Vezetés ​és szervezés 10 csillagozás

Szervezetek kialakítása és működtetése
Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés

GONDOLKOZOTT ​MÁR AZON, HOGY…
– mi a vezető feladata?
– miért készítenek stratégiát a vállalatok?
– miért létezik sokféle szervezeti modell?
– miként lehet motiválni másokat?
– hogyan kontrollálhatja a vezető a kitűzött célok elérését?
– miért lehetnek sikeresek a szervezetek akkor is, ha egészen eltérő módon szervezik meg a munkát, és vezetőik is egészen más személyiséggel bírnak? Ilyen és ehhez hasonló, egészen mindennapi kérdésekre ad választ könyvünk, amelynek fókuszában a vezető és a szervezet áll. A könyvben a vezető stratégiaalkotási, szervezési, személyes vezetési (leadership-) és kontrolltevékenységéhez kapcsolódó ismereteket vesszük sorra. E vezetési funkciók közül kiemelten foglalkozunk a szervezéssel, illetve a szervezeti struktúrákkal.
Illusztratív felvezető esetek, háttéranyagok, ellenőrző kérdések, különböző alkalommal (képzéseken, tréningeken, versenyeken stb.) feldolgozható esettanulmányok, szituációs játékok, szószedet, a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bologna - tankönyvsorozat Aula

Akadémiai, Budapest, 2013
Aula, 2010

gabiica P>!
Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés

Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés Szervezetek kialakítása és működtetése

Tele példákkal és esettanulmányokkal, szerintem jól adja át a szükséges alapismereteket, szerettem olvasni/tanulni belőle.

Dorabella>!
Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés

Jól felépített, érthető, olvasmányos tankönyv és ez a tárgy is nagyon tetszett.

Gold00>!
Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés

Mindenkinek ajánlom, aki kicsit is érdeklődik a vezetés- és szervezéstudomány iránt. Roppantul informatív, az ábrák és táblázatok pedig segítik az információ feldolgozását. Konkrét példákkal kiegészítve még hatékonyabb lenne, ezek nélkül sokszor éreztem, hogy csak elméleti síkon működőképesek az egyes tanok, viszont gyakorlati alkalmazásról szívesen olvastam volna.

Jankovics_Dóri>!
Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés

tökéletes menedzsment alapokat add az olvasónak , sok sok esettanulmánnyal

Póklány>!
Dobák Miklós – Antal Zsuzsanna: Vezetés és szervezés

5*, mert 5-ös lett a vizsga :-D Nagyon hasznos könyv, tele esettanulmányokkal és ÉRTHETŐ magyarázatokkal! Imádtam, már amennyire egy egyetemi tankönyvet lehet :-)