Térinformatika 1 csillagozás

Detrekői Ákos – Szabó György: Térinformatika Detrekői Ákos – Szabó György: Térinformatika

„..A ​mindennapi életben, a gazdaságban, a közigazgatásban, a tudományban gyakran találkozhatunk a következő típusú kérdésekkel: – Mi található azon a helyen (például egy községben)? – Hol van egy bizonyos tárgy (például egy hulladéklerakó)? – Hogyan jutunk el leggyorsabban az egyik helyről a másikra (például Budapestről Párizsba)? Az ilyen és a hasonló jellegű kérdések megválaszolásához az információk sajátos fajtái, a helyhez kötött információk (angolul Geographical Information, GI) szükségesek. A helyhez kötött információkkal kapcsolatos elméleti és gyakorlati ismeretekkel foglalkozó szakterület a térinformatika (angolul Geographical Information System, GIS). A térinformatika témakörével foglalkozott ezen könyv szerzőinek hét évvel ezelőtt megjelent Bevezetés a térinformatikába című könyve, amelynek azóta hat további kiadása látott napvilágot. Az olvasó által most kézben tartott Térinformatika című könyv megírását az elmúlt hét év változásai indokolták. Ez a változás mind a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az informatika alkalmazásai Typotex

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2008
380 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631952667
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2007
380 oldal · ISBN: 9789631952667
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2004
380 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631952665

Magyary Gyula: Emelt szintű informatika érettségi – Programozás C++ és C# nyelven
Beregi Tamás: Pixelhősök
Fekete Imre: Modern átverések
Bártfai Barnabás: Excel haladóknak
Angster Erzsébet: Programozás Tankönyv I.
Sztrókay Kálmán: A Z80 Assembler HT-1080Z számítógépes példákkal
Bártfai Barnabás: Excel a gyakorlatban
Gordon Erzsébet – Körtvélyesi Gézáné – Sós István – Székely Zoltán: Pascal programozási nyelv
Pintér Miklós: AutoCAD tankönyv és példatár – 2008–2009
Bártfai Barnabás: Sosem késő…