A ​pszichológia alapkérdései 17 csillagozás

Donald O. Hebb: A pszichológia alapkérdései Donald O. Hebb: A pszichológia alapkérdései

Tizedik ​nyelven jelenik meg Hebbnek, a kiváló kanadai pszichológusnak e könyve. Sikerét egyaránt köszönheti korszerû, természettudományos szemléletének, az egyes témakörök alapos, rendszerezõ áttekintésének és közvetlen – egyben didaktikus – hangvételének.
Az olvasó megismerkedhetsz általános pszichológia legfontosabb kérdéseivel: a viselkedéssel, a tanulással, az emlékezéssel, az örökléssel, a gondolkodással. Emellett a szerzõ számos jelenség lélektani és élettani alapjait, megjelenési formáit mutatja be, némelyikük hétköznapi „furcsaságnak” számít vagy a patológia területére vezet át.
Hebb sohasem egyetlen elméletrõl, hanem több, a tudományosság igényét kielégítõ, vagy legalábbis eddig meg nem cáfolt teóriáról és hipotézisrõl tájékoztat; éppen arra hívja fel a figyelmet, hogy a tudománnyal ismerkedõknek meg kell tanulniuk bizonyítékokat és cáfolatokat keresni, illetve bíráló szemmel tekinteni az újabb elméletekre és kísérleti eredményekre. Ennek érdekében igyekszik… (tovább)

Trivium, Budapest, 1998
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637570470 · Fordította: Czigler István, Lénárd László, Molnár Péter, Pléh Csaba, Szabó Imre
Gondolat / Trivium, Budapest, 1995
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632827368 · Fordította: Czigler István, Lénárd László, Molnár Péter, Pléh Csaba, Szabó Imre
Trivium, Budapest, 1994
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637570071 · Fordította: Czigler István, Lénárt László, Molnár Péter, Pléh Csaba, Szabó Imre

Bam>!
Donald O. Hebb: A pszichológia alapkérdései

Pszichofiziológia vizsgához olvastam el kiegészítésként; végén igazán csak átszaladva. Vizsgaanyag megértéséhez nagy segítség volt, de persze az anyag mélységét nem fedte le.
Cím kapcsán csak annyi, hogy hiába lélektan, itt inkább a tudományos – testi válaszok találhatók, tehát inkább élettani, mint lelki.

Beja>!
Donald O. Hebb: A pszichológia alapkérdései

Sokat tanultam anno belőle, mint laikus. Oké, néha elkelt egy szótár is hozzá:D