62. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján

Kalapos ​Macska (Kalapos Macska 1.) 127 csillagozás

Dr. Seuss: Kalapos Macska

Mikor felbukkan a kicsit sem kancsal és kacska Kalapos Macska, Sári és a bátyja pillanatok alatt hatalmas felfordulás közepén találja magát, a mindent letaroló Izékkel.

De mi lesz, ha anya hazaér?!

Dr. Seuss a gyerekirodalom egyik legnépszerűbb alakja, Kalapos Macska című meséje pedig a legismertebb könyve.

A Kolibri Klasszikusok sorozatban végre magyarul is olvashatók Dr. Seuss hiánypótló könyvei, Szabó T. Anna hihetetlenül kreatív, mégis szöveghű fordításában.

Eredeti megjelenés éve: 1957

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kolibri Klasszikusok Kolibri

Kolibri, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591471 · Fordította: Szabó T. Anna

Klodette>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Ez a cuki Kalapos Macska mindig bajt kever, mint Paddington maci.
Jót akar, de mégis rosszat tesz, csibészkedik és lezserkedik, aztán persze meg is lesz az eredménye, következménye.
Kaotikus, de vicces, szívmelengető, tanulságos. :)

KönyvParfé P>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Nagyon élveztem a könyv olvasását, kifejezetten szórakoztatott, tetszett a ritmusossága. Magyar nyelvre Szabó T. Anna fordította, és hihetetlenül kreatív módon oldotta meg a feladatot. A szöveg egyszerű, mégis sikerült visszaadnia a játékosságot és az eredeti történet humorát. A mese kezdő olvasóknak ajánlott, ugyanis összesen 220 szóból áll. Persze ez ne tévesszen meg senkit, mert ennek ellenére a csavaros szóhasználatával és ütős szövegével észrevétlenül szeretteti meg az olvasást. Már többször elolvastam, de minden egyes alkalommal érzem az örömet és a lelkesedést, amikor megjelenik a Macska.
Az illusztrációk sem hétköznapiak, a fekete, fehér, piros és kék színek dominálnak a könyvben. Azt hihetnéd, hogy ennyire leegyszerűsített színhasználattal unalmasnak hathat, de tévedsz, mert az egész oldalakat kitöltő minták és részletes képek valóban látványosak.
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2016/05/12/dr_seuss_kalapos_m…

AniTiger P>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Nagyon tetszik, nagyon jó lett a magyar verzió, de a véleményem nem változott: én ebben a sztoriban a hal vagyok. [Vagy ramatyabb napokon Izé 1, esetleg Izé 2.]

Jóféle kis bolondság.

Gelso>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Aranyos, de azért van benne izgulni való bőven pl. spoiler – megkönnyebbültem (akár a halacska) amikor rend lett – pont időben, amikor hazaért az anya. Már a 2019-es molyszülinap óta el szerettem volna olvasni, amikor is a Kalapos Macskával kapcsolatos feladatot kaptunk – off

GytAnett>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Nem tartott sokból elolvasni. :D Néha nagyon jól esnek az ilyen kis gyerekkönyvek.
Bevallom, még nem nagyon hallottam Dr. Seussról, de itt már több figyeltemnél láttam, hogy szeretnék olvasni, vagy éppen már túl is vannak rajta. Úgyhogy ma, amikor megláttam a gyerekkönyvtárban abban a pillanatban le is csaptam rá. :D Csak itthon nyitottam ki. Azt hittem, hogy ennél azért egy kicsit hosszabb lesz. Mármint hogy több benne a szöveg. Tényleg ennyire nem tudtam semmit róla. :D Aranyos történet, és gyanítom, hogy gyerekként bizony én sem mondtam volna el anyukámnak, hogy egy kalapos macska bukkant fel a szobában Izé Eggyel és Izé Kettővel. Mert ugyan ki hitte volna el? :D
Szegény halat sajnáltam benne a legjobban. Ő testesíti meg a józan eszet, de senki nem hallgatott rá. És még ő járt a legrosszabbul… :D
A rajzok is nagyon jók voltak benne. :) Azt hiszem, szét fogok nézni Dr. Seuss munkásságát illetően. :P

Gyöngyi0309>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Nagyon szeretem Dr. Seuss könyveit, szerintem idővel a kisfiam kedvence lesz. Sajnálom, hogy magyarul nem teljesen lehet visszaadni, de még így is cuki verses történetek születnek.
A kalapos macska ott lakik az összes gyerekszobában, csak szerintem nem mindig rak rendet maga után.
Vicces volt az aggódó hal, illetve az Izék is.
Az illusztrációk is nagyon jók, viszont egyben egyenlőre még ez hosszú Rókusnak. Viszont én jól szórakoztam.

Chöpp >!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Nagyon bírtuk. A két vad kis Izét annyira nem, de a rendrakásnál fellélegeztünk.

gab001>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Hirtelen elhatározásból hoztam el a könyvtárból. Nem bántam meg, mert nem csak külsőleg szép. Verses formában íródott történet, de a ritmusnak és az eseményeknek köszönhetően nagyon olvasmányos. Ráadásul a végéről sem hiányzott a csattanó. Bár egyre jobban kételkedtem benne, de a végére mégis megkedveltem a Kalapos Macskát. Egyszerűen bámulatos.

Kolibri, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591471 · Fordította: Szabó T. Anna
luthienlovemagic IP>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Dr. Seusstól eddig két mesét, az A Grincset és a Kalapos Macska visszatért olvastam eddig. E két mese után eléggé vegyes érzések fűznek a szerző munkásságához, mert A Grincs a hirtelen lezárása miatt hagyott bennem némi hiányérzetet, viszont a Kalapos macska visszatér játékossága jó néhány vidám percet szerzett. Egészen mostanáig nem tudtam, hogy a Kalapos Macska is megvan, amíg a fiam oda nem hozta, hogy olvassuk el. Nagyon megörültem neki, mert régóta kíváncsi voltam a Kalapos Macska visszatér előzményére.

A magyar változatot ismét Szabó T. Anna tolmácsolásában olvashatjuk, a szövegei újfent ötletesek és viccesek, gördülékenyen olvashatók. Rímei remekbeszabottak, dallamossá, játékossá változtatja a szöveget, amit így öröm olvasni.

Az illusztrációk – kék, piros, fekete, fehér – színvilága tökéletesen illeszkedik a történet hangulatához. Kiváló kísérői a mesének, egyben jól egészítik ki a leírtakat. Már Dr. Seuss előző könyveiben is nagyon megtetszett ez a rajzstílus, így a képi világ ismerősként köszöntött, és még jobban megszerettem.

Bővebben: https://www.luthienkonyvvilaga.hu/2022/09/500-bejegyzes…

marianngabriella P>!
Dr. Seuss: Kalapos Macska

Annyira sajnálom, hogy ilyen kis rövidke. Annyira olvasnám tovább. Dr. Seuss valamit igazán tudott, és a kalapos macskával rengeteg gyerek szívébe belopta magát. A történet aranyos, az illusztrációk csodálatosak.

imma P>!

Idesüss!