!

Gyűrűkúra 66 csillagozás

Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra
Régikönyvek.hu · 600 Ft –10% 540 Ft
Könyvtár

– Mi bizonyítja, hogy ez itt az Egy Gyűrű? -firtatta a sztepcipős férfi. – A Bölcsek számos jelet fedezhetnek fel rajta, Baromúr – közölte Gründolf. – Az iránytű, a síp, a mágikus dekóder – itt van minden. Meg aztán a véset: Grundg blaupunkt luger frug Watusi snafr wazuuu! Nixon dirksen nasahist Rebuzuu bugaluu! Alsó-Középfölde népeit – Tolkien után szabadon Hordor ura Szaruón hordái és praktikái fenyegetik. A Bölcseknek és Nagyoknak meg kell találniuk a megoldást, amíg nem késő. A megoldást, mely – az olvasók számára is – egyes-egyedül a Gyűrűkúra. Alsó-Középföld jövője egy ifjú herót, e lélegzetelállító paródia az Ön kezében van!

Eredeti cím: Bored of the Rings

300 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
cheriekote könyve Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Eltiron
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Sajnos átírták az eredeti, zseniális fordítást egy második, jóval erőltetettebb formátumba. A ’91-es első magyar kiadás nagy kedvencem, volt nem egy olyan szerepjátékos házibuli, aminek hajnalán részleteket olvastunk fel a könyvből és részegen röhögtünk a poénokon (úristen, ez mennyire nerd-nek hangzik :)) Tényleg nehéz jó paródia-könyvet írni, de ez telitalálat.

Noro MP
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Kínos és erőltetett iromány, gyakran alpári poénpokkal, amelyek sajnos a legtöbb magyar SFF paródiát is inspirálták.

dagalyos
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Emlékszem, amikor barátommal először a kezünkbe vettük a könyvet (ennek közel 20 éve) nekem szinte égette a kezemet a „szentségtelensége” miatt, hisz akkoriban az EREDETI mű volt nekem az Alfa és az Omega, és nem tudtam hová tenni, hogy valaki gúnyt űz belőle.

Aztán persze beleolvastunk, és kisvártatva hasunkat fájlaltuk.

Olvastam -legalább is elkezdtem- pár paródia könyvet. Ez nem csak a témaválasztása miatt lóg ki közülük, de stílusa is kiváló. Sokan azt gondolják, könnyű a Gyűrűk Urából paródiát írni, pedig nem az.
Legalább is jót írni nem könnyű, hiszen túlságosan is adja magát hogy az ember „túl messzire menjen” vele, és közönségessé váljon. Ez a könyv okosan tartja magát az elvhez, miszerint a kevesebb néha több.
A figurák érezhetően élnek, és jól kidolgozottak. Alig várom, hogy 20 évvel idősebben is újra vihogjak rajta, még ha tudom most máshogy is fog ütni.

Lunemorte P
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Olyan fájdalmasan fárasztó valami volt ez,hogy szinte már nevettem. :D Nem emlékszek már rá amúgy,csak arra hogy nem is hosszú az eredetihez képest és nagyon bugyuta is volt. Anno vagy 2 hónapig rajta „ültem",mert nem volt kedvem ezt olvasni…

lilla_csanyi
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Alapvetően nem szeretem a paródiakönyveket, mert a legtöbb erőltetett és fárasztó, de ez a könyv annyira elmeroggyant…Tuti beszívva írták:) Én nagyon jókat nevettem rajta!:D

Bíró_Júlia
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Minden idők legpihentebb fantasy-paródiája – de a 91'-esnél későbbit, bizony mondom néked, kezedbe ne fogj, mert a legújabb és bővített kiadást kár volt megújítani és kibővíteni. Esmég oly esetet láthatunk, hol az kevesebb több. Sőt mi több, tökéletes.

mongúz
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Ez igazán rossz volt. Bár néha röhögtem, de inkább csak kínomban.

Orshie
Douglas C. Kenney – Henry N. Beard: Gyűrűkúra

Jó visszaemlékezni azokra a délutánokra, amikor gyerekként egy barátnőmmel hangosan olvastunk fel belőle egymásnak és szakadtunk a nevetéstől. Most a Hobbit filmek újra felmelegítették a témát, ezért leporoltam és beleolvastam, de sajnos így tizen-egynéhány évvel később csak rettenetesen fárasztó.

dagalyos

Tvelfek verték eme Gyűrűt
Csupajószándékú örült
Úr ez minden fajzaton,
Mi kúsz és mász, lenn s a karzaton
Egy Gyűrű mind felett
Egy Gyűrű kegyetlen
Elszajréztad? Nosza! Rejtsd el a hegyekben
Ha rühelled, nem nagy kár, nem is hintűnk porhót
Küldd el Szaruónnak: fizeti a portót

Csodaautista

A sárkányt, azt a szerencsétlen, békebeli baziliszkuszt, amely úgy bűzlött, mint egy tömött busz…

29. oldal, A Gyűrű megtalálásáról (Szukits, 2003)