy véletlen folytán elérkezik a nagy lehetőség amely valóra váltani látszik a legmerészebb álmait is. Ez azonban rengeteg hihetetlennek tűnő kalanddal jár együtt. Mindez a meglehetősen távoli jövőben történik, amikor az űrutazás, a hiperűrugrás, a féregjáratok használata természetes dolgok, az emberiség már felfedezte a Tejútrendszert, megismert rengeteg hozzá nagyon vagy nagyon nem hasonlító fajt, bolygót és csodát, rengeteg barátságot kötött és megvívott sok-sok csatát ellenségeivel.
Maga a történet igaz, szereplői és történései valóságosak, a regény eredetije a távoli jövő bármely nyilvános könyvtárában elolvasható. A sors furcsa fintora miatt azonban mindez még nem történt meg, legalábbis azok számára, akik most ezt olvassák. Valahol a távoli jövőben játszódó események valóban olyanok, mint az Élet… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2013

atella>!
Dragon György: Űrcsilliárdos

Könnyed, szórakoztató „soft” sci-fi, amelyben a sorok között azért rejtett mondanivaló is található. Bár a főszereplők esetében minden túlságosan klappol, voltak benne nagyon ötletes fejezetek (pl. a tárgyalás), apróbb hibái ellenére összességében egy élvezetes olvasmány.

Dragon György: Űrcsilliárdos

„Sci-fi mese”. Nem tudom, van-e értelme ennek a szókapcsolatnak, nekem mindenesetre ez jut eszembe a könyvről, mivel amellett, hogy megtalálhatók benne a klasszikus sci-fi elemek (űrutazás, új technológiák, idegen fajok), van benne egy olyan ártatlan bájosság, ami a mesékre jellemző. Szórakoztató olvasmány sok humorral, rengeteg ötlettel és szerethető szereplőkkel.

bollaeszter>!
Dragon György: Űrcsilliárdos

Könnyed, mesélős-sztorizós sci-fi. Jó a hangulata, érdekes a világa – olyan, amiről még szívesen olvasna az ember. Érződik, hogy nem csak pár figura lett kitalálva, hanem egy egész kis univerzum.
Első regénynek remek, ha a következőben némileg több lesz a feszültség és mélyülnek a karakterek, akkor az még jobb lesz.

Atiskam>!
Dragon György: Űrcsilliárdos

Köszönöm Gyu, hogy bepillantást nyerhettem a világűrbe.
Nyugodj békében. 5*

zltn7>!
Dragon György: Űrcsilliárdos

Kellemes, kikapcsolódást nyújtott, szinte pillanatok alatt vissza tudtam kapcsolódni a történet szálba, élvezetes volt.

Jozsef_Fulop>!
Dragon György: Űrcsilliárdos

Ez egy igazán remek, könnyed kis sci-fi kalandregény jó adag humorral is fűszerezve, bátran ajánlom a műfaj kedvelőinek! ;) Lehetne rengeteg részt belőle idézni de szerintem essetek neki, nem fogjátok megbánni! :) (Hey Joe) űrcsilliárdos kalandregény scifi dragongyörgy Gyu #könyvajánló (Nyugodj békében Gyu!)

Nyctea P>!

Rádaásul megtanultam tőle a legfontosabbat: az álmainkat nem szabad feladni, de nem is kellenek minden áron. Ez vezérelt egész életemben.

Nyctea P>!

Annyira hálásak voltak, hogy kineveztek a népük haiphengjének (ez egy emberi nyelvre lefordíthatatlan kifejezés, olyasmit jelent, mint amikor mindenki meztelen csiga, de akinek háza van, az a vezető – bár csak a meztelen csigák tudják igazából felfogni, ez mit is jelent).