54. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján

Állatkerti ​útmutató 118 csillagozás

Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Ki tudja, hol lakik a szerelmes pók? És az arabul tanuló marabu? Nos, pontosan ugyanott, ahol a zenét hallgató medve és a tapírral csókolózó hód: egy képzeletbeli, különleges állatkertben. Devecseri Gábor játékos versei az évek alatt mit sem veszítettek varázsukból, a mai gyerekek épp olyan kedwel olvassák, hallgatják és dúdolják őket, mint annak idején a szüleik.

A Móra Kiadó felújított kiadása ismét Réber László vidám, humoros rajzaival jelenik meg.

Eredeti megjelenés éve: 1945

Papirusz Duola, Budapest, 2002
48 oldal · ISBN: 9638620579

Elena96 I>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Én még a hangkazettás, később CD-s időszakban voltam gyerek. Még most is a fülemben cseng Halász Judit előadásában hallgattam végig utazás közben a megzenésített verseeket. Fejből tudom mindent.

Kovaxka P>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Persze, hogy kihívásra olvastam! Igazából olvasni se kellett, mert Halász Juditnak és a fiaimnak hála, kívülről tudom szinte minden sorát. Réber László itt is nagyot alkotott, legalább olyan cukik és találóak az illusztrációk, mint az ide-oda billegő verssorok. Szép állapotban megőrzöm leendő unokáimnak is.

clarisssa P>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Nemrég olvastam Tóth Krisztina Állatságok című kötetét, ami után @mezei ajánlotta figyelmembe ezt a könyvet. Szégyen-gyalázat, de eddig még nem találkoztam vele, bár az idézetek között rögtön akadt több is, ami ismerős volt. Hiányosságaim bepótlása érdekében a Gyermekkönyvtár felé vettem az irányt, ahol @Uzsonna-'val egy spontán molynyomozást is rendeztünk, kiderült ugyanis, hogy a könyv különböző kiadásai nem ugyanannyi versikét tartalmaznak. Természetesen a legbővebb változatot választottam ki, az mutatta nekem az utat az állatkertbe.
Szuperül szórakoztam! Tóth Krisztina verseihez hasonlóan ezek is kedvesek, viccesek, vidámak, mellettük pedig hihetetlenül aranyos rajzok sorakoznak. Hirtelen nem is tudnék választani a két könyv közül, mindkettő nagyon jó móka lehet a kicsiknek és a velük olvasgató nagyobbaknak is. Talán érdemes Devecseri Gábor verseivel kezdeni: egy picivel rövidebbek, játékosabbak-mesésebbek, ház körül előforduló állatok is találhatóak bennük. Kicsit nagyobb, állatkertben már rutinosabban mozgó gyerekek számára pedig következhetnek az Állatságok egzotikusabb főszereplői. A kacagás viszont szerintem mindkettővel garantált.

Papirusz Duola, Budapest, 2005
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637452044 · Illusztrálta: Boros Györgyi
Király_Dobos_Beatrix P>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Halasz Judit dalaibol is ismert cuki versek, es meg tobb is. Szivet melengeto felnott fejjel olvasni.

Habók P>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Ez is gyerekkori kedvenc. Bármikor szívesen újra kezembe veszem.

Fapicula>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Eddig mindig csak rövidített változatok akadtak a kezembe. A teljes mű nekem összességében nem tetszett, tényleg azok jók, amiket általában ki szoktak ragadni.

Kicsibogár>!

„Nem mehetsz el fiam, Péter,
nem vagy még egy kilométer.”
Ez, és ehhez hasonló rigmusok már gyerekkoromtól kezdve „beleégtek” a memóriámba, anyukám annyit olvasta fel, illetve hallgattuk magnókazettán. Kedves, szép emlékek, jó volt elolvasni, és a rajzok is érdekesek a könyvben.

tündérrózsa>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Juj, de rég olvastam már ezt is, és többször rácsodálkoztam, jéé, ez is ebben van? :)

atomarcú P>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

Nosztalgia-olvasás egy gyermekkori kedvencből. Ugyanaz a kiadás, ugyanazok az illusztrációk. Csak közben egyik-másik versnél már a megzenésített változat szól a fejemben. Még mindig meglepően innovatívnak és ötletesnek találtam, és az értékelő Molyoknak hála ennyi év után kell megtudnom, hogy még most sem a teljes kiadást olvastam???

Gelso>!
Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató

imádom, imádtam, imádni fogom…:-)
ebben az évben olvastam a nagyobb fiamnak

„Apám – így szól a kis bálna –,
hadd mehessek el a bálba.”
„Nem mehetsz el, fiam, Péter,
nem vagy még egy kilométer.”

Tiger205>!

A hód arcán enyhe pírral
csókolódzik a tapírral.
Rosszalja a jegesmedve:
– Nem vagytok még megesketve!

Kapcsolódó szócikkek: hód · jegesmedve
Zonyika P>!

– Ne ugrándozz, ne táncolj, ne bomolj,
az iskolásfiúcska mind komoly. –
Garázda kölykét inti így a moly.

Tiger205>!

Mért cikáznak a kis fecskék?
Hogy az eget kékre fessék.
S ha mindenütt van már festék,
„Kész a tavasz” – jelenthessék.

Kapcsolódó szócikkek: fecske

A yeti egy olyan majom,
amelyik már majdnem ember:
fenn mászkál a Himaláján
roppant erős türelemmel.
Vár még vagy százezer évet,
hogy akkor emberré téved.
Lába nyomát vígan veti,
derűlátón szól a yeti:
– Ha levetem régi énem,
nem lesz abból semmi bajom,
mert cserében
ma is él sok olyan ember,
amelyik már majdnem majom.

Tiger205>!

Csak füvön élt a kis zebra,
de most rákapott a zabra;
végül is elvitték Szobra,
ott oktatják szebbre-jobbra.

holdpillango>!

Ez itten az elefánt.
Szénát eszik reggelente,
sok gyümölcsöt estelente;
és mikor már mind benyelte,
úgy hívják, hogy telefánt.

43. oldal (Papirusz Book, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: elefánt

Öreg cápa feddi lányát,