Drága ​Édesanyám 11 csillagozás

Megható történetek arról, aki a legfontosabb
Drága Édesanyám Drága Édesanyám

Édesanyák, akik féltő szeretettel kísérik gyermekeik minden lépését. Asszonyok, akik akár életüket is feláldozzák értük. És nők, akiket sokszor nehezen értünk, pedig oly sok minden rejtőzik jóságos mosolyuk mögött. Csupa titok, csupa múlt, csupa szív emberek. Őket ünnepeljük most e kötettel.

A művek szerzői: Örkény István, Kosztolányi Dezső, Jane Austen, Mikszáth Kálmán, Nathaniel Hawthorne, Ady Endre, Csáth Géza, Gárdonyi Géza, Kaffka Margit, Guy de Maupassant, Móra Ferenc, Móricz Zsigmond, Karinthy Frigyes, Krúdy Gyula

Athenaeum, Budapest, 2024
Athenaeum, Budapest, 2014

Lilla>!

Drága Édesanyám Megható történetek arról, aki a legfontosabb

Tetszett, mindegyik történet érdekes volt. Akadt amelyik kevésbé tetszett, akadt amelyik nagyon. Az első történet (amikor az édesanya a villamosról figyeli a kisfiát) és Mikszáth Kálmán története tetszett a legjobban.
Ez egy olyan könyv, hogy mindenkinek aktuális, hiszen mindenkinek van/volt édesanyja, sok nő édesanya stb.
Egy esős napon, amikor Mamám meglátta, hogy mit olvasok, kölcsön kérte tőlem…egy ültő helyébeb bevégezte és neki is tetszett. Anyukámnak is ajánlani fogom, az biztos. :)
Kívül-belül szép. Érdemes időt szánni rá.

papeerzsepi>!

Drága Édesanyám Megható történetek arról, aki a legfontosabb

Volt amit nem tudtam hova tenni, szerintem nem illet a kötetbe.

Drága Édesanyám Megható történetek arról, aki a legfontosabb

Ez a tizenöt megható történet az édesanyákról a magyar- és a világirodalom nagyjaitól csodálatos egy gyűjtemény. A borító gyönyörűre sikerült, ajándéknak is kiváló. Mert anya csak egy van…

Diana3021_>!

Drága Édesanyám Megható történetek arról, aki a legfontosabb

A könyvben mind olyan nők a főszereplők, akik édesanyák is egyben. Édesanyának lenni a legfontosabb hivatás az életben, de ugyanakkor a legnehezebb is egyben.
Magyar és világirodalmi klasszikusoktól származó történeteket szedtek csokorba, és gyönyörű borításban adták ki.
A kötetben az alábbi szerzőktől olvashatunk gyönyörű történeteket: Örkény István, Kosztolányi Dezső, Jane Austen, Mikszáth Kálmán, Nathaniel Hawthorne, Ady Endre, Csáth Géza, Gárdonyi Géza, Kaffka Margit, Guy de Maupassant, Móra Ferenc, Móricz Zsigmond, Tolsztoj, Karinthy Frigyes, Krúdy Gyula.

Ingryd>!

– […] Abban leli örömét, hogy engem gyötör. Semmi tekintettel sincs az idegeimre.
– Téved, drágám; nagyon is tisztelem az idegeit. Hiszen régi ismerőseim: legalább húsz év óta állandóan rájuk hivatkozik.

30. oldal (Jane Austen: Büszkeség és balítélet)

Diana3021_>!

Élete feladatának azt tartotta, hogy férjhez adja leányait, vigaszt a látogatásokban és a pletykákban talált.

Ingryd>!

Így csak ők tudnak nézni, az anyák, szeretetük átlát a hegyeken, hétmérföldes csizmával lépked a szeretetük, s egy léghajót elkormányoznak e szeretet erejével, ha rajta utazik a fiuk…

11. oldal (Örkény István: Anyu)