Balkezesek ​kézikönyve 16 csillagozás

Diane Paul: Balkezesek kézikönyve Diane Paul: Balkezesek kézikönyve

Aki nem tapasztalta, elképzelni sem tudja, milyen nehézségekkel szembesül egy balkezes ember a jobbkezesek számára berendezett világban. Legyen szó akár az evőeszközök, az olló, a vonalzó, vagy a mozgólépcsó használatáról, az írás vagy az autóvezetés elsajátításáról, a „suták” bizony hátrányos helyzetben vannak. Hogyan lehet a balkezességből származó hátrányokat kiküszöbölni, sőt e sajátos helyzetből akár még előnyt is kovácsolni? Kedves balkezesek, szülők, tanárok figyelem! Kötetünk szerzője Angliában a balkezesek jogaiért folytatott küzdelem élharcosa. Könyvében, amely az írás megtanulásától a karrierépítésig számos hasznos tanáccsal szolgál, megtalálhatják a válaszokat kérdéseikre. Külön szeretnénk felhívni figyelmüket a kötetünk végén található címjegyzékre, amelyet a Magyarországi Balkezesek Egyesületének elnöke állított össze kifejezetten Olvasóink számára. Mert Önöknek joguk van hozzá, hogy balkezesek legyenek!

Maecenas, Budapest, 2006
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632031504 · Fordította: Puszta Dóra
Maecenas, Budapest, 1994
304 oldal · ISBN: 9637827285 · Fordította: Puszta Dóra

Klodette >!
Diane Paul: Balkezesek kézikönyve

Érdekes olvasmány volt, találtam benne sok újdonságot és persze azért elcsépelt, már eleve ismert dolgokat is.
Valami olyan könyvre vágytam, amin nem kell sokat gondolkodni és ez pont jó volt arra, mert ismert tényeket közölt.

BarbieB P>!
Diane Paul: Balkezesek kézikönyve

Leonardo da Vinci, Michelangelo, Einstein… szép kis lista, akikre jó érzés legalább annyiban hasonlítani, hogy ők is balkezesek voltak. Azt mindig is tudtam, hogy nem vagyok zseni (erre a matekórák amúgy is hamar ráébresztettek volna), mégis kicsit különlegesnek érezhettem magam, amiért a bal kezemet használom, a nagy többséggel ellentétben. A könyvben megszólalókkal ellentétben én soha nem éltem meg ezt a tulajdonságomat hátrányként, és a vele járó kényelmetlenségek sem tűntek fel (például íráskor vigyáznom kell, hogy ne maszatoljak, spirálfüzetbe írni sem egy leányálom, konzervnyitót pedig a mai napig nem tudok használni). Éppen ezért tartom kissé túlhaladottnak a könyvet, ami egyben persze szerencse is. Nehezen tudom elképzelni, hogy mai világunkban valakit hátrányos megkülönböztetés érne balkezessége miatt (érheti annyi minden másért).

dmmddm>!

2007.03.16-i értékelésem valahonnan:
Érintett vagyok, meg szerencsés is, mert egy kedves idős rokon nénitől eltekintve soha senki nem akart átszoktatni. Ez egy angol szerző könyve, hát ott sem volt könnyű élete a balogoknak.

lenne P>!

Három jelentős mű született balkezesek számára: Ravel D-dúr zongoraversenye, amelyet Paul Wittgensteinnek írt az után, hogy az első világháborúban elveszítette a jobb kezét; Prokofjev No.4. bal kézre írt versenye, és Britten versenyműve Harriet Cohennek, akinek megsérült a jobb keze.

215. oldal, 9. A jobb félteke és a művészet, Vonós hangszerek (Maecenas, 1994)

lenne P>!

Bár a bal féltekét mindig a beszédfunkciókkal azonosították, nyilvánvaló, hogy a beszéd nem merül ki a szavakban. A hanglejtés és a hang jellegzetességei ugyanolyan fontos elemek.

84. oldal, 4. A jobb félteke, A bal félteke (Maecenas, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: beszéd