Hogyan ​öltözködünk? 29 csillagozás

Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Képeskönyvünk titkos ablakait kihajtva rengeteg meglepetésben lesz részük a mindenre kíváncsi apróságoknak.

Eredeti cím: Was ziehen wir an?

Eredeti megjelenés éve: 2008

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini – Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2012
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443195 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Doris Rübel

Gelso>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Most azt kell mondjam, hogy ez a rész profi.
Nagyon szerteágazó, nem csak az öltözködésről, ill. a ruhadarabokról szól, hanem az eredetükről is – hogyan és miből készülnek? Milyen anyagokat ismerünk, és azok miből származnak? A gyapjút az állatról nyírják, a gyapotból pedig lesz a pamut. A lábbelikről és azok „záródásukról” is szó van, hajtogatós módszerrel láttatja a zipzár, a tépőzár ill. a cipőfűző közti különbséget. Ja, és még az is klassz, hogy foltot tesz (hajtogatással) a lyukas nadrágra. (meg még megmosolyogtató, mert a nagyobb kisfiam összes nadrágja, szabadidőruhája így végezte, nem győztem rá keresni és vasalni a foltot…) És még a „libabőr” kifejezést is elmagyarázza. Szóval még humoros is. Jó kis sorozat ez.

Juca P>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

A molyos értékelések nagyban befolyásoltak abban, hogy erre a könyvre esett a választásom a sorozatból. :)

Sok mindent megtudhatnak belőle a kicsik az öltözködésről. A legjobb részek természetesen azok, ahol fel lehet öltöztetni a gyerkőcöket. Lányom nagyon élvezte, hogy a kislányra ráhajthatja a ruhadarabokat. ^^ off A rengeteg kihajtható fül kedvet hoz a lapozgatáshoz. Az egyik dupla oldalon egy kisfiú egy napján követhetjük nyomon képekben, ahol minden képen az öltözködés áll a főszerepben. Ha végiggondoljuk, valóban nem csupán a reggeli felöltözés, és esti pizsibe bújás a része. Még a cipőfűzést is lehet gyakorolni, bár fűzőt nem mellékeltek a könyvhöz, és a papírfelület félek elszakadna gyakorlás közben, úgyhogy ezt inkább majd máson próbáljuk meg.

Az öltözködéshez hozzátartozik, hogy megismerjük mi történik a koszos, szakadt ruhákkal, valamint azt is megtanulhatják a kicsik, miből készülhetnek a ruhák. Hasznos könyvecske, gyakran fogjuk forgatni. :)

FreeBird>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Ez a rész tetszett a 3 évesemnek. Főleg, hogy kihajtós lapokkal fel lehet öltöztetni egy kislányt, és a mosógép!! A fiam nagy rajongója :)

PTJulia P>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Aranyos, praktikus könyvecske; a kisebb korosztályt remekül bevezeti az öltözködés világába. Az alap információkon túl azt is megtanulhatják pl, hogy milyen ruha-alapanyagok vannak, és miért kell egyes szakmákhoz védőöltözet.

H_Andi>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Csak ismételni tudom magamat,vagyis azt leírni, amit a sorozat másik, korábban olvasott részéhez írtam, miszerint:
nagyon szeretem a Scolar kiadó Ravensburger könyveit, mert szépek és igényesek. Plusz pont a kis kihajtható fülecskékért. Örülök, hogy rátaláltam ezekre a kis könyvecskékre, mert a 2-4 éves korosztálynak kevés hasonló ismeretterjesztő kiadvány létezik.
Pluszban még hozzátenném, hogy ez a rész, már inkább a nagyobbacska gyerekeknek való, de az én 2 évesem is szívesen nézegeti.

lenne P>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Három évesem kedvence lett ez a könyv is. Az öltözködés nagyon érdekli, annak ellenére, hogy saját bevallása szerint pucéran szeret lenni a legjobban.

SzTEtti>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Elég nehéz valamit értékelni, ha a gyerekemet nem érdekelte. De nem tudom, hogy azért mert nem érdekelte, vagy mert nem értette még. Szerintem nem túl reális a 2 éves kortól való ajánlás. Egy 2 éves nem hiszem, hogy megérti a „mi a bőr” meg a „miből lesz a gyapjú” magyarázatokat. A nyitogatós ablakok azért tetszettek, és az is ért a legtöbbet benne.

Millázs>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Ez telitalálat! Nagyon tetszett a pöttömöknek! De most komolyan, a kihajtható ablakokkal fel lehet öltöztetni egy kislányt, mekkora ez már!
Szó van itt mindenről: mosásról, varrásról, cipőfűzésről, birkanyírásról, munkaruhákról stb.
Az uccsó két oldal a ruhák anyagáról még magas nekünk, továbbképzést igényel, de a többi szuper!

Pennmenelien P>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Ez is egy olyan könyv, amelynél a cím kicsit elviheti az embert, mert nem csak a hogyan, hanem a mibe, mikor, milyen anyagból és még sok más kérdés is felmerül a könyvben. Nagyjából még válaszokat is kapunk rájuk, sőt onnan kezdi az egész témát, hogy miért is kell egyáltalán felöltőzni. Szerintem jó kis könyv, aranyosak a rajzok, izgalmasak a kihajthatós részek.

HoneyBunny>!
Doris Rübel: Hogyan öltözködünk?

Nagyon jó lenne ez a sorozat, csak a képek és a szöveg nincsenek összhangban, a korosztály szempontjából.